Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

O hledání svobody a svobodné vůli

foto archiv

- Praha | Hlavním hostem dalšího ze setkání Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club byl český filmový a divadelní herec, „koňák“ a také podnikatel Václav Vydra. Povídali jsme si s ním nejen o herectví, koních nebo jeho podnikatelských zkušenostech. Prozradil také, jak důležitá je pro něj v životě svoboda.

Ocenění Českých Podnikatelek v Brně: Proč se nikdy nevzdáme

foto archiv

- Brno | Také v roce 2018 se projekt Ocenění Českých Podnikatelek rozjel do regionů, aby prostřednictvím setkání v různých koutech republiky přinesl inspiraci, podněty, nové vztahy a možnost osobně se potkat s unikátními podnikatelskými osobnostmi nejen z vašeho regionu, ale i celé České republiky. Zatím posledními zastávkou této tour bylo Brno. Setkání s podtitulem „Proč se nikdy nevzdáme“ přineslo nejen několik zajímavých podnikatelských příběhů, ale upozornil na témata, na které je dobré se zamyslet.

Každý strom jednorázově potřebuje až sto litrů vody

foto archiv

- Praha | Rekordní teploty a sucho, které trápily Prahu v posledních měsících, byly náročné také na údržbu zeleně. Každý strom v Praze spotřebuje jednorázově až 100 litrů vody, Praha se navíc snaží o stromy pečovat nadstandardně. Zalévání je pravidelné do pěti let po výsadbě stromu, v jiných městech je to obvykle dva až tři roky.

Muž roku bude korunován v Náchodě

foto archiv

- Náchod | Každý rok v tuto dobu se ve východočeském Náchodě koná finále soutěže mužské krásy Muž roku. Letos je to už po devatenácté. Za vším stojí David Novotný, prezident soutěže, který organizuje i Nej sestřičku roku a věnuje se také charitativní činnosti a za nímž je opravdu velký kus práce. Přiblížil nejenom tyto, ale i ty další, na kterých se svými kolegy pracuje.

Skládka Velká Chuchle bude odpočinkovým areálem

foto archiv

- Praha | Desítky let stará skládka, která se nachází v jámových lomech mezi městskými částmi Slivenec a Velká Chuchle, se v sedmdesátých letech minulého století rozrostla i na volný terén a zabírá asi patnáct hektarů pozemků. Celé okolí nyní Praha zrevitalizuje a kopec plný odpadků bude sanován a pokryt jílem, aby tu do budoucna mohlo vzniknout místo pro trávení volného času.

Ministerstvo zkontroluje plnění oznamovací povinnosti

foto archiv

- Praha | Celkem 33 235 veřejných funkcionářů mělo podle zákona o střetu zájmů povinnost do 30. června 2018 podat oznámení o příjmech a jiných majetkových výhodách nabytých v průběhu výkonu funkce v roce 2017.

Čína má zájem o další české dřevo

foto archiv

- Hradec Králové | Lesy České republiky jednají se zástupci Číny o dalších kontraktech spojených s prodejem dříví.

Teplice mají porcelánovou fontánu

foto archiv

- Teplice – Lázeňské Teplice jsou ode dneška zase bohatší o jednu fontánu, které obzvláště v těchto parných dnech osvěžují sálající atmosféru. Městu ji věnovala akciová společnost Český porcelán Dubí.

ŠKODA na Oldtimer-Grand-Prix představí sportovní historii

foto archiv

- Mladá Boleslav| Historické vozy ŠKODA obohatí závod 46. AvD-OldtimerGrand-Prix na slavném okruhu Nürburgring. Od 10. do 12. srpna se zde představí milníky z různých epoch 117leté historie motorsportu tradiční české automobilky, ŠKODA Muzeum v Mladé Boleslavi dodá dvě rarity: závodní vůz F3 z roku 1965 a unikátní roadster 1100 OHC z roku 1957.

Stoletá výstava a fotokoutek míří na další místa v kraji

foto archiv

- Ústí nad Labem | Již tuto neděli obsadí nostalgický fotokoutek prostory před fanouškovskou tribunou v Labe aréně.

Jan Čížek: Chceme bydlet v zeleni

foto archiv

- Praha | Jednatel společnosti Strategic Consulting Jan Čížek vidí v současné době jako zásadní otázky, související s rozvojem hlavního města, například bezpečnost či úpravu veřejných ploch. V rozhovoru pro Metropol vysvětluje, jak je možné tyto oblasti řešit.

Strana výpisu

9 ...

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

59.2%

 

ne

40.8%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.8%

 

ne

31.2%