Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Do ČR přichází nové zpravodajství: CNN bude na Primě vysílat nepřetržité zpravodajství!

- Praha I Do České republiky přichází nová platforma zpravodajství. Společnost CNN International Commercial (CNNIC) a skupina Prima oznámily uzavření partnerství, díky němuž vznikne kanál v čele se zpravodajskou stanicí CNN Prima News. Ta bude vysílat kontinuální zpravodajství i další pořady po celý den, sedm dní v týdnu, a informovat diváky o zásadním dění doma i ve světě.

Jiří Hrzán by dnes oslavil 80. narozeniny! Dočká se své sochy!

- Tábor I Velkému českému herci, který miloval výšky a také se mu staly osudným, by právě dnes bylo 80. let. Zemřel uprostřed natáčení filmu, za stále záhadných okolností před 39 lety. Krátký život mu dokonce kdysi předpověděla herečka Helena Růžičková, která měla herce velmi ráda.

Pozor, mění se čas. A rozhodně ne naposled!

- Praha I Pozor! Nezapomeňte si tento víkend ze soboty na neděli přeřídit hodinky. Mění se zimní čas na letní. Sice se spekulovalo, že tomu bude brzo konec, ale vše je jinak. EU ještě nevyřešila, kdy se změna času bude opravdu měnit naposledy.

Z Moskvy do Pekingu za 32 hodin? Ano, možná už za pár let.

- Peking I Urazit 7000 kilometrů za 32 hodin, a že je to kromě cesty letadlem nemožné? Naopak! Číňané nyní představili supervlak, který by trasu Moskva - Peking v tomto čase hravě zvládl při rychlosti až 440 kilometrů za hodinu.

Nadáváte na nízký důchod? Tak to jste ještě neviděli penzi v Polsku!

- Krakov I Nikoli penze, ale doslova almužna se vším všudy. Pokud milí čeští penzisté nadáváte na svůj nízký příjem i po desítkách let práce, pak jste ještě neviděli důchody v Polsku. Z té částky se vám protočí panenky. Tedy jak z té nejnižší, tak i z té nejvýše vyplácené! Obě jsou v této křesťanské zemi doslova nekřesťanské!

Objevte Zámek Mělník a nechte se zlákat historií, luxusním vínem i dobrotami v cukrárně!

- Mělník I Nad soutokem Labe s Vltavou se hrdě vypíná zámek Mělník spolu se známým městem. Palác, bývalý hrad, dnes zámek je jednou ze zásadních dominant Středočeského kraje. Pokud hledáte inspiraci na výlet, zcela jistě si nenechte ujít návštěvu právě zde.

Zlozvyky, které zvyšují riziko zneužití citlivých dat. Znáte je?

- Praha I Mobilní telefony, tablety, či jiná přenosná zařízení nám nejenom ulehčují pracovní úkony celého dne, ale přinášejí i zábavu ve volných chvílích. Přesto stále vysoké procento lidí chybuje v základních pravidlech pro jejich bezpečné užívání a zbytečně se vystavují riziku kybernetického útoku založeného na úniku citlivých osobních dat.

Zdravotní pojišťovny rozdělí mezi klienty na prevenci skoro 1,5 miliardy korun!

- Praha I Téměř 1,5 miliardy korun rozdělí letos zdravotní pojišťovny klientům formou příspěvků na prevenci. Meziročně tak navýšily částky někde o deset, jinde až o téměř sedmdesát procent. Loni to bylo 1,065 miliardy korun a příspěvek čerpal přibližně každý osmý Čech.

Česká rádia písničky od Jacksona hrát budou, veřejnoprávní rozhlas váhal!

- Praha I Celosvětový poprask způsobil dokumentární snímek Leaving Neverland, který podrobně popisuje jak měl zesnulý král popu Michael Jackson sexuálně zneužívat nezletilé chlapce. Mnohá rádia po světě proto okamžitě začala jeho písničky bojkotovat, v ČR je ale situace jiná.

Dětem vstup zakázán, hlásají některé hotely. Ve světě běžné, u nás diskriminace?!

- Chtít si občas odpočinout bez dětí, mít klid, to není žádný hřích ani projev nesnášenlivosti. To, co běžně funguje ve světě, se u nás považuje za diskriminaci, a sice hotely, kde společnost těch nejmenších není zrovna žádána.

Na výstavišti v Letňanech potkáte po dva dny řadu celebrit!

- Praha I Výstaviště v pražských Letňanech se v pátek a sobotu promění na největší veletr kosmetiky, kadeřnictví a zdravého životního stylu. Potkat zde můžete řadu celebrit, které se přijdou podívat na nejnovější trendy. Poprvé v historii se spojí dva veletrhy v jeden.

Strana výpisu

8 ...