Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Velký strach o “Sestru v akci”: Herečka Whoopi Goldberg přežila těžkou nemoc!

- New York I Whoopi Goldberg znají diváci především z komedií Sestra v akci, nebo filmu Duch a mnoha dalších. Teď se ukázalo, že nedávno se americká herečka pomalu loučila se životem. Ve svých 63 letech bojovala s těžkou nemocí a jak sama prozradila, hnisavý zápal plic jí prý málem připravil o život.

Herečky a zpěvačky se v pražské botance nechaly okouzlit orchiedejemi!

- Praha I Herečky a zpěvačky Ivana Chýlková, Jitka Zelenková, Jitka Asterová a Hanka Křížková se společně sešly v pražské Botanické zahradě. Nechaly se tak společně okouzlit krásou květin, konkrétně orchidejí. Přičemž dvě z nich oslaví letos životní jubileum!

Češi se nejvíce bojí o zdraví, život a automobil

- Praha I Češi se nejvíce obávají o zdraví, život a automobil. Nejméně pak mají strach z právních a politických událostí a problémů v kariéře. Slováci jsou na tom ve svých obavách podobně jako Češi, Rakušané se zase nejvíce obávají o domácnost a majetek. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu BNP Paribas Cardif Pojišťovny, který realizovala napříč regionem střední a východní Evropy.  

Slavnému poutnímu kostelu v Klokotech udělí papež František titul bazilika

- Tábor I Slavný barokní kostel Nanebevzetí Panny Marie v poutním areálu v Klokotech, které jsou součástí Tábora, se stane basilicou minor. Prestižní titul propůjčuje vybraným chrámům papež. V České republice jej dosud získalo 15 svatostánků. 

Šokující zjištění: Stále více dětí neumí mluvit!

- Praha I Mnozí rodiče se různě mezi přáteli i na sociálních sítích chlubí tím, že jejich ratolest třeba ve třech čtyřech nebo pěti letech umí bravůrně anglicky nebo německy. Přitom je čím dál více dětí, které neumí mluvit, respektive správně mluvit, vyslovovat. O správné češtině ani nemluvě!

Vousatá zpěvačka Conchita Wurst šokovala na vídeňském Plese v opeře!

- Vídeň I Velký šok zažili návštěvníci již tradičního Wiener Operball, tedy Plesu v opeře v rakouské metropoli. Takzvaná vousatá zpěvačka Conchita Wurst, alias Tom Neuwirt přišla v dlouhé bílé róbě, ale s pleši a chlupatou hrudí. Co se stalo, že se extravagantní umělec rozhodl změnit vzhled?

Vídeňské obří kolo v Prateru slaví rekord!

- Vídeň I Dominantou rakouské metropole Vídně není jen Stephansdom, Stará radnice, palác Hofburg, zámek Schönbrun, ale také obří kolo v zábavním parku Prater. To loni navštívilo nejvíce lidí za 30 let!

Neuvěřitelné! Japonec při narození vážil jen 268 gramů

- Tokio I To, co by ještě před pár lety nebylo možné a takové miminko by nemělo šanci přežít, je dnes už běžné. I když to, co se odehrálo v tokijské nemocnici, lze téměř prohlásit za zázrak. Miminko zde vážilo pouhých 268 gramů.

V rakousku zavádějí přísná pravidla pro chovatele 'bojových plemen' psů. Česká města to také zvažují!

- Vídeň I Nová pravidla a omezení pro majitele a chovatele takzvaných 'bojových plemen’, zavádí v sousedním Rakousku, konkrétně zatím ve Vídni. Stalo se to tak v reakci na několik případů, kdy pitbulové, argentinské doby či rotvajleři napadli a zranici, či dokonce zabili dospělé nebo děti. V souvislosti s nedávným případem zardoušené seniorky z Českolipska, zvažují toto i některá česká města!

Stát ve velkém nakupuje elektromobily

- Praha I Až 140 elektromobilů plánuje během příštích čtyř let pořídit stát, respektie ministerstvo vnitra. To je také prvním veřejným zadavatelem, který uzavřel soutěž na nákup vozidel pro úředníky a státní zaměstnance.
Stát kupuje vozy Hyundai Ioniq v hodnotě 85 milionů korun bez DPH, což je zakázka přesahující částku 100 milionů korun.

V ČR padají teplotní rekordy, počasí nahrává chřipkám!

- Praha I Více než polovina z celkových 151 meteorologických stanic, které měří alespoň třicet let, zaznamenala nový teplotní rekord pro 17. února. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav. Současné extrémně teplé počasí navíc nahrává rozvoji chřipek.

Strana výpisu

9 ...