Technika - Český Metropol

Technika

Microsoft uvolnil k veřejnému testování Service Pack 1 pro Windows 7

Ikona

2. listopadu 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Softwarová společnost Microsoft uvolnila k veřejnému testování aktualizaci Service Pack 1 (SP1) pro Windows 7 a Windows Server 2008 R2 ve verzi Release Candidate, jde o poslední verzi před uvedením finální aktualizace. V úterý o tom informoval Vladimír Komjati z české pobočky Microsoftu. Do Service Pack přidal Microsoft dvě nové funkce týkající se virtualizace, a to Dynamic Memory a RemoteFX.

Prodej smartphonů výrazně roste, u Vodafonu už letos tvoří 40 procent prodaných přístrojů

Ikona

19. října 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Prodej chytrých telefonů, takzvaných smartphonů, výrazně roste, u mobilního operátora Vodafone letos tvoří už 40 procent všech prodaných mobilních telefonů. Operátor o tom informoval v úterý. Zatímco ještě na začátku roku byl jeden z deseti prodaných telefonů u Vodafone smartphone, na konci léta to byly už dva z pěti. Výrazně také klesla cena těchto přístrojů. Ještě před rokem stál nejlevnější chytrý telefon u Vodafonu přes deset tisíc, nyní je to cena okolo tři a půl tisíce korun.

Vesmírná loď pro turisty poprvé plachtila nad pouští

Ikona

11. října 2010 - MOHAVSKÁ POUŠŤ | Vesmírná loď, která má už za několik měsíců vozit turisty do vesmíru, absolvovala první samostatný let. Byl úspěšný, píše v pondělí deník USA Today. Loď VSS Enterprise (SpaceShipTwo) vynesl v neděli mateřský letoun WhiteKnightTwo řízený dvěma piloty do výšky 13 700 kilometrů, kde ji vypustil. Enterprise, která letěla bez lidské posádky, potom plachtila nad Mohavskou pouští. Za 25 minut přistála.

Nokia zahájila distribuci dlouho očekávaného telefonu N8

Ikona

30. září 2010 - HELSINKY | Největší výrobce mobilních telefonů na světě, finská Nokia, začala distribuovat dlouho očekávaný model "chytrého" telefonu N8, který se má stát její vlajkovou lodí. Informovala o tom ve čtvrtek agentura Reuters. Model N8 má být podle analytiků prvním modelem Nokie, který by mohl konkurovat iPhonu společnosti Apple, téměř tři roky poté, co jej Apple začal prodávat. Úspěch modelu N8 je klíčový pro budoucí zisky Nokie.

Televizní stanice a výrobci elektroniky se dohodli na technických požadavcích 3D televize a vysílání

Ikona

3. září 2010 - PRAHA | Přední evropské vysílací společnosti a zástupci výrobců spotřební elektroniky se dohodli na minimálních technických specifikacích pro zavádění 3D televize a vysílání. V pátek o tom informovala satelitní společnost SES Astra, která se jednání účastnila. Satelitní přenosy ve 3D budou podle dohody využívat buď zobrazovací formát "side-by-side" (pro rozlišení v kvalitě 1080i), nebo formát "top-bottom" (pro rozlišení 720p) s ohledem na kompatibilitu se stávajícími set top boxy pro vysílání v kvalitě HD (High Definition).

O půlnoci začal prodej nových telefonů iPhone 4 v kamenných obchodech

Ikona

27. srpna 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Mobilní operátoři začali v pátek po půlnoci prodávat nový iPhone 4 v kamenných obchodech. Dva z nich, Telefonica O2 a Vodafone zahájili prodej úderem půlnoci, T-Mobile prodej zahájí v sedm hodin ráno. Stávající klienti Telefónikyv případě, že měsíčně platí 2400 korun, budou za iPhone 4 ve verzi 16GB platit 9995 korun. Přístroj s pamětí 32GB je pak vyjde na 13 295. Noví zákazníci za stejné přístroje zaplatí 10 995, respektive 13 795 korun.

Microsoft ukončí podporu Windows XP, proto doporučuje přechod na Windows 7

Ikona

13. července 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Společnost Microsoft v úterý ukončí podporu Windows XP Service Pack 2 a Windows 2000 Professional, doporučuje proto přejít na nejnovější Windows 7. Společnost o tom informovala už v červnu. O tři měsíce později, 22. října skončí také dostupnost mininotebooků s předinstalovanými Windows XP. Ukončení podpory a prodeje souvisí s životním cyklem operačního systému Windows, který trvá v průměru deset let.

T-Mobile připravuje start satelitní televize

Ikona

9. června 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Jeden z nejtajnějších projektů společnosti T-Mobile dostává jasnější kontury, mobilní operátor v těchto měsících intenzivně pracuje na spuštění satelitní televize. Ve středečním vydání o tom píše deník E15. Do České republiky by se měla rozšířit služba MagioSat, kterou na Slovensku od ledna letošního roku provozuje sesterská firma Slovak Telekom/T-Com. T-Mobile, který by fungoval jako virtuální satelitní operátor, již u domácích satelitních platforem sondoval možnosti nákupu kapacit.

MasterCard představila platební kartu s displejem, která má být bezpečnější

Ikona

8. června 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Společnost MasterCard představila novinku v podobě karty se zabudovaným displejem, který zobrazuje zůstatek na účtu; displej má umožnit lepší kontrolu a zvýšit bezpečnost majitele karty. Firma o tom informovala v úterý. Zákazníkům se karty s displejem dostanou poprvé do rukou v červenci v Turecku, kde je bude testovat turecká banka TEB. Ve druhé polovině letošního roku se k testovacímu provozu připojí britská stavební spořitelna Newcastle Building Society.

Apple možná v pondělí představí novou verzi iPhonu

Ikona

4. června 2010 - SEATTLE | Po sérii úniků informací o nových prototypech je prý téměř jisté, že společnost Apple představí novou verzi telefonu iPhone. Uvedl to v pátek list Seattle Times s tím, že by se tak mělo stát na pondělní konferenci softwarových vývojářů v San Francisku. Odhalení nové verze iPhonu by tak mělo být již druhým odhalením přísně, ovšem nepříliš úspěšně střeženého tajemství Applu, který v tomto roce představil a také na trh uvedl nový tablet iPad.

Vědci zachraňují na okraji sluneční soustavy sondu Voyager 2

Ikona

30. května 2010 - MYS CANAVERAL | Sonda Voyager 2, kterou ze Země vypustila americká vesmírná agentura NASA v roce 1977, se na okraji sluneční soustavy potýká s problémy se svou operační pamětí. Vědci se ji pokoušejí na její cestě do hlubokého vesmíru zachránit, informuje v sobotu server DailyTech. Sonda je v současnosti od Země vzdálená 13,8 miliard kilometrů a směřuje k okraji heliosféry - oblasti, kde "vane" sluneční vítr. Na začátku května začala sonda na Zem vysílat zmatečné zprávy.

Strana výpisu

... 12