Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Petra Janů má nového krasavce! Podívejte se, s kým vyráží na cesty

- Praha I Bez auta by zpěvačka Petra Janů fungovat nemohla a dobře ví, že hlavně pohodlí a bezpečnost je na cesty to nejdůležitější. I proto si nyní vybrala velké auto, v kterém se cítí dobře a ani po hodinách cestování nebude unavená. Její nový společník je velký, bílý, silný a plný různých vymožeností.

V Rakousku vyjel první vlak na baterie, České dráhy s novinkou ale zatím nepokročily!

- Rakousko I První vlak s hybridním pohonem, který díky baterii umí část trasy jet na elektřinu i mimo elektrizované úseky, vyjel v Rakousku. Představila jej společnost Siemens. V Česku by dráhy rády také projekt představily, ale zatím s ním nijak nepokročily!

Exportní cena ocení úspěchy českých exportérů

foto archiv

- Česká mincovna – Již 22. ročník soutěže Exportní cena DHL pod záštitou agentury CzechTrade, která vyzdvihuje úspěšné české vývozce, startuje. Nově vyhlásí vítěze v kategorii Exportér E-commerce. Tradičně si pak vítězové převezmou ceny v kategoriích Malá společnost, Středně velká společnost, Exportér teritoria a ceny CzechTrade – Nejúspěšnější klient a Exportní příběh roku.

Legendární Barbie slaví jubileum a vydělává miliardy!

- Praha I Která z holčiček by nechtěla mít jednu či více panenek Barbie. Právě tahle sexy a fashion hračka slaví jubileum. Letos je jí neuvěřitelných 60 let! Přitom tahle panenka vydělává miliardy. Každou vteřinu se jí na světě prodají průměrně tři kusy.

Zlaté porsche nesmí na silnici, oslňuje prý ostatní řidiče

- Hamburk I Velký problém má majitel unikátního porche, které je celé zlaté. Nesmí na ulici! Podle policie v Hamburku, kde se pohybovalo, oslňuje odlesk z karoserie ostatní řidiče. Na pomoc si dokonce přizvali znalce, který jejich teorii o nebezpečnosti potvrdil.

Amerika má talent přivítala prvního Čecha! Světlomalíře ALEXE DOWISE

- Praha I Kdo by si nevzpomněl na jeho exhibici v televizní show Česko Slovensko má talent!? Světlomalíře Alexe Dowise kdysi porotkyně Lucie Bílá vyhodila z placu. Pak se chvíli dohadovali, aby si jej následně vzala na své dva ročníky Černobílé turná i Fifty Fifty i další projekty... Nyní light-artista Alex zase zabodoval! Jako první Čech dobyl 'americký Talent'!

ČEZ začal prodávat elektromobily i fyzickým osobám

- Praha I Hned se třemi značkami automobilek vstoupila energetická společnost ČEZ na trh prodeje elektromobilů domácnostem i živnostníkům. Pro začátek nabízí pět typů vozů s dojezdem mezi 200 a 378 kilometry od tří značek.

Do ČR přichází nové zpravodajství: CNN bude na Primě vysílat nepřetržité zpravodajství!

- Praha I Do České republiky přichází nová platforma zpravodajství. Společnost CNN International Commercial (CNNIC) a skupina Prima oznámily uzavření partnerství, díky němuž vznikne kanál v čele se zpravodajskou stanicí CNN Prima News. Ta bude vysílat kontinuální zpravodajství i další pořady po celý den, sedm dní v týdnu, a informovat diváky o zásadním dění doma i ve světě.

Jiří Hrzán by dnes oslavil 80. narozeniny! Dočká se své sochy!

- Tábor I Velkému českému herci, který miloval výšky a také se mu staly osudným, by právě dnes bylo 80. let. Zemřel uprostřed natáčení filmu, za stále záhadných okolností před 39 lety. Krátký život mu dokonce kdysi předpověděla herečka Helena Růžičková, která měla herce velmi ráda.

Pozor, mění se čas. A rozhodně ne naposled!

- Praha I Pozor! Nezapomeňte si tento víkend ze soboty na neděli přeřídit hodinky. Mění se zimní čas na letní. Sice se spekulovalo, že tomu bude brzo konec, ale vše je jinak. EU ještě nevyřešila, kdy se změna času bude opravdu měnit naposledy.

Z Moskvy do Pekingu za 32 hodin? Ano, možná už za pár let.

- Peking I Urazit 7000 kilometrů za 32 hodin, a že je to kromě cesty letadlem nemožné? Naopak! Číňané nyní představili supervlak, který by trasu Moskva - Peking v tomto čase hravě zvládl při rychlosti až 440 kilometrů za hodinu.

Strana výpisu

8 ...