Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

V Českém Krumlově podruhé sklidili úrodu vinné révy

foto archiv

- Český Krumlov | V pořadí již druhou sklizeň vinné révy z vinice v klášterní zahradě na Tramínu má za sebou Český Krumlov. O obnovení tradice pěstování vinné révy v Českém Krumlově se před čtyřmi lety postarali zakladatelé Festivalu vína Český Krumlov, kteří právě v klášterní zahradě vysadili prvních 50 hlav hybridní odrůdy Solaris.

V KZ přednášela mikrobioložka Václava Adámková

foto archiv

- Ústí nad Labem | Další z řady přednášek cyklu "Osobnosti české medicíny" se uskutečnila v prostorách Vzdělávacího institutu Krajské zdravotní, a. s. Projekt, který byl zahájen v roce 2016, je určen především mladým lékařům, kteří tak mají jedinečnou možnost načerpat v krátké době mnoho poznatků a informací od českých špičkových odborníků z různých medicínských oborů.

Vítěz soutěže Vesnice roku 2018 má Octavii Combi G-TEC

foto archiv

- Mladá Boleslav | ŠKODA AUTO se premiérově zapojila do partnerství s tradiční soutěží Vesnice roku, kterou vyhlašují ministerstva místního rozvoje a zemědělství spolu se Svazem měst a obcí ČR a Spolkem pro obnovu venkova ČR. Vítězné obci, kterou se letos stalo Dolní Němčí ve Zlínském kraji, věnuje ŠKODA dvouletou bezplatnou zápůjčku osobního automobilu ŠKODA OCTAVIA COMBI G-TEC, který bude sloužit potřebám místního obecního úřadu.

Krajská zdravotní prezentovala robotickou chirurgii

foto archiv KZ a.s.

- Ústí nad Labem | Krajská zdravotní, a. s. u příležitosti 10. výročí založení Centra robotické chirurgie ve středu pozvala veřejnost do atria Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Návštěvníci se zde mohli seznámit s robotickým systémem da Vinci X, který právě zde byl poprvé v České republice veřejnosti představen.

Další protipovodňové stavby chrání dvě obce na Šumpersku a Zlínsku

foto archiv

- Hradec Králové | Dvě protipovodňová opatření na Bušínovském potoce na Šumpersku a na toku Benčice na Zlínsku v létě dokončily Lesy České republiky. Podnik se v zemi stará o drobné vodní toky. Stavby za 5,2 milionů korun spolufinancovalo Ministerstvo zemědělství ČR.

Benefice přispěla na rekonstrukci varhan

foto archiv

- Jablonec n/N | Benefiční koncert Nokturno pro 2 862 hlasů konaný v kostele sv. Anny přispěl k záchraně největších jabloneckých varhan. Výtěžek z dobrovolného vstupného je věnován na adopci píšťaly na památku Ernsta Tschakerta, regenschoriho v kostele sv. Anny a po dostavění nového farního kostela také v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova.

Zdravotníci Masarykovy nemocnice se zapojili do taktického cvičení

- Ústí nad Labem | Výbuch tlakové láhve a následný požár v průmyslovém areálu Spolchemie v Ústí nad Labem v přítomnosti zaměstnanců. Taková byla výchozí situace taktického cvičení složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje, do kterého se zapojili zdravotníci Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Celkem na Emergency transportovali záchranáři dvanáct zraněných.

Dobrovolní hasiči z Cholupic převzali novou cisternu

foto archiv

- Cholupice | Nové zásahové vozidlo CAS Scania s kompletní výbavou převzali dobrovolní hasiči Cholupic. Na jeho pořízení přispělo sedmi a půl milionovou částkou i hlavní město Praha.

Maturantkou roku je Anna Tintěrová

foto archiv

- Praha | Známé osobnosti na pódiu i v porotě, dvanáctka krásných, chytrých a vzdělaných dívek, skvělá atmosféra - tak vypadal 9. ročník soutěže MATURANTKA ROKU, který se uskutečnil ve známém pražském Music Clubu MISCH MASCH. Letos poprvé s novou majitelkou Dominikou Šimkovou. Na první místo se nakonec dostala Anna Tintěrová z Kladna.

Mostecká nemocnice se zúčastnila cvičení „Výpadek 2018“

foto archiv

- Most | Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Most se zapojila do takticko-štábního cvičení složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje (IZS) nazvaného „Výpadek 2018“. Během cvičení došlo k fiktivní lokální vichřici, která se měla přehnat přes oblast severozápadních Čech a postupně vyřadit přenosová a distribuční vedení elektrizační soustavy.

Největší výstava svého druhu v Čechách odstartovala

foto archiv

- Litoměřice | Litoměřické výstaviště až do soboty 22. září nabídne sortiment od květin, cibulovin, zahradního nábytku až po zahradní potřeby. I v letošním roce se v rámci slavnostního zahájení Zahrady Čech předávala také ocenění pro nejlepší výrobce regionálních potravin.

Strana výpisu

10 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

36%

 

Ne

40.6%

 

Zlepšuje se to

23.4%