Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Den záchranářů Ústeckého kraje bavil i pomáhal

foto archiv

- Litoměřice | Střelecký ostrov v Litoměřicích se stal v sobotu dějištěm jubilejního X. ročníku Dne záchranářů Ústeckého kraje. A oslava těch, kteří zachraňují každý den nejen lidské životy, se vyvedla náramně. Návštěvníci, kteří do Litoměřic přijeli, se měli na co dívat.

Vyhlídka Poustevníkův kámen byla obnovena

foto archiv

- Liberec | Vyhlídku Poustevníkův kámen na lesnatém vrchu u Hejnic v Libereckém kraji obnovily Lesy ČR za 300 tisíc korun.

OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ: Největší ryze české firmy mají společné dva jmenovatele

foto archiv

- Praha | Více než 42 miliard korun – takového obratu dosáhli v roce 2017 finalisté letošního ročníku OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ, ze kterých porota na základě ekonomických výsledků vybírala vítěze v jednotlivých krajích České republiky. Celkem 85 finalistů vzešlo z 1327 firem, které letos vyhověly kritériím soutěže. O jejich výběr se postaral odborný garant soutěže, společnost CRIF - Czech Credit Bureau.

Cyklostezka Ohře se uchází o titul TOP destinace Česka

foto archiv

- Dolní Poohří | V květnu odstartovalo hlasování v dalším ročníku soutěže DestinaCZe, jejímž cílem je propagace unikátních turistických míst v České republice. I letos má Dolní Poohří své želízko v ohni. V kategorii Česko jede se o titul uchází Cyklostezka Ohře.

Místo bývalého nádraží bude veřejná budova

foto archiv

- Praha | Na rozhraní Nového Města a Karlína proběhne důležitá změna územního plánu, která pomůže zacelit jizvu v centru Prahy. Jaká konkrétní stavba v místě vznikne, pomohou určit urbanistické studie.

V teplické Fontáně roste chmel

foto archiv

- Teplice | Živý žatecký chmel, který proslavil region Dolního Poohří po celém světě, roste nyní přímo v centru Teplic. Je součástí výstavy Krásy Dolního Poohří v Nákupním centru Fontána, jejímž cílem je přilákat návštěvníky do této části kraje. Otevřena bude až do konce června.

RE:START je vzorem pro restrukturalizaci uhelných regionů

foto archiv

- Praha | Zástupci Evropské komise považují český vládní program RE:START za dobrý příklad restrukturalizace uhelných regionů pro celou Evropu. Zaznělo to na druhé konferenci pro Strategii restrukturalizace Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje, která se uskutečnila v konferenčním sále Ministerstva průmyslu a obchodu.

Bývalá tržnice prochází zásadní proměnou

foto archiv

- Litoměřice | Velkou proměnou prochází v těchto dnech areál bývalé tržnice v centru Litoměřic. Z původního prostoru zaplněného převážně vietnamskými stánky s oblečením vznikne relaxační zóna se třemi stálými prodejními stánky a místem pro příležitostný prodej – například domácích výrobků, uzeniny, regionálních produktů apod.

I člověk s handicapem může být inspirací

foto archiv

- Ústí nad Labem | Často jsou osoby s postižením zraku vnímány jako lidé na okraji společnosti, kteří bez pomoci v běžném životě neobstojí. Z tohoto důvodu obecně prospěšná organizace TyfloCentrum Ústí nad Labem spustila na začátku roku 2018 projekt Osobní medailonky.

Krušnohorská pivní stezka odstartovala na Chmelfestu

foto archiv

- Žatec | V rámci tradiční žatecké slavnosti Chmelfest 2018 představila Destinační agentura Dolní Poohří turistům nový zážitkový program Krušnohorská pivní stezka. Až do konce roku mohou návštěvníci objevovat zastávky na gurmánské stezce v Sasku a Česku a získat speciální půlllitr.

Gastro Food Fest nabídne netradiční chutě

foto archiv

- Litoměřice | Dva dny vysoké gastronomie, delikátních chutí i vůní a důmyslně sladěných pokrmů, takový bude letošní GASTRO FOOD FEST. 6. ročník festivalu proběhne o víkendu
2. – 3. června na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích.

Strana výpisu

11 ...

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.8%

 

ne

41.2%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.8%

 

ne

31.2%