Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

V Arnultovicích hořela stodola a přístavek domu

foto HZS ÚK

- Arnultovice | Sedm hasičských jednotek zasahovalo v sobotu po desáté hodině ráno v Arnultovicích na Ústecku u požáru stodoly a přístavku obytného domu.

Křížová cesta svatého Jáchyma v Lipové byla obnovena

foto archiv

- Lipová | Historickou křížovou cestu v Lobendavě na vrchu Jáchym ve Šluknovském výběžku v Ústeckém kraji obnovily podle vzorů z historických pramenů Lesy České republiky. Podnik investoval jeden a půl milionu korun.

Léčebné lázně Jáchymov nabízejí léčbu i relax

foto archiv

- Jáchymov | Léčebné lázně Jáchymov každoročně přivítají lázeňské hosty z nejrůznějších koutů světa. Největší část však stále tvoří Češi, jimž pobyt hradí některá ze zdravotních pojišťoven, prozrazuje Eduard Bláha, předseda představenstva Léčebných lázní Jáchymov.

MŽP: 100 milionů pro chytré projekty

foto archiv

- Praha | Aby Česko dokázalo lépe čelit suchu, povodním, smogu či neefektivnímu využívání odpadů, potřebuje tzv. ekoinovace – inovativní projekty, které využívají netradiční nebo u nás nepoužívané technologie s přínosem pro životní prostředí. Na inovativní projekty vyhlašuje Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR novou výzvu v rámci Národního programu Životní prostředí.

Počasí zásadně ovlivní množství sklizených brambor

foto archiv

- Jihlava | Z dat, která zveřejnil Český statistický úřad, vyplývá, že plochy brambor opět poklesly – v roce 2017 se pěstovalo v ČR 23 418 ha brambor, v letošním roce osázeli zemědělci už jen 22 899 ha této plodiny, úbytek tedy činil za republiku 519 ha.

Hejtman si prohlédl Spolchemii

foto ÚK

- Ústí nad Labem | Na pozvání generálního ředitele akciové společnosti Spolek pro chemickou a hutní výrobu v Ústí nad Labem (Spolchemie) Daniela Tamchyny se hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček seznámil s nejmodernější výrobou chloru a hydroxidů v provoze membránové elektrolýzy. Tu vybudovala Spolchemie v posledních letech nákladem dvě miliardy korun za použití čínské technologie.

Elektronický čip si aktivuje třetina lidí

foto archiv

19. července 2018 - Praha | Před necelými dvěma týdny spustilo Ministerstvo vnitra do ostrého provozu nový Portál občana, který je umístěn na gov.cz, hlavní doméně pro komunikaci občana se státem.

Střední školy úspěšně reprezentují Ústecký kraj

foto archiv

- Brno | V moravské metropoli se konal desátý galavečer celostátní soutěže České ručičky. Přehlídka České ručičky byla vyhlášena ke zvýšení významu učňovského školství v České republice a řemeslné prestiže jednotlivých učebních oborů v očích veřejnosti.

Hlasujte: České a slovenské stavby století

foto archiv

- Ústí nad Labem | Do 15. září může veřejnost hlasovat v anketě České a slovenské stavby století, která probíhá v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa. Mezi stovkou nominovaných má Ústecký kraj hned čtyři želízka v ohni. Jsou jimi Masarykovo zdymadlo v Ústí nad Labem, vodní nádrž Fláje, Kolektivní dům v Litvínově a přesun kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě.

Sídliště Ďáblice ochrání územní studie

foto archiv

- Praha | Pražští radní Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha) uložili vypracovat územní studii pro sídliště Ďáblice. Studie by měla vytipovat místa, kde lze doplnit zástavbu tak, aby se nenarušil charakter sídliště, které má oceňované urbanistické řešení, množství zeleně i zajištěnou infrastrukturu. Mohla by se tak stát vzorem přístupu k pražským sídlištím.

Špindlerův Mlýn připravil novinky

foto archiv

- Špindlerův Mlýn | V rámci ubytování je nyní možnost získat ve Špindlerově Mlýně pro všechny členy rodiny jízdenky na lanovky zdarma. Špindlerovský Skiareál nabízí návštěvníkům i v létě široké spektrum aktivit a zábavy, a to jak pro dospělé, tak i děti. Vyzkoušet můžete zbrusu novou naučnou stezku na Medvědíně a ujít si nenechte ani unikátní výstavu fotografií „starého“ Špindlu u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa.

Strana výpisu

11 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

36.8%

 

Ne

33.3%

 

Zlepšuje se to

29.8%