Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Benefice přispěla na rekonstrukci varhan

foto archiv

- Jablonec n/N | Benefiční koncert Nokturno pro 2 862 hlasů konaný v kostele sv. Anny přispěl k záchraně největších jabloneckých varhan. Výtěžek z dobrovolného vstupného je věnován na adopci píšťaly na památku Ernsta Tschakerta, regenschoriho v kostele sv. Anny a po dostavění nového farního kostela také v kostele Nejsvětějšího Srdce Ježíšova.

Zdravotníci Masarykovy nemocnice se zapojili do taktického cvičení

- Ústí nad Labem | Výbuch tlakové láhve a následný požár v průmyslovém areálu Spolchemie v Ústí nad Labem v přítomnosti zaměstnanců. Taková byla výchozí situace taktického cvičení složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje, do kterého se zapojili zdravotníci Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Celkem na Emergency transportovali záchranáři dvanáct zraněných.

Dobrovolní hasiči z Cholupic převzali novou cisternu

foto archiv

- Cholupice | Nové zásahové vozidlo CAS Scania s kompletní výbavou převzali dobrovolní hasiči Cholupic. Na jeho pořízení přispělo sedmi a půl milionovou částkou i hlavní město Praha.

Maturantkou roku je Anna Tintěrová

foto archiv

- Praha | Známé osobnosti na pódiu i v porotě, dvanáctka krásných, chytrých a vzdělaných dívek, skvělá atmosféra - tak vypadal 9. ročník soutěže MATURANTKA ROKU, který se uskutečnil ve známém pražském Music Clubu MISCH MASCH. Letos poprvé s novou majitelkou Dominikou Šimkovou. Na první místo se nakonec dostala Anna Tintěrová z Kladna.

Mostecká nemocnice se zúčastnila cvičení „Výpadek 2018“

foto archiv

- Most | Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Most se zapojila do takticko-štábního cvičení složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje (IZS) nazvaného „Výpadek 2018“. Během cvičení došlo k fiktivní lokální vichřici, která se měla přehnat přes oblast severozápadních Čech a postupně vyřadit přenosová a distribuční vedení elektrizační soustavy.

Největší výstava svého druhu v Čechách odstartovala

foto archiv

- Litoměřice | Litoměřické výstaviště až do soboty 22. září nabídne sortiment od květin, cibulovin, zahradního nábytku až po zahradní potřeby. I v letošním roce se v rámci slavnostního zahájení Zahrady Čech předávala také ocenění pro nejlepší výrobce regionálních potravin.

Fontána nabízí nové wellness centrum

foto top

- Teplice | Přímo v nákupním centru Fontána bylo dnes slavnostně zprovozněno nové wellness centrum a rozšířené plochy stávajícího fitness. Podle slov manažera Nákupního centra Fontána Karla Schöna jde o jedno z nejmodernějších center v regionu.

Japonští blogeři a běžci objevují krásy Ústeckého kraje

foto archiv

- Ústí nad Labem | Ústecký kraj navštěvuje stále více zahraničních turistů. V poslední době i těch ze Země vycházejícího slunce, z Japonska. Nedávno objevovali krásy regionu japonští blogeři, aby zprostředkovali svým fanouškům prostřednictvím sociálních sítí autentické zážitky z nejzajímavějších míst Ústeckého kraje. Navštívili dvě turistické destinace - Dolní Poohří a České Švýcarsko.

Hodnotící mise UNESCO v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem

foto archiv

- Kladruby | Cílem mise, která proběhla v závěru srpna, bylo posouzení nominace „Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem“ na zápis do Seznamu světového dědictví UNESCO.

Technologie hlavního města Prahy spustila nové webové stránky

foto archiv

- Praha | Technologie hlavního města Prahy, a. s. (THMP) spustila od září dvě nové webové stránky. Na první z nich, www.thmp.cz, mohou obyvatelé metropole zjistit veškeré informace o společnosti či službách, které poskytuje. Zajímavý je také druhý web - www.prahasviti.cz – na němž se lidé mohou dozvědět zajímavosti o historii světel, veřejném osvětlení a podobných technologiích.

Letní turistická sezóna v Jablonci přinesla rekordní návštěvnost radniční věže i infocentra

foto archiv

- Jablonec nad Nisou | Dlouhé a teplé léto turisty od návštěvy jabloneckých památek a rozhleden neodradilo. Rekordní návštěvnost zaznamenala radniční věž a rušno bylo i v nejstarším stojícím jabloneckém domě, kde v současnosti sídlí turistické infocentrum.

Strana výpisu

7 ...

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

59.1%

 

ne

40.9%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.8%

 

ne

31.2%