Krimi - Český Metropol

Krimi

Švýcarské ministerstvo spravedlnosti odmítlo propustit Romana Polanského

Ikona

6. října 2009 - CURYCH | Režisér Roman Polanski zůstane ve vazbě, švýcarské ministerstvo spravedlnosti ho v úterý odmítlo propustit. Informovala o tom agentura Reuters. "Z našeho pohledu je velké riziko, že by Polanski mohl po propuštění na kauci zmizet, a tedy nemůžeme zaručit Polanského přítomnost v procesu extradice," prohlásil mluvčí ministerstva spravedlnosti Folco Galli.

Schwarzenegger odmítá Polanskému udělit milost v případě jeho vydání do USA

Ikona

2. října 2009 - LOS ANGELES | Kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger nehodlá dát Romanu Polanskému milost, jestliže bude vydán ze švýcarské vazby do Spojených států, uvedla v pátek BBC. Podle jeho slov by se slavnému režisérovi, který je obviněn ze znásilnění nezletilé v roce 1977, nemělo dostat žádného zvláštního zacházení.

Proděkan plzeňské právnické fakulty Kindl se vzdal funkce

29. září 2009 - PLZEŇ | Proděkan Právnické fakulty Plzeňské univerzity Milan Kindl se v úterý odpoledne vzdal své funkce. Oznámil to na zasedání Akademického senátu fakulty. Vzápětí rezignoval na svou funkci rovněž druhý proděkan právnické fakulty Ivan Tomažič.

Režisér Roman Polanski byl zadržen policií v Curychu

Ikona

27. září 2009 - CURYCH | Režisér polského původu Roman Polanski byl umístěn do vydávací vazby ve švýcarském Curychu kvůli obvinění ze znásilnění z roku 1977 ve Spojených státech. Informaci přinesl britský server BBC. Běh sobotních událostí potvrdili organizátoři filmového festivalu v Curychu, kam přiletěl Polanski, aby zde převzal cenu za svůj celoživotní přínos světové kinematografii.

V českých věznicích si odpykává trest více než 22 tisíc lidí

Ikona

27. září 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Vláda se na svém úterním zasedání bude zabývat návrhem systematizace příslušníků a početních stavů občanských zaměstnanců vězeňské služby na příští rok. Ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová v něm apeluje na zvýšení počtu zaměstnanců vězeňské služby, vězňů totiž rapidně přibývá.

E-podvodník sebral tři miliony

25. září 2009 - PRAHA | Policisté odhalili dosud největšího podvodníka, který okradl lidi na webu. Píší o tom v pátečním vydání Hospodářské noviny.
Detektivové obvykle nepíší lidem maily. Neokradl vás na internetu někdo? Tentokrát se jim to ale vyplatilo. I díky tomu totiž odhalili největšího podvodníka, který kdy inzeroval v internetových bazarech a aukcích.

Pozor na lákavé inzeráty, jde o praní špinavých peněz

Ikona

25. září 2009 - PRAHA | V České republice se v poslední době rozmáhá nový způsob praní špinavých peněz. Upozornila na to protikorupční policie, kterou tento problém zaměstnává čím dál tím víc, píše ve svém pátečním vydání deník Právo. Vše mají na svědomí podvodníci, kteří tahají peníze z kont důvěřivců.

Zloději s vrtulníkem a výbušninami ukradli ve Stockholmu stovky milionů

Ikona

23. září 2009 - STOCKHOLM | Zloději ve švédském Stockholmu ve středu přepadli peněžní sklad bezpečnostní firmy G4S, informuje americká televizní stanice CNN. Přistáli na střeše budovy vrtulníkem, k penězům se dostali pomoci výbušnin. Svědek Bjorn Lockstorm popsal, že zaslechl tři hlasité výbuchy.

Ministerstvo obrany sbíralo materiály na reportéra MF Dnes

Ikona

23. září 2009 - PRAHA | Státní zastupitelství prověřuje pokus o diskreditační kampaň proti reportérovi deníku Mladá fronta Dnes Janu Gazdíkovi, informuje ve středu Český rozhlas - Radiožurnál. Část podkladů pro kompromitující materiál měli podle Českého rozhlasu zajistit příslušníci Vojenského zpravodajství.

Mrázek tuneloval, stát se díval

Ikona

21. září 2009 - PRAHA | Policie zametla pod koberec před pěti lety závažné informace o organizovaném zločinu zavražděného kmotra podsvětí Františka Mrázka a uprchlého Tomáše Pitra. Píše o tom v pondělním vydání deník MF DNES. Již v roce 2004 úřady věděly, že tato skupina tuneluje potravinářská koncern Setuza, v němž měl stát významný podíl, a nic s tím nedělaly.

Světová rada motorismu FIA bude řešit kauzu stáje F1 Renault

Ikona

21. září 2009 - PAŘÍŽ | Světová rada motorismu Mezinárodní automobilové federace (FIA) bude v pondělí v Paříži řešit případ stáje F1 Renault, která je podezřelá, že přiměla svého tehdejšího pilota Nelsona Piqueta mladšího, aby záměrně havaroval, a ovlivnila tak výsledky Velké ceny Singapuru 2008.

Strana výpisu

... 389 ...