Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Ke sto letům republiky byla v chomutovské nemocnici vysazena lípa

foto archiv

- Chomutov | Studenti Střední odborné školy energetické a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy, Chomutov u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa v parku Krajské zdravotní (KZ), a. s. – Nemocnice Chomutov vysadili lípu. Národní strom s listy připomínajícími tvarem srdce je považován za symbol svobody.

Praha o víkendu ožije oslavami vzniku Československa

foto archiv

- Praha | Poslední říjnový víkend se letos ponese v jednoznačném duchu. Hlavní město čekají velkolepé oslavy založení Československa. Můžete se tak těšit na nebývalý program zvláště v centru Prahy. Mnoha akcí, které pořádá pražský magistrát, se můžete v sobotu zúčastnit na Václavském a Staroměstském náměstí, ale například i na Ovocném trhu. Využít budete moci také speciální aplikaci Prague Histories.

Čtvrtý ročník Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost zná své vítěze

Ocenění z rukou 1. náměstka hejtmana Martina Kliky a  1. místopředsedy Rady kvality Bronislava Mikela převzali zástupci  vítězných organizací. Foto: HSR-ÚK

- Most – V hotelu Větruše Ústí nad Labem převzali ocenění vítězové a účastníci čtvrtého ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost, kterou Ústecký kraj společně s krajskou tripartitou Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje (HSR-ÚK) a Radou kvality České republiky vyhlásili letos v květnu.

Kladno nabízí službu Senior taxi

foto archiv

- Kladno | Cestování po Kladně je pro seniory a hůře pohyblivé občany jednodušší. K cestě na úřady, k praktickému lékaři nebo jen na poštu a úřady mohou nově využít speciální službu Senior taxi. Městem provozované taxi bude fungovat za jednotný poplatek 30 korun za jednu jízdu bez ohledu na počet ujetých kilometrů, jedinou podmínkou je využití Senior taxi na území města Kladna.

Na krajském úřadu se bude konat Veletrh dotačních příležitostí

foto archiv

- Liberec | V multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje se 31. října koná liberecký Veletrh dotačních příležitostí. Zájemci budou mít možnost v jeden čas a na jednom místě zkonzultovat své záměry.

Hanka Kynychová vydala motivační diář

foto archiv

- Praha | Kmotrami diáře Hanky Kynychové se staly hvězdy českého showbyznysu, které dávají předost klasickým diářům před těmi elektronickými. Hanka Kynychová se rozhodla motivovat české ženy k tomu, aby se nestyděly plánovat si čas je pro sebe a vydala motivační diář pro rok 2019.

Konec turistické sezóny se blíží, vyjeďte na výlet linkami DÚK

foto archiv

- Ústí nad Labem | Už jen tři víkendy máte možnost využít nabídku turistických linek Dopravy Ústeckého kraje. Na všech šesti nostalgických železničních linkách bude ukončen letošní provoz v neděli 28. října. Lodní linky budou jezdit až do 18. listopadu. Nabízí se tedy poslední příležitost užít si romantickou podzimní přírodu také při pohledu z okénka motoráčků, které brázdí ty nejkrásnější kouty naší krajiny a jsou ideálním prostředkem či cílem posledních výletů této turistické sezóny.

Společenská odpovědnost organizací v Ústeckém kraji byla oceněna i letos

foto archiv

- Ústecký kraj | Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje a Ústecký kraj vnímají společenskou odpovědnost jako jeden z možných nástrojů ke zlepšení kvality života všech občanů v regionu, a proto vyhlášení Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost je jen jednou z mnoha aktivit, které v této oblasti v regionu realizují.

Alice Abraham otevřela nový obchod

foto archiv

- Praha | Významná česká návrhářka Alice Abraham otevřela nový obchod v centru Prahy.

Kiswire v zóně Trangle otevřel novou halu

foto archiv

- Velemyšleves | Firma Kiswire Cord Czech otevřela v průmyslové zóně Triangle novou halu na výrobu ocelových kordů do pneumatik. Investice za jednu miliardu korun umožní firmě zdvojnásobit kapacitu závodu, který na Žatecku vyrábí dráty a kordy od roku 2017. Firma, která je součástí jihokorejského koncernu, plánuje postupně zaměstnat v nové části závodu až 250 lidí.

Geopark Vysočina posílí turistický ruch

foto archiv

- Jihlava | Kraj Vysočina pošle 200 tisíc korun Mikroregionu Telčsko na zásadnější a komplexní rozvoj Geoparku Vysočina.

Strana výpisu

9 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

36%

 

Ne

40.6%

 

Zlepšuje se to

23.4%