Technika - Český Metropol

Technika

V neděli ukončí TV Nova analogové vysílání

- ČESKÁ REPUBLIKA | V neděli 12. 2. 2012 ukončí TV Nova analogové televizní vysílání z posledních analogových vysílačů v územní oblasti Zlín a Jeseník. Poslední analogové vysílače na Zlínsku a Jesenicku, ze kterých vysílala již jen TV Nova, budou vypnuty v neděli 12. 2. 2012.

Focus: Zkáza Challengeru - jak NASA přišla o iluze

- MYS CANAVERAL | Byla to děsivá scéna, Amerika při ní oněměla. Osmadvacátého ledna 1986 krátce po startu se raketoplán Challenger proměnil v ohnivou kouli, od které se oddělovaly úlomky, zanechávající za sebou sloupy dýmu. Od této chvíle v sobotu uplyne 26 let.

Google a Apple nejspíš pracují na bionických přístrojích

- NEW YORK | Dvě z nejvýznamnějších společností, které se zabývají počítačovými technologiemi Apple a Google, údajně vyvíjejí přístroje, jež se budou propojovat přímo s lidským tělem. Spekulace o tom přinesl deník New York Times.

Evropský urychlovač objevil novou částici

- ŽENEVA | Evropský urychlovač LHC odhalil novou částici. Informuje o tom ve čtvrtek stanice BBC. Vědci ve srážkách protonů v urychlovači nalezli částici cb (3P) boson. Je to kombinace kvarku b a jeho antikvarku, tedy částic, z nichž jsou tvořeny částice atomu - protony a neutrony.

Apple plánuje televizi, kterou bude ovládat hlasový asistent Siri

- SILICON WALLEY | Společnost Apple plánuje uvést na trh vlastní televizi. Místo dálkového ovládání by ji měl řídit oblíbený hlasový asistent Siri, napsala v úterý agentura Bloomberg. Televize, která by mohla nést název iTV, bude patrně vybavena procesorem A6, který by Apple chtěl použít i v novém iPadu 3.

Mobily s Androidem špehují desítky milionů uživatelů, čtou i SMS

- ČESKÁ REPUBLIKA | Mobilní telefony s nejrozšířenějším operačním systémem Android mají zatím asi nejzávažnější problém. Jejich software špehuje doslova každý krok, který majitel telefonu udělá, informoval v pondělí server Mobil.cz.

NASA vysílá na Mars vozítko za 48 miliard

- MYS CANAVERAL | Americká vesmírná agentura NASA se v sobotu chystá vyslat na Mars sondu, která tam má pátrat po vodě i stopách života a poskytnout informace o historii planety. Součástí sondy je pojízdná robotická laboratoř s příznačným názvem Curiosity - Zvídavost.

iPhone 4S má další problémy, nový operační systém vypíná spojení s operátorem

- ČESKÁ REPUBLIKA | Americká společnost Apple má další problémy se svým novým iPhone 4S, jejich operační systém iOS 5.01 ruší u některých telefonů spojení s operátorem. V pondělí to potvrdili čeští zástupci Applu i zástupkyně jednoho z mobilních operátorů.

Telefónica C.R. tajně buduje obří Wi-Fi síť

- ČESKÁ REPUBLIKA | Společnost Telefónica C.R. tajně buduje obří Wi-Fi síť, v říjnu kvůli tomu vznikla samostatná firma Internethome. Ve čtvrtek o tom informoval časopis Strategie. Do firmy Internethome kromě části jmění dceřiné společnosti Telefónica C.R. přechází i více než deset menších sítí bezdrátového připojení.

Digitalizace televizního vysílání v ČR byla ukončena, ČRa do ní investovaly téměř miliardu korun

- ČESKÁ REPUBLIKA | ČR je první zemí ze střední a východní Evropy, která úspěšně dokončila proces digitalizace televizního vysílání, poslední digitální vysílače Tlustá hora a Ploštiny na Zlínsku spustily České Radiokomunikace (ČRa) 4. listopadu 2011. ČRa o tom informovaly ve středu.

Galileo, evropský GPS, je připraven ke startu

- KOUROU | Evropská vesmírná agentura ESA se ve čtvrtek chystá vypustit do vesmíru první dvě družice evropského navigačního systému Galileo. ESA o tom informuje na svém webu. Satelity vynese na oběžnou dráhu ruská raketa Sojuz z kosmodromu Kourou ve Francouzské Guyaně.

Strana výpisu

9 ...