Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Šokující zjištění: Stále více dětí neumí mluvit!

- Praha I Mnozí rodiče se různě mezi přáteli i na sociálních sítích chlubí tím, že jejich ratolest třeba ve třech čtyřech nebo pěti letech umí bravůrně anglicky nebo německy. Přitom je čím dál více dětí, které neumí mluvit, respektive správně mluvit, vyslovovat. O správné češtině ani nemluvě!

Vousatá zpěvačka Conchita Wurst šokovala na vídeňském Plese v opeře!

- Vídeň I Velký šok zažili návštěvníci již tradičního Wiener Operball, tedy Plesu v opeře v rakouské metropoli. Takzvaná vousatá zpěvačka Conchita Wurst, alias Tom Neuwirt přišla v dlouhé bílé róbě, ale s pleši a chlupatou hrudí. Co se stalo, že se extravagantní umělec rozhodl změnit vzhled?

Vídeňské obří kolo v Prateru slaví rekord!

- Vídeň I Dominantou rakouské metropole Vídně není jen Stephansdom, Stará radnice, palác Hofburg, zámek Schönbrun, ale také obří kolo v zábavním parku Prater. To loni navštívilo nejvíce lidí za 30 let!

Neuvěřitelné! Japonec při narození vážil jen 268 gramů

- Tokio I To, co by ještě před pár lety nebylo možné a takové miminko by nemělo šanci přežít, je dnes už běžné. I když to, co se odehrálo v tokijské nemocnici, lze téměř prohlásit za zázrak. Miminko zde vážilo pouhých 268 gramů.

V rakousku zavádějí přísná pravidla pro chovatele 'bojových plemen' psů. Česká města to také zvažují!

- Vídeň I Nová pravidla a omezení pro majitele a chovatele takzvaných 'bojových plemen’, zavádí v sousedním Rakousku, konkrétně zatím ve Vídni. Stalo se to tak v reakci na několik případů, kdy pitbulové, argentinské doby či rotvajleři napadli a zranici, či dokonce zabili dospělé nebo děti. V souvislosti s nedávným případem zardoušené seniorky z Českolipska, zvažují toto i některá česká města!

Stát ve velkém nakupuje elektromobily

- Praha I Až 140 elektromobilů plánuje během příštích čtyř let pořídit stát, respektie ministerstvo vnitra. To je také prvním veřejným zadavatelem, který uzavřel soutěž na nákup vozidel pro úředníky a státní zaměstnance.
Stát kupuje vozy Hyundai Ioniq v hodnotě 85 milionů korun bez DPH, což je zakázka přesahující částku 100 milionů korun.

V ČR padají teplotní rekordy, počasí nahrává chřipkám!

- Praha I Více než polovina z celkových 151 meteorologických stanic, které měří alespoň třicet let, zaznamenala nový teplotní rekord pro 17. února. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav. Současné extrémně teplé počasí navíc nahrává rozvoji chřipek.

Skláři tradičně myslí na potřebné

foto archiv

- Teplice – Skláři z teplické společnosti AGC Flat Glass Czech byli v prosinci tradičně štědří a nadělovali potřebným mladým lidem v regionu. Sto tisíc korun dostala Arkadie Teplice, která dlouhodobě pečuje o handicapované děti. Dalšími 50 000 korunami skláři přispěli na léčbu nemocného Kryštůfka.

Rodinné a Senior pasy fungují již jako mobilní aplikace

foto archiv

- Ústí nad Labem | Služby Rodinné pasy a Senior pasy Ústeckého kraje můžete mít nově i ve svém telefonu. Mobilní aplikace tak pomohou rodinám a seniorům najít subjekty a instituce, ve kterých budou moct být díky této službě šetrnější ke svým rozpočtům.

Na Frýdlantsku je kvůli polomům zakázaný vstup do lesa

foto Lesy ČR

- Liberec | Silný vítr poškodil koncem listopadu lesy ve Frýdlantském výběžku v Libereckém kraji. Kvůli polomům je do porostů v oblasti Albrechtic u Frýdlantu, Dětřichova, Kristiánova a Heřmanic do 7. března vstup zakázán.

Ceny za inovativní firmu Ústeckého kraje uděleny

foto archiv

- Ústí nad Labem – Ústecký kraj spolu s Inovačním centrem Ústeckého kraje vyhlásily nejinovativnější firmy regionu za rok 2018. Nejvyšší ocenění převzaly na slavnostním vyhlášení v úterý 5. prosince v Císařském sále Muzea města Ústí nad Labem společnosti Chart Ferox za velké podniky a v kategorii malé střední podniky pak firma Infinity Energy.

Strana výpisu

10 ...