Krimi - Český Metropol

Krimi

Představitele slovenské tajné služby vyhodili za to, že v seznamce prozradil svou identitu

Ikona

2. června 2009 - BRATISLAVA | Ředitel inspekce slovenské tajné služby SIS, který vystupuje pod falešným jménem, ve snaze sehnat milenku zveřejnil svou fotografii na seznamce pokec.sk. Dostal za to výpověď, píše v úterý server deníku Sme. Ředitel SIS Jozef Magala s šéfem inspekce rozvázal pracovní poměr, uvádí Sme s odvoláním na zdroj z tajné služby

Neznámý zloděj ukradl na Zlínsku mobilní WC budku

Ikona

2. června 2009 - TLUMAČOV | Nevšedním případem se zabývají zlínští policisté, neznámý zloděj totiž ukradl mobilní WC budku u Tlumačova. Informovala o tom policejní mluvčí Jana Bartíková.

Policie obvinila skupinu 12 lidí z miliardového daňového úniku

Ikona

2. června 2009 - PRAHA | Policisté z Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) zadrželi skupinu 12 osob, podezřelých z daňového úniku ve výši až jedné miliardy korun při dovozu pohonných hmot do ČR. Na tiskové konferenci o tom v úterý informoval náměstek ředitele ÚOKFK Tomáš Krůl.

Uprchlý podnikatel Pitr opět navštívil Česko

Ikona

29. května 2009 - PRAHA | Uprchlý podnikatel Tomáš Pitr, skrývající se již déle než půl roku před českou justicí ve Švýcarsku, navštívil na počátku tohoto týdne Českou Republiku. O jeho údajné obchodní návštěvě informoval v pátek internetový server Aktuálně.cz s odvoláním na nejmenované důvěryhodné zdroje.

Policista v civilu přemohl v pražském metru dva agresivní kapsáře

Ikona

29. května 2009 - PRAHA | Kriminalista, který v pátek dopoledne cestoval v pražském metru, přistihl dva cizojazyčné kapsáře přímo ve chvíli, kdy chtěli obrat o peněženku jednu z cestujících. Dvojice mužů policistu okamžitě napadla, ten je ale přemohl a zneškodnil, informoval Mediafax šéf detektivů v Praze 6 Pavel Just.

Policie zabrání napadání politických mítinků, je nacistické, tvrdí Pecina

Ikona

28. května 2009 - PRAHA | Policie podle ministra vnitra Martina Peciny zabrání incidentům na mítincích politických stran, Pecina už o tom mluvil s policejním prezidentem. Útoky na stranických mítincích jsou principiálně nacistické, řekl ve čtvrtek Pecina v České televizi. "To, co jsem včera zhlédl v televizi, to skutečně v pořádku není, to principiálně nacistické napadání, nacistické rozhánění mítinků legitimní politické strany," uvedl Pecina.

Neznámí zloději vykradli apartmá herečky Moniky Bellucci

Ikona

26. května 2009 - PAŘÍŽ, CANNES | Italská herečka Monica Bellucci přišla v době svého pobytu na filmovém festivalu v Cannes o značnou část šperků, které jí byly v neděli ukradeny z jejího pařížského bytu. V úterý o tom informovala agentura Reuters. Zatímco se herečka zúčastnila slavnostního zakončení festivalu v Cannes, z jejího pařížského apartmánu byly ukradeny šperky a další osobní věci v hodnotě 80 tisíc eur.

Česká policie ukázala zahraničním kolegům dynamicku taktiku boje s extremisty

Ikona

26. května 2009 - PRAHA | Česká policie na závěr mezinárodní konference expertů na městské násilí ve Štiříně u Prahy ukázala v úterý odpoledne zahraničním kolegům ukázku policejního boje s extremisty. Policisté na dvoře zámku předvedli dynamickou taktiku i s využitím jízdní policie.

Na I. P. Pavlova policie zatkla příznivce Dělnické strany

Ikona

24. května 2009 - PRAHA | Pochod příznivců a členů Dělnické strany k Českému rozhlasu skončil na I. P. Pavlova a v Ječné ulici, kde došlo k zásahu policie a podle předběžných odhadů jich bylo kolem 50 naloženo do připravených antonů. Důvodem zatčení byly drobné výtržnosti páchané cestou k rozhlasu a neuposlechnutí výzvy k rozchodu. Zatčen byl podle informací agentury Mediafax i lídr Dělnické strany Tomáš Vandas.

K přímému střetu v Bílině nedošlo

Doprovodný obrázek

24. května 2009 - BÍLINA | Další mítink Dělnické strany na severu Čech se uskutečnil v sobotu odpoledne v Bílině. Zabránit střetu mezi neonacisty a místními Romy bylo připraveno na 200 policistů a místních strážníků. Po ruce měli také vodní dělo, jeho použití však nebylo nutné.

Falešní policisté dořádili, pražští kriminalisté je zadrželi

Ikona

23. května 2009 - PRAHA (MEDIAFAX) - Dva cizojazyční muži vydávající se za falešné policisty byli v sobotu zadrženi pražskými kriminalisty na Václavském náměstí. Oběťmi byli zahraniční turisté, kterým kontrolovali platnost osobních dokladů včetně platebních karet, informoval kriminalista z Prahy 1. Duo výtečníků podle policie pak překvapeným turistům doklady vrátilo s upozorněním, že tato prevence má usnadnit lidem s prošlou lhůtou dokladů včasnou nápravu.

Strana výpisu

... 383