Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Módní návrhářka Alice Abraham otevírá obchod s květinami, čokoládou a luxusními víny

foto Metropol

- Praha | V pražské pasáži Černá růže byl v listopadu otevřen v přízemí nový obchod vyhledávané návrhářky Alice Abraham - Villa d’Este.

Můj život je setrvalý sprint

foto archiv

- Libor Bouček je úspěšný, pohotový a vtipný moderátor nejprestižnějších kulturních či sportovních událostí, dabér, bavič a v poslední době i producent. V současnosti také moderuje na rádiu Evropa 2 pořad Afterparty.

Stavby století stojí na severu Čech

foto archiv

- Ústí nad Labem | Anketa k 100. výročí vzniku samostatné republiky určená k výběru „Stavby století“ z nominovaných sto českých a slovenských staveb byla ukončena a největší radost z výsledků mají zcela jistě obyvatelé severu Čech.

Odstěhovat se chtějí nejvíce obyvatelé Šluknovska

foto archiv

- Ústecký kraj | Odstěhovat se chtějí nejvíce obyvatelé Šluknovska. Vyplývá to z analýzy, kterou zpracovává Fakulta sociálně ekonomická UJEP pro Ústecký kraj.

Ke sto letům republiky byla v chomutovské nemocnici vysazena lípa

foto archiv

- Chomutov | Studenti Střední odborné školy energetické a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy, Chomutov u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa v parku Krajské zdravotní (KZ), a. s. – Nemocnice Chomutov vysadili lípu. Národní strom s listy připomínajícími tvarem srdce je považován za symbol svobody.

Praha o víkendu ožije oslavami vzniku Československa

foto archiv

- Praha | Poslední říjnový víkend se letos ponese v jednoznačném duchu. Hlavní město čekají velkolepé oslavy založení Československa. Můžete se tak těšit na nebývalý program zvláště v centru Prahy. Mnoha akcí, které pořádá pražský magistrát, se můžete v sobotu zúčastnit na Václavském a Staroměstském náměstí, ale například i na Ovocném trhu. Využít budete moci také speciální aplikaci Prague Histories.

Čtvrtý ročník Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost zná své vítěze

Ocenění z rukou 1. náměstka hejtmana Martina Kliky a  1. místopředsedy Rady kvality Bronislava Mikela převzali zástupci  vítězných organizací. Foto: HSR-ÚK

- Most – V hotelu Větruše Ústí nad Labem převzali ocenění vítězové a účastníci čtvrtého ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost, kterou Ústecký kraj společně s krajskou tripartitou Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje (HSR-ÚK) a Radou kvality České republiky vyhlásili letos v květnu.

Kladno nabízí službu Senior taxi

foto archiv

- Kladno | Cestování po Kladně je pro seniory a hůře pohyblivé občany jednodušší. K cestě na úřady, k praktickému lékaři nebo jen na poštu a úřady mohou nově využít speciální službu Senior taxi. Městem provozované taxi bude fungovat za jednotný poplatek 30 korun za jednu jízdu bez ohledu na počet ujetých kilometrů, jedinou podmínkou je využití Senior taxi na území města Kladna.

Na krajském úřadu se bude konat Veletrh dotačních příležitostí

foto archiv

- Liberec | V multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje se 31. října koná liberecký Veletrh dotačních příležitostí. Zájemci budou mít možnost v jeden čas a na jednom místě zkonzultovat své záměry.

Hanka Kynychová vydala motivační diář

foto archiv

- Praha | Kmotrami diáře Hanky Kynychové se staly hvězdy českého showbyznysu, které dávají předost klasickým diářům před těmi elektronickými. Hanka Kynychová se rozhodla motivovat české ženy k tomu, aby se nestyděly plánovat si čas je pro sebe a vydala motivační diář pro rok 2019.

Konec turistické sezóny se blíží, vyjeďte na výlet linkami DÚK

foto archiv

- Ústí nad Labem | Už jen tři víkendy máte možnost využít nabídku turistických linek Dopravy Ústeckého kraje. Na všech šesti nostalgických železničních linkách bude ukončen letošní provoz v neděli 28. října. Lodní linky budou jezdit až do 18. listopadu. Nabízí se tedy poslední příležitost užít si romantickou podzimní přírodu také při pohledu z okénka motoráčků, které brázdí ty nejkrásnější kouty naší krajiny a jsou ideálním prostředkem či cílem posledních výletů této turistické sezóny.

Strana výpisu

10 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

33.8%

 

Ne

42.4%

 

Zlepšuje se to

23.8%