Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Program RE:START – Co se starými a nevyužívanými místy ve městech a obcích?

foto archiv

- Prostřednictvím programu RE:START a Ministerstvu pro místní rozvoj se podařilo připravit nový dotační titul, který představuje šanci na oživení či nové využití starých opouštěných míst, které nejsou města a obce schopny vyřešit vlastními silami. Kde? Na území vašich měst a obcí nejen v Ústeckém kraji. Jak? Prostřednictvím programu Podpora regenerace brownfieldů pro nepodnikatelské využití.

Z koníčku je nejlepší práce na světě

foto Petr Zapletal (Zlyart)

- Populární youtuberka, blogerka a momentálně také modelka Veronica Biasiol prezentuje svůj provokativní styl jako image, kterou její fanoušci mají rádi. Většinu svého volného času věnuje kromě jiného i vymýšlení nových projektů.

Módní návrhářka Alice Abraham otevírá obchod s květinami, čokoládou a luxusními víny

foto Metropol

- Praha | V pražské pasáži Černá růže byl v listopadu otevřen v přízemí nový obchod vyhledávané návrhářky Alice Abraham - Villa d’Este.

Můj život je setrvalý sprint

foto archiv

- Libor Bouček je úspěšný, pohotový a vtipný moderátor nejprestižnějších kulturních či sportovních událostí, dabér, bavič a v poslední době i producent. V současnosti také moderuje na rádiu Evropa 2 pořad Afterparty.

Stavby století stojí na severu Čech

foto archiv

- Ústí nad Labem | Anketa k 100. výročí vzniku samostatné republiky určená k výběru „Stavby století“ z nominovaných sto českých a slovenských staveb byla ukončena a největší radost z výsledků mají zcela jistě obyvatelé severu Čech.

Odstěhovat se chtějí nejvíce obyvatelé Šluknovska

foto archiv

- Ústecký kraj | Odstěhovat se chtějí nejvíce obyvatelé Šluknovska. Vyplývá to z analýzy, kterou zpracovává Fakulta sociálně ekonomická UJEP pro Ústecký kraj.

Ke sto letům republiky byla v chomutovské nemocnici vysazena lípa

foto archiv

- Chomutov | Studenti Střední odborné školy energetické a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy, Chomutov u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa v parku Krajské zdravotní (KZ), a. s. – Nemocnice Chomutov vysadili lípu. Národní strom s listy připomínajícími tvarem srdce je považován za symbol svobody.

Praha o víkendu ožije oslavami vzniku Československa

foto archiv

- Praha | Poslední říjnový víkend se letos ponese v jednoznačném duchu. Hlavní město čekají velkolepé oslavy založení Československa. Můžete se tak těšit na nebývalý program zvláště v centru Prahy. Mnoha akcí, které pořádá pražský magistrát, se můžete v sobotu zúčastnit na Václavském a Staroměstském náměstí, ale například i na Ovocném trhu. Využít budete moci také speciální aplikaci Prague Histories.

Čtvrtý ročník Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost zná své vítěze

Ocenění z rukou 1. náměstka hejtmana Martina Kliky a  1. místopředsedy Rady kvality Bronislava Mikela převzali zástupci  vítězných organizací. Foto: HSR-ÚK

- Most – V hotelu Větruše Ústí nad Labem převzali ocenění vítězové a účastníci čtvrtého ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost, kterou Ústecký kraj společně s krajskou tripartitou Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje (HSR-ÚK) a Radou kvality České republiky vyhlásili letos v květnu.

Kladno nabízí službu Senior taxi

foto archiv

- Kladno | Cestování po Kladně je pro seniory a hůře pohyblivé občany jednodušší. K cestě na úřady, k praktickému lékaři nebo jen na poštu a úřady mohou nově využít speciální službu Senior taxi. Městem provozované taxi bude fungovat za jednotný poplatek 30 korun za jednu jízdu bez ohledu na počet ujetých kilometrů, jedinou podmínkou je využití Senior taxi na území města Kladna.

Na krajském úřadu se bude konat Veletrh dotačních příležitostí

foto archiv

- Liberec | V multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje se 31. října koná liberecký Veletrh dotačních příležitostí. Zájemci budou mít možnost v jeden čas a na jednom místě zkonzultovat své záměry.

Strana výpisu

5 ...

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

59.2%

 

ne

40.8%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.8%

 

ne

31.2%