Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Teplice mají porcelánovou fontánu

foto archiv

- Teplice – Lázeňské Teplice jsou ode dneška zase bohatší o jednu fontánu, které obzvláště v těchto parných dnech osvěžují sálající atmosféru. Městu ji věnovala akciová společnost Český porcelán Dubí.

ŠKODA na Oldtimer-Grand-Prix představí sportovní historii

foto archiv

- Mladá Boleslav| Historické vozy ŠKODA obohatí závod 46. AvD-OldtimerGrand-Prix na slavném okruhu Nürburgring. Od 10. do 12. srpna se zde představí milníky z různých epoch 117leté historie motorsportu tradiční české automobilky, ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi dodá dvě rarity: závodní vůz F3 z roku 1965 a unikátní roadster 1100 OHC z roku 1957.

Stoletá výstava a fotokoutek míří na další místa v kraji

foto archiv

- Ústí nad Labem | Již tuto neděli obsadí nostalgický fotokoutek prostory před fanouškovskou tribunou v Labe aréně.

Jan Čížek: Chceme bydlet v zeleni

foto archiv

- Praha | Jednatel společnosti Strategic Consulting Jan Čížek vidí v současné době jako zásadní otázky, související s rozvojem hlavního města, například bezpečnost či úpravu veřejných ploch. V rozhovoru pro Metropol vysvětluje, jak je možné tyto oblasti řešit.

Ministr spravedlnosti se potkává se zástupci profesních komor

foto archiv

- Praha | V pondělí se ministr spravedlnosti Jan Kněžínek setkal se zástupci České advokátní komory. Jednání navazovalo na schůzku se zástupci Notářské komory ČR. V obou případech se jednalo o první oficiální setkání se zástupci těchto profesních komor.

Šlechtově restauraci zbývá poslední rok rekonstrukce

foto archiv - vizualizace

- Praha | Po mnoha letech si v červnu minulého roku převzala Šlechtovu restauraci stavební firma, která jí má navrátit původní slávu. Takzvané Šlechtovce zbývá poslední rok rekonstrukce, která se dotkne nejen samotné budovy, ale také jejího okolí. Celkově budou stát opravy přibližně 100 milionů korun.

V Arnultovicích hořela stodola a přístavek domu

foto HZS ÚK

- Arnultovice | Sedm hasičských jednotek zasahovalo v sobotu po desáté hodině ráno v Arnultovicích na Ústecku u požáru stodoly a přístavku obytného domu.

Křížová cesta svatého Jáchyma v Lipové byla obnovena

foto archiv

- Lipová | Historickou křížovou cestu v Lobendavě na vrchu Jáchym ve Šluknovském výběžku v Ústeckém kraji obnovily podle vzorů z historických pramenů Lesy České republiky. Podnik investoval jeden a půl milionu korun.

Léčebné lázně Jáchymov nabízejí léčbu i relax

foto archiv

- Jáchymov | Léčebné lázně Jáchymov každoročně přivítají lázeňské hosty z nejrůznějších koutů světa. Největší část však stále tvoří Češi, jimž pobyt hradí některá ze zdravotních pojišťoven, prozrazuje Eduard Bláha, předseda představenstva Léčebných lázní Jáchymov.

MŽP: 100 milionů pro chytré projekty

foto archiv

- Praha | Aby Česko dokázalo lépe čelit suchu, povodním, smogu či neefektivnímu využívání odpadů, potřebuje tzv. ekoinovace – inovativní projekty, které využívají netradiční nebo u nás nepoužívané technologie s přínosem pro životní prostředí. Na inovativní projekty vyhlašuje Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR novou výzvu v rámci Národního programu Životní prostředí.

Počasí zásadně ovlivní množství sklizených brambor

foto archiv

- Jihlava | Z dat, která zveřejnil Český statistický úřad, vyplývá, že plochy brambor opět poklesly – v roce 2017 se pěstovalo v ČR 23 418 ha brambor, v letošním roce osázeli zemědělci už jen 22 899 ha této plodiny, úbytek tedy činil za republiku 519 ha.

Strana výpisu

8 ...

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.4%

 

ne

41.6%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.5%

 

ne

31.5%