Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Japonští blogeři a běžci objevují krásy Ústeckého kraje

foto archiv

- Ústí nad Labem | Ústecký kraj navštěvuje stále více zahraničních turistů. V poslední době i těch ze Země vycházejícího slunce, z Japonska. Nedávno objevovali krásy regionu japonští blogeři, aby zprostředkovali svým fanouškům prostřednictvím sociálních sítí autentické zážitky z nejzajímavějších míst Ústeckého kraje. Navštívili dvě turistické destinace - Dolní Poohří a České Švýcarsko.

Hodnotící mise UNESCO v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem

foto archiv

- Kladruby | Cílem mise, která proběhla v závěru srpna, bylo posouzení nominace „Krajina pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem“ na zápis do Seznamu světového dědictví UNESCO.

Technologie hlavního města Prahy spustila nové webové stránky

foto archiv

- Praha | Technologie hlavního města Prahy, a. s. (THMP) spustila od září dvě nové webové stránky. Na první z nich, www.thmp.cz, mohou obyvatelé metropole zjistit veškeré informace o společnosti či službách, které poskytuje. Zajímavý je také druhý web - www.prahasviti.cz – na němž se lidé mohou dozvědět zajímavosti o historii světel, veřejném osvětlení a podobných technologiích.

Letní turistická sezóna v Jablonci přinesla rekordní návštěvnost radniční věže i infocentra

foto archiv

- Jablonec nad Nisou | Dlouhé a teplé léto turisty od návštěvy jabloneckých památek a rozhleden neodradilo. Rekordní návštěvnost zaznamenala radniční věž a rušno bylo i v nejstarším stojícím jabloneckém domě, kde v současnosti sídlí turistické infocentrum.

Fórum hospodářské komory pomůže žákům s výběrem zaměstnání

foto archiv

- Ústí nad Labem | Jak nastartovat správně svou pracovní kariéru či kam se vrhnout po střední škole? I na tyto otázky zodpoví žákům 9. tříd a studentům posledních ročníků středních škol akce Prezenční fórum Okresní hospodářské komory Ústí nad Labem s názvem „Společně na trhu práce“.

Blíží se podzimní veletrh Zahrada Čech

foto archiv

- Litoměřice | Přípravy největší výstavy svého druhu nejen na severu Čech se již chýlí ke konci. Výstava Zahrada Čech zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky i milovníky přírody totiž odstartuje již v pátek 14. září na litoměřickém výstavišti.

Taková road show v ČR ještě nebyla

foto archiv

- Praha | Herci Ivan Vyskočil a Petr Batěk, kantor, moderátor a herec Jiří Werich Petrášek a zpěvačka, herečka a kantorka Renata Drössler se už od 7. září stanou součástí unikátního projektu - road show s názvem ZAŽIJTE TO ZNOVU!, která vznikla v rámci 100. výročí oslav vzniku Československa. Představí se v rolích učitelů v 16 českých a moravských městech.

Zámek Lány se na dva dny otevře pro veřejnost

foto archiv

- Lány | Návštěvou školních skupin začnou ve čtvrtek dne 6. září 2018 v 8.00 hodin dva dny otevřených dveří v reprezentačních prostorech zámku Lány. Veřejnost bude moci zámek navštívit ve čtvrtek od 13.00 do 18.00 a v pátek od 9.00 do 18.00 hodin.

Na Staroměstskou radnici se vrátila socha Madony

foto archiv

- Praha | Madona ze Staroměstské radnice je opět na svém místě. Na jihovýchodní nároží byla osazena již několikátá kopie, tentokrát je však na první pohled k nerozeznání od původní sochy ze 14. století. Jejím autorem je sochař René Tikal.

Den evropského dědictví otevře v Jablonci 17 zajímavých míst

foto archiv

- Jablonec nad Nisou | V každém městě najdete místa, kde na vás dýchne historie, místa, která vypráví staré příběhy a kde můžete obdivovat umění a zručnost našich předků. Jednou z příležitostí, kdy se na výpravu za historií vydat je Den evropského dědictví. V Jablonci nad Nisou se dveře památek a zajímavých objektů spojených s dějinami města otevřou v sobotu 15. září. Letos jich bude celkem 17.

Česká Lípa spustila Mlynářskou odyseu

foto archiv

- Česká Lípa | Unikátní geolokační hru s názvem Mlynářská odysea připravilo město Česká Lípa ve spolupráci s firmou Geofun s.r.o. pro malé i velké turisty. Hráči v ní zábavnou formou poznají národní přírodní památku Peklo, ale i město Česká Lípa.

Strana výpisu

6 ...

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.4%

 

ne

41.6%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.5%

 

ne

31.5%