Krimi - Český Metropol

Krimi

Lidi z mosteckého magistrátu vyhnal anonymní telefonát, vyhrožoval bombou

Ikona

6. května 2009 - MOST | Zhruba 350 zaměstnanců a dalších několik stovek návštěvníků vyhnal z budovy mosteckého magistrátu anonymní telefonát, který vyhrožoval bombou. Ve středu o tom informovala policejní mluvčí Šárka Poláčková. „Anonymní telefonát, který vyhrožoval bombou, přijal jeden ze zaměstnanců magistrátu po 11. hodině,“ řekla agentuře Mediafax Poláčková s tím, že v současnosti probíhají v budově policejní opatření.

Mostečtí strážníci budou tři dny za pomoci kartiček kárat, nebo chválit řidiče za parkování

Ikona

5. května 2009 - MOST | O nadcházejícím prodlouženém víkendu pořádají mostečtí strážníci dopravně bezpečnostní akci, při níž chtějí řidiče nejen kárat za přestupky, ale také chválit za dodržování pravidel. Informoval o tom v úterý Luboš Trojna, mluvčí Městské policie v Mostě.
„Od pátku do neděle budou strážníci formou kartiček dávaných za stěrače vozidel řidiče parkující v Mostě buď kárat, nebo chválit,“ řekl Trojna.

Brno čekají v neděli policejní manévry kvůli fotbalu se Slavií

Ikona

30. dubna 2009 - BRNO | Brno čekají o víkendu dvojí rozsáhlé policejní manévry. Po páteční demostraci ultrapravicových nacionalistů z Dělnické strany vyjdou stovky policistů do ulic i v neděli, kdy se na stadionu v Srbské ulici hraje rizikový fotbalový zápas Brno - Slavia, řekl policejní mluvčí Bohumil Malášek. "Policie vyhodnotila utkání mezi Brnem a Slavií Praha jako utkání s nejvyšším stupněm rizika," řekl mluvčí s tím, že policisté připravují obdobná bezpečnostní opatření jako v případě zápasů Brna s Baníkem Ostrava nebo pražskou Spartou.

Strážníci v Jirkově už v deseti případech pokutovali pití alkoholu na veřejnosti

Ikona

30. dubna 2009 - JIRKOV| Konzumaci alkoholu na veřejnosti mohou od začátku letošního roku díky vyhlášce města pokutovat strážníci v Jirkově na Chomutovsku. Podle informací mluvčí městského úřadu Evy Duškové tak v průběhu uplynulého měsíce učinili celkem desetkrát. „Někteří lidé konzumovali alkohol v ulicích Jirkova zřejmě v souvislosti s příchodem pěkného počasí,“ řekla ve čtvrtek Dušková.

Ministr Pospíšil plánuje výtky pro předsedy severočeských soudů

Ikona

30. dubna 2009 - SEVERNÍ ČECHY | Ministr spravedlnosti v demisi Jiří Pospíšil (ODS) plánuje tresty pro soudce a nově i čtyři předsedy dalších severočeských soudů, kteří jsou zodpovědní za delší než pětileté průtahy při projednávají některých případů. Ministr to ve čtvrtek řekl novinářům. Do konce mandátu odstupujícího ministra se všechna opatření provést nestihnou.

Městská policie v Mostě otevřela informační centrum prevence kriminality

Ikona

29. dubna 2009 - MOST | Informační centrum prevence kriminality otevřela ve středu odpoledne Městská policie v Mostě. Prostory se nacházejí v centru města, přímo na hlavní třídě Budovatelů. Informoval o tom Luboš Trojna, mluvčí Městské policie v Mostě. „Je to velmi dobrý počin, protože městská policie se tak ještě více přibližuje k občanům,“ řekl při slavnostním otevření primátor města Mostu Vlastimil Vozka.

Ústí a Krupka v obležení

Doprovodný obrázek

19. dubna 2009 - Ústí nad Labem, Krupka | V sobotu 18. dubna se v severních Čechách, konkrétně na Teplicku a Ústecku konaly dlouho připravované policejní manévry. Krátce po poledni prošly městem Krupka takzvané ochranné sbory Dělnické strany, které se pokusily setkat s místními Romy. Připravené policejní kordony jim v tom zabránily. K žádnému střetu nedošlo, část z členů a sympatizantů DS poté odjela do Ústí nad Labem.

Ústí nad Labem zřídilo v souvislosti s pochodem nacionalistů speciální telefonickou linku

Ikona

17. dubna 2009 - Město Ústí nad Labem zřídilo v souvislosti s pochodem nacionalistů pro občany speciální telefonickou linku 477 010 100. Obyvatelé žijící v ulicích, které jsou na trasách pochodů, i podnikatelé zde působící také obdrží od města speciální leták s důležitými informacemi a doporučeními. Primátor města Jan Kubata znovu vyzval Ústečany, aby 18. dubna odjeli z města nebo se alespoň nechodili dívat na pochod neonacistů.

Kamery budou pátrat v městských domech po vandalech

Ikona

22. dubna 2008 - Litvínov/ Město chce zvýšit bezpečnost obyvatel v městských domech, ale zároveň i chránit svůj majetek před vandaly a tudíž snížit náklady na opravy. Do domů chce nechat nainstalovat kamery, které bude napojen na pult centrální ochrany a městský monitorovací systém městské policie.

Komunikace mezi strážníky a občany slaví úspěch

Ikona

2. dubna 2008 - Krádeže benzínu přímo z aut stojících na parkovišti nejsou zrovna ojedinělé. Problém je, že se pachatel dá těžko zjistit. Ten si vyhlídne objekt své loupeže, propíchne nádrž, pod ní vloží nádobu, která vytékající benzín zachytává a od místa činu odejde. Když se vrátí, sebere plnou nádobu benzínu a odejde.

Petr Fiala na návštěvě města Dubí

Ikona

28. března 2008 - Problémy s kriminalitou, otevření hranic při připojení k Schengenu nebo
krajský paralympijský tým – to byla hlavní témata o kterých diskutoval
náměstek hejtmana Petr Fiala se při své návštěvě v Dubí se starostou
Petrem Pípalem.

Strana výpisu

... 388