Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

První eObčanky se začnou vydávat v červenci

foto archiv

- Praha | Od 1. července 2018 se v důsledku novely zákona začnou plošně vydávat nové občanské průkazy s kontaktním elektronickým čipem - eObčanky. Ty občanům umožní bezpečně se identifikovat a komunikovat s úřady kdykoliv a odkudkoliv online.

Ústí má nový stacionární defibrilátor

foto archiv

- Ústí nad Labem | Plno dětského radostného výskání zažilo Ústí nad Labem 21. června. V Domě kultury se sešly stovky malých školáků, aby si zde zazávodily, užily si show ve skákání přes švihadla a setkaly se s ústeckými sportovci.

Oslavy 1. výročí otevření Stezky korunami stromů Krkonoše

foto archiv

- Janské Lázně | První výročí otevření Stezky korunami stromů Krkonoše si veřejnost připomene celodenním kulturním programem pro dospělé i děti v pondělí 2. července od 10.00 do 17.00 hodin.

Mistrů svého oboru každoročně přibývá

foto archiv

- Ústí nad Labem | V průběhu druhého pololetí letošního školního roku byla jako každoročně pořádána na Střední průmyslové škole stavební a Střední odborné škole stavební a technické v Ústí nad Labem soutěž Mistr svého oboru.

Žáci ústecké školy uspěli v soutěži finanční gramotnosti

foto archiv

- Ústí nad Labem | Žáci druhého ročníku Střední průmyslové školy, Ústí nad Labem, Resslova 5, obor Logistické a finanční služby, se zúčastnili celostátní soutěže Rozpočti si to. Smyslem této interaktivní soutěže je rozvinout finanční gramotnost žáků středních škol.

Den záchranářů Ústeckého kraje bavil i pomáhal

foto archiv

- Litoměřice | Střelecký ostrov v Litoměřicích se stal v sobotu dějištěm jubilejního X. ročníku Dne záchranářů Ústeckého kraje. A oslava těch, kteří zachraňují každý den nejen lidské životy, se vyvedla náramně. Návštěvníci, kteří do Litoměřic přijeli, se měli na co dívat.

Vyhlídka Poustevníkův kámen byla obnovena

foto archiv

- Liberec | Vyhlídku Poustevníkův kámen na lesnatém vrchu u Hejnic v Libereckém kraji obnovily Lesy ČR za 300 tisíc korun.

OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ: Největší ryze české firmy mají společné dva jmenovatele

foto archiv

- Praha | Více než 42 miliard korun – takového obratu dosáhli v roce 2017 finalisté letošního ročníku OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ, ze kterých porota na základě ekonomických výsledků vybírala vítěze v jednotlivých krajích České republiky. Celkem 85 finalistů vzešlo z 1327 firem, které letos vyhověly kritériím soutěže. O jejich výběr se postaral odborný garant soutěže, společnost CRIF - Czech Credit Bureau.

Cyklostezka Ohře se uchází o titul TOP destinace Česka

foto archiv

- Dolní Poohří | V květnu odstartovalo hlasování v dalším ročníku soutěže DestinaCZe, jejímž cílem je propagace unikátních turistických míst v České republice. I letos má Dolní Poohří své želízko v ohni. V kategorii Česko jede se o titul uchází Cyklostezka Ohře.

Místo bývalého nádraží bude veřejná budova

foto archiv

- Praha | Na rozhraní Nového Města a Karlína proběhne důležitá změna územního plánu, která pomůže zacelit jizvu v centru Prahy. Jaká konkrétní stavba v místě vznikne, pomohou určit urbanistické studie.

V teplické Fontáně roste chmel

foto archiv

- Teplice | Živý žatecký chmel, který proslavil region Dolního Poohří po celém světě, roste nyní přímo v centru Teplic. Je součástí výstavy Krásy Dolního Poohří v Nákupním centru Fontána, jejímž cílem je přilákat návštěvníky do této části kraje. Otevřena bude až do konce června.

Strana výpisu

... 13 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

37.9%

 

Ne

32.8%

 

Zlepšuje se to

29.3%