Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Dobrovolní hasiči z Cholupic převzali novou cisternu

foto archiv

- Cholupice | Nové zásahové vozidlo CAS Scania s kompletní výbavou převzali dobrovolní hasiči Cholupic. Na jeho pořízení přispělo sedmi a půl milionovou částkou i hlavní město Praha.

Maturantkou roku je Anna Tintěrová

foto archiv

- Praha | Známé osobnosti na pódiu i v porotě, dvanáctka krásných, chytrých a vzdělaných dívek, skvělá atmosféra - tak vypadal 9. ročník soutěže MATURANTKA ROKU, který se uskutečnil ve známém pražském Music Clubu MISCH MASCH. Letos poprvé s novou majitelkou Dominikou Šimkovou. Na první místo se nakonec dostala Anna Tintěrová z Kladna.

Mostecká nemocnice se zúčastnila cvičení „Výpadek 2018“

foto archiv

- Most | Krajská zdravotní, a. s. – Nemocnice Most se zapojila do takticko-štábního cvičení složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje (IZS) nazvaného „Výpadek 2018“. Během cvičení došlo k fiktivní lokální vichřici, která se měla přehnat přes oblast severozápadních Čech a postupně vyřadit přenosová a distribuční vedení elektrizační soustavy.

Největší výstava svého druhu v Čechách odstartovala

foto archiv

- Litoměřice | Litoměřické výstaviště až do soboty 22. září nabídne sortiment od květin, cibulovin, zahradního nábytku až po zahradní potřeby. I v letošním roce se v rámci slavnostního zahájení Zahrady Čech předávala také ocenění pro nejlepší výrobce regionálních potravin.

Fontána nabízí nové wellness centrum

foto top

- Teplice | Přímo v nákupním centru Fontána bylo dnes slavnostně zprovozněno nové wellness centrum a rozšířené plochy stávajícího fitness. Podle slov manažera Nákupního centra Fontána Karla Schöna jde o jedno z nejmodernějších center v regionu.

Japonští blogeři a běžci objevují krásy Ústeckého kraje

foto archiv

- Ústí nad Labem | Ústecký kraj navštěvuje stále více zahraničních turistů. V poslední době i těch ze Země vycházejícího slunce, z Japonska. Nedávno objevovali krásy regionu japonští blogeři, aby zprostředkovali svým fanouškům prostřednictvím sociálních sítí autentické zážitky z nejzajímavějších míst Ústeckého kraje. Navštívili dvě turistické destinace - Dolní Poohří a České Švýcarsko.

Hodnotící mise UNESCO v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem

foto archiv

- Kladruby | Cílem mise, která proběhla v závěru srpna, bylo posouzení nominace „Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem“ na zápis do Seznamu světového dědictví UNESCO.

Technologie hlavního města Prahy spustila nové webové stránky

foto archiv

- Praha | Technologie hlavního města Prahy, a. s. (THMP) spustila od září dvě nové webové stránky. Na první z nich, www.thmp.cz, mohou obyvatelé metropole zjistit veškeré informace o společnosti či službách, které poskytuje. Zajímavý je také druhý web - www.prahasviti.cz – na němž se lidé mohou dozvědět zajímavosti o historii světel, veřejném osvětlení a podobných technologiích.

Letní turistická sezóna v Jablonci přinesla rekordní návštěvnost radniční věže i infocentra

foto archiv

- Jablonec nad Nisou | Dlouhé a teplé léto turisty od návštěvy jabloneckých památek a rozhleden neodradilo. Rekordní návštěvnost zaznamenala radniční věž a rušno bylo i v nejstarším stojícím jabloneckém domě, kde v současnosti sídlí turistické infocentrum.

Fórum hospodářské komory pomůže žákům s výběrem zaměstnání

foto archiv

- Ústí nad Labem | Jak nastartovat správně svou pracovní kariéru či kam se vrhnout po střední škole? I na tyto otázky zodpoví žákům 9. tříd a studentům posledních ročníků středních škol akce Prezenční fórum Okresní hospodářské komory Ústí nad Labem s názvem „Společně na trhu práce“.

Blíží se podzimní veletrh Zahrada Čech

foto archiv

- Litoměřice | Přípravy největší výstavy svého druhu nejen na severu Čech se již chýlí ke konci. Výstava Zahrada Čech zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky i milovníky přírody totiž odstartuje již v pátek 14. září na litoměřickém výstavišti.

Strana výpisu

9 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

33.7%

 

Ne

39.8%

 

Zlepšuje se to

26.5%