Technika - Český Metropol

Technika

Britové ocenili českého vědce za vynález neviditelného pláště

15. června 2011 - BRNO / LONDÝN | Lidé jsou o další krok blíže k vyřešení odvěké touhy po neviditelnosti. Nejde o mystifikaci, nýbrž výsledky několikaleté práce a složitých výpočtů profesora Tomáše Tyce z Masarykovy univerzity a jeho německého kolegy Ulfa Leonhardta.Ve středečním vydání o tom informuje Mladá fronta Dnes.

NASA se rozloučila s nadějí na navázání kontaktu se sondou Spirit na Marsu

25. května 2011 - WASHINGTON | Americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) vzdal naději, že by se mu ještě někdy podařilo navázat kontakt s robotickým vozítkem Spirit na Marsu. Sonda pravděpodobně "umrzla" během tvrdé zimy, informuje ve středu agentura AFP.

Startovní den Endeavouru - minutu po minutě

16. května 2011 - MYS CANAVERAL | Přípravy k poslednímu letu raketoplánu Endeavour v pondělí vrcholí. Startovní den je naplánován na minuty a vteřiny. To je jeho rozvrh: (Časy jsou uvedeny v SELČ, východoamerický letní čas EDST, který platí v místě startu na mysu Canaveral, dostaneme po odečtení šesti hodin.)

Focus: Raketoplány - letadla, která startují jako rakety

26. dubna 2011 - Startujete v raketě (z rampy kolmo k zemskému povrchu) a přistáváte v bezmotorovém kluzáku na ranveji. Tak vypadá let americkým raketoplánem - křížencem letadla s raketou. Éra flotily těchto vesmírných korábů se chýlí ke konci.

Nejvýkonnější laser světa bude v Dolních Břežanech

20. dubna 2011 - PANENSKÉ BŘEŽANY | Evropská komise v úterý definitivně schválila projekt vědeckého centra Extreme Light Infrastructure – ELI, informovalo ministerstvo školství. S projektem se počítá v Dolních Břežanech a jeho součástí bude nejvýkonnější laser světa, který pomůže lékařům diagnostikovat a léčit například rakovinu.

Éra raketoplánů končí, USA budou závislé na Rusku

22. března 2011 - HOUSTON | V polovině letošního roku se uzavře kapitola amerických raketoplánů projektu Space Shuttle, které startovaly do vesmíru v uplynulých třiceti letech. Podrobnosti o ukončení provozu raketoplánů USA přinese společná úterní tisková konference Akademie věd a amerického velvyslanectví.

Vesmírná sonda NASA začala kroužit kolem Merkuru

18. března 2011 - WASHINGTON | Sonda MESSENGER americké vesmírné agentury NASA začala v pátek v 03.00 hodin SEČ kroužit kolem planety Merkur. Stala se první sondou, která obíhá kolem nejmenší planety sluneční soustavy, informuje agentura AFP.

Poslední start raketoplánu Discovery provázely problémy

Ikona

25. února 2011 - MYS CANAVERAL | Start raketoplánu Discovery – poslední v jeho téměř třicetileté kariéře – provázely problémy. V řídícím centru se porouchal počítač a kromě toho hned na začátku letu do tepelného štítu stroje narazilo několik úlomků z jeho vnější nádrže, informovala v pátek televize MSNBC. Na svou poslední misi Discovery vyrazil z Kennedyho vesmírného centra na floridském mysu Canaveral ve čtvrtek ve 22.53 SEČ.

Více než třetina uživatelů chytrých telefonů si prý není vědoma rostoucích bezpečnostních hrozeb

Ikona

15. února 2011 - AMSTERODAM | Podle průzkumu společností AVG Technologies a Ponemon Institute si více než třetina uživatelů chytrých telefonů není vědoma rostoucích bezpečnostních hrozeb, která jsou spojena s používáním telefonů pro finanční transakce a ukládání osobních údajů. AVG o tom informovala v úterý. Studie také ukázala, že pouze 29 procent vlastníků chytrých telefonů zvažovalo stažení placeného či bezplatného antivirového software, který by jim pomohl ochránit své osobní elektronické zařízení.

Palubní kamery v autech jako zbraň proti agresivním řidičům

Ikona

31. ledna 2011 - ČESKÁ REPUBLIKA | Stále více motoristů kupuje palubní kamery kvůli agresivním řidičům. Soud by jejich záznam uznal jako důkaz. Informace přineslo pondělní vydání Hospodářských novin (HN). Slušní řidiči se začali bránit těm agresivním - nakupují palubní kamery, které lze upevnit do auta pod zpětné zrcátko. Nahrávka z kamery, jež snímá přes přední sklo celý průběh jízdy, může v případě setkání s "pirátem silnic" posloužit jako důkaz pro policii nebo soud.

Chytré telefony a tablety v roce 2011 v prodeji předstihnou klasické počítače

Ikona

19. ledna 2011 - Chytrých telefonů (takzvaných smartphonů), tabletů a netbooků se v roce 2011 prodá poprvé v historii více než tradičních počítačů, celkem by se těchto moderních zařízení mělo prodat více než 400 milionů kusů. Vyplývá to z analýzy auditorské a poradenské společnosti Deloitte zveřejněné ve středu. Podle analýzy je to však jen jeden z významných milníků v oblasti technologií, médií a telekomunikací, které analytici v roce 2011 očekávají.

Strana výpisu

... 16 ...

 

 

Další informace:

 

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

33%

 

Ne

26.3%

 

Je mi to jedno

21.1%

 

Nemám k tomu dost informací

19.6%