Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Ovečky z České televize se zatoulaly do Jablonce

foto archiv ČT

- Jablonec n/N | Vytáhněme děti o prázdninách ven! Česká televize spustila letní poznávací soutěž pro celou rodinu Sežeňte ovečky. Děti budou díky ní mohou poznávat Česko. Do hry je zapojeno 160 míst, a jedním z nich je i Jablonec nad Nisou. Informovala o tom Radana Schaeferová z jabloneckého infocentra.

Silvretta Classic 2018: Dva veterány ŠKODA na startu

foto archiv

- Mladá Boleslav | Silně obsazenou soutěž historických vozidel Silvretta Classic (5. až 7. července) obesílá ŠKODA AUTO dvěma nepřehlédnutelnými vozy. ŠKODA 100 L Rallye a ŠKODA 130 RS se ve čtvrtek vydají na přibližně 650kilometrovou náročnou trať po území Rakouska, Lichtenštejnska a Švýcarska.

Jablonecko láká sklářskými expedicemi

foto archiv

- Jablonec nad Nisou | Na stále se zvyšující zájem návštěvníků jabloneckého regionu o exkurze do provozu sklářských a bižuterních firem reaguje čerstvě vydaná brožura „Expedice sklo“. Tato letní novinka v nabídce jabloneckého turistického infocentra může inspirovat k výletu o prázdninách i vás.

Odkoupení Kounicova domu

foto archiv

- Česká Lípa | Po několika jednáních o ceně, které vedla českolipská starostka Romana Žatecká se současným majitelem Kounicova domu, došlo ke shodě a město tuto lokalitu odkoupí za 1 900 000 korun. Vlastník s touto částkou vyslovil souhlas a zastupitelé koupi schválili.

Dubeč získá novou hasičskou zbrojnici

foto archiv

- Praha | Nová hasičská zbrojnice vyroste na základech původního a již nevyhovujícího objektu v pražské Dubči. Praha poskytne městské části na její výstavbu investiční dotaci ve výši přesahující 33 milionů korun.

Strážníci dostanou příspěvek na bydlení a dopravu

foto archiv

- Praha | Vedení hlavního města Prahy schválilo zavedení příspěvku na bydlení a dopravu ve výši 6 tisíc korun. Zaměstnanci pražské městské policie se tak od září tohoto roku dočkají navýšení svých mezd o 2 až 4 tisíce měsíčně.

První eObčanky se začnou vydávat v červenci

foto archiv

- Praha | Od 1. července 2018 se v důsledku novely zákona začnou plošně vydávat nové občanské průkazy s kontaktním elektronickým čipem - eObčanky. Ty občanům umožní bezpečně se identifikovat a komunikovat s úřady kdykoliv a odkudkoliv online.

Ústí má nový stacionární defibrilátor

foto archiv

- Ústí nad Labem | Plno dětského radostného výskání zažilo Ústí nad Labem 21. června. V Domě kultury se sešly stovky malých školáků, aby si zde zazávodily, užily si show ve skákání přes švihadla a setkaly se s ústeckými sportovci.

Oslavy 1. výročí otevření Stezky korunami stromů Krkonoše

foto archiv

- Janské Lázně | První výročí otevření Stezky korunami stromů Krkonoše si veřejnost připomene celodenním kulturním programem pro dospělé i děti v pondělí 2. července od 10.00 do 17.00 hodin.

Mistrů svého oboru každoročně přibývá

foto archiv

- Ústí nad Labem | V průběhu druhého pololetí letošního školního roku byla jako každoročně pořádána na Střední průmyslové škole stavební a Střední odborné škole stavební a technické v Ústí nad Labem soutěž Mistr svého oboru.

Žáci ústecké školy uspěli v soutěži finanční gramotnosti

foto archiv

- Ústí nad Labem | Žáci druhého ročníku Střední průmyslové školy, Ústí nad Labem, Resslova 5, obor Logistické a finanční služby, se zúčastnili celostátní soutěže Rozpočti si to. Smyslem této interaktivní soutěže je rozvinout finanční gramotnost žáků středních škol.

Strana výpisu

10 ...

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.4%

 

ne

41.6%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.5%

 

ne

31.5%