Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Jablonec: Plánujte společně s námi

foto archiv

- Jablonec nad Nisou | S plánovanou stavbou nového terminálu hromadné dopravy v jablonecké Kamenné ulici úzce souvisí prodloužení tramvajové trati a výstavba dešťové kanalizace v ulici Poštovní. Obě stavby se dotknou zásadně části městského centra. A právě o její nové podobě chce radnice jednat s podnikateli i obyvateli dotčeného území.

Liberecký kraj opět nabízí publikaci, která hodnotí končící rok 2018

foto archiv

- Liberec | Na šedesáti stránkách textu nové brožury představuje Liberecký kraj opět po roce výsledky své dosavadní práce. Tradiční členění publikace na jednotlivé rezorty přináší pro veřejnost informace o dokončených projektech, investicích a záměrech kraje na další rok. Brožura je k volnému odběru na krajském úřadě nebo v elektronické verzi.

Národní technické muzeum zahájilo za účasti ministra kultury realizaci projektů IROP

foto archiv MK

- Praha | Ministr kultury Antonín Staněk se dnes v dopoledních hodinách zúčastnil slavnostního zahájení projektů Národního technického muzea „Rozvoj depozitárního areálu Čelákovice II“ a „Restaurování kolejových vozidel ze sbírky Železničního muzea NTM“.

Chutě z Poohří: Výrobci regionálních potravin získají certifikáty

foto archiv

- Žatec | Žatecká hořčice, lenešické uzeniny, čeradické perníky nebo břvanské sýry doporučila certifikační komise jako typické produkty z regionu Poohří. V podzimním kole získalo certifikát výjimečnosti „Poohří regionální produkt ®“ pět výrobků a dva zážitky.

O transplantaci orgánů přednášel Jiří Froněk z pražského IKEM

foto archiv

- Ústí nad Labem | Další z řady přednášek cyklu Osobnosti české medicíny připravila Klinika anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem ve spolupráci se Vzdělávacím institutem Krajské zdravotní, a. s.

Stavba plavecké haly začala slavnostním poklepáním

- Louny | Slavnostním poklepáním na základní kámen začala první listopadový den výstavba nové plavecké haly v Lounech. Za 219 milionů korun bez DPH ji postaví vítěz výběrového řízení společnost Metrostav, hotová by měla být v dubnu 2020.

Jaký bude Advent v Dolním Poohří

foto archiv

- Žatec | Pestrý adventní program bude lákat i letos návštěvníky do měst a památek Dolního Poohří. Předvánoční program začne rozsvícením vánočních stromů, chybět nebudou jarmarky, výstavy či oživené prohlídky.

Chomutov prosvětlí ozdoby s novou technologií

foto archiv

- Chomutov | Ulice města Chomutova začíná zdobit vánoční výzdoba. Technické služby začaly s instalací ozdob.

Žlutomodrá splněná přání udělala radost kvadruplegičce Ditě

foto archiv

- Teplice | Žlutomodrá splněná přání je název charitativního projektu FK Teplice, který se od letošní sezóny snaží naplňovat motto "FK Teplice více než fotbal...". Snaží se zejména potěšit ty, kteří hrdinsky bojují s nástrahami osudu, ať již se jedná o vážnou nemoc, handicap či to, že nepoznali nebo přišli o své rodinné zázemí.

Cenu hejtmanky získalo osm Středočechů

foto archiv

- Kutná Hora | Ve čtvrtek proběhl v prostorách Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře první ročník udílení Ceny hejtmanky.

Opravené fasády zdobí Červený dům v České Lípě

foto archiv

- Česká Lípa | Opravy se dočkala severní a jižní fasáda Červeného domu v České Lípě, jedné z nejvýznamnějších kulturních památek ve městě. Restaurování fasád probíhalo od března do září letošního roku. Cílem oprav a restaurátorského zásahu bylo zachování hmotné podstaty památky včetně její patiny stáří a rehabilitace stavu sgrafit z 19. století. Celkové náklady na obnovu jsou 1.798.517 korun včetně DPH.

Strana výpisu

11 ...