Praha - Český Metropol

Praha

Pražský METROPOL č. 5/2011

1. dubna 2011 - Ivan Fuksa: Přednost dostávají domácí potraviny. S příchodem jara se do práce pustili i malovýrobci zemědělských plodin. Ministr zemědělství ČR Ivan Fuksa považuje za jeden ze svých prioritních úkolů změnu chování spotřebitelů k tomu, aby dávali přednost domácím, regionálním potravinám.

Pražský METROPOL č. 4/2011

28. března 2011 - Leoš Heger: Politika je umění možného. Na hektické lednové a únorové dny letošního roku, kdy výpovědí hrozilo na 3 800 lékařů českých a moravských nemocnic, hned tak nezapomene ministr zdravotnictví ČR Leoš Heger, který poskytl Metropolu rozhovor.

Pražský METROPOL č. 3/2011

Ikona

25. února 2011 - Vyjadřovat se tancem je nádherný pocit. Cestu za tancem si tvrdohlavě, i přes mírný nesouhlas rodičů, určila sama. Od čtyř let se věnovala moderní gymnastice, poté spojila cvičení i s baletní průpravou v plzeňském Divadle J. K. Tyla pod vedením Bohunky Mejcharové. Slavný muzikál Děti Ráje díky Petru Novotnému opatřila svou choreografi í.

Pražský METROPOL č. 2/2011

Ikona

14. února 2011 - Každé představení je neopakovatelný originál. Plzeňské divadlo J. K. Tyla chystá pro letošní sezonu řadu novinek. Jaký bude nový divadelní rok, a jak to vypadá s výstavbou nového divadla? I na to jsme se zeptali ředitele a současně i režiséra divadla Jana Buriana.

Pražský METROPOL č. 1/2011

Ikona

14. ledna 2011 - Laďka Erbová: Mediální tvář propůjčila nemocným. Kromě modelingu se už deset let živí také jako manikérka a externě pracuje v makléřské společnosti. Je patronkou Nadace pro výzkum rakoviny – Rakovina věc veřejná. Narodila se ve znamení Raka a je šťastnou maminkou čtyřleté Viktorky.

Pražský METROPOL č. 18/2010

Ikona

10. prosince 2010 - Povýšila jsem na královny. Ať hraje Sabina Laurinová v kterémkoli fi lmu či pohádce, vždycky ho rozsvítí, a vždy je na co koukat, a je celkem jedno, zda jde o kladnou či zápornou roli. Letos dokončila natáčení pohádky Zdeňka Trošky Čertova nevěsta, kde měla profesní premiéru – zahrála si totiž úplně poprvé královnu.

Pražský METROPOL č. 17/2010

Ikona

27. listopadu 2010 - Politika mě neláká. Proslulý kardiochirurg Jan Pirk má za sebou tisíce úspěšných operací srdce. O to své se vzorně stará. Sportuje od mládí. Nebýval vrcholovým sportovcem, a snad proto má stále chuť sportovat. V kategorii nad 60 roků patří k nejlepších běžcům republiky. Svou kondici nedávno opět potvrdil v tradičním závodě Velká Kunratická.

Pražský METROPOL č. 16/2010

Ikona

29. října 2010 - Mám své povolání rád. Původně vystudovaný herec, dnes ale známý hlavně jako zpěvák, který od devadesátých let účinkuje v činoherních i muzikálových inscenacích v Praze - od Cikáni jdou do nebe, přes Draculu, Pomádu až třeba po Noc na Karlštejně, Miss Saigon nebo Bídníky. To je Pavel Vítek. Už 15 let žije spokojeně na Karlštejně se svým přítelem Janisem Sidovským a dvojicí „drobečků“ plemene bullmastif. Jak se teď má a co právě dělá, na to jsme se Pavla zeptali.

Pražský METROPOL č. 15/2010

Ikona

8. října 2010 - Změna nemusí být vždy k lepšímu. V Liberci vládne místní radnici už téměř 20 let nepřetržitě Občanská demokratická strana. Posledních 11 let je primátorem města Jiří Kittner. Právě jeho by mělo ze spaní budit často skloňované slovo „změna“. Jiří Kittner ale se zarputilostí sobě vlastní jde proti proudu a se „svou“ ODS tvrdí, že změna nemusí být vždy k lepšímu. Ostatně přesvědčit se o tom v nedávných dnech mohli i obyvatelé Liberce, když z voleb odstoupil největší soupeř ODS, strana TOP 09.

Pražský METROPOL č. 14/2010

Ikona

24. září 2010 - Veřejný prostor pro jednadvacáté století. Nejen fanoušci hradeckého fotbalu netrpělivě čekají na otevření nového areálu Park Malšovice, který v sobě jedinečným způsobem sloučí funkce sportovní, společenské i komerční. O budoucnosti Parku Malšovice jsme si povídali s Josefem Tobkem, jednatelem společnosti ECE, která je spoluinvestorem projektu.

Pražský METROPOL č. 13/2010

Ikona

11. září 2010 - Život se mi hezky vybarvil. Zora Jandová vzpomíná, jak strávila první srpnový sobotní večer na hradě Houska. Na vyhlášené akci Noc s hvězdami nejen účinkovala, ale sešla se tam i s přáteli. Zoro, byla to vaše první cesta na tento tajemstvím opředený hrad? Myslím, že jsem tam kdysi byla jako holka s rodiči, ale to je už dávno a hrad dnes určitě vypadá úplně
jinak.

Strana výpisu

7

 

Nejčtenější články v rubrice
Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.2%

 

Ne

37.8%

 

Zlepšuje se to

28%