Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Hanka Kynychová vydala motivační diář

foto archiv

- Praha | Kmotrami diáře Hanky Kynychové se staly hvězdy českého showbyznysu, které dávají předost klasickým diářům před těmi elektronickými. Hanka Kynychová se rozhodla motivovat české ženy k tomu, aby se nestyděly plánovat si čas je pro sebe a vydala motivační diář pro rok 2019.

Konec turistické sezóny se blíží, vyjeďte na výlet linkami DÚK

foto archiv

- Ústí nad Labem | Už jen tři víkendy máte možnost využít nabídku turistických linek Dopravy Ústeckého kraje. Na všech šesti nostalgických železničních linkách bude ukončen letošní provoz v neděli 28. října. Lodní linky budou jezdit až do 18. listopadu. Nabízí se tedy poslední příležitost užít si romantickou podzimní přírodu také při pohledu z okénka motoráčků, které brázdí ty nejkrásnější kouty naší krajiny a jsou ideálním prostředkem či cílem posledních výletů této turistické sezóny.

Společenská odpovědnost organizací v Ústeckém kraji byla oceněna i letos

foto archiv

- Ústecký kraj | Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje a Ústecký kraj vnímají společenskou odpovědnost jako jeden z možných nástrojů ke zlepšení kvality života všech občanů v regionu, a proto vyhlášení Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost je jen jednou z mnoha aktivit, které v této oblasti v regionu realizují.

Alice Abraham otevřela nový obchod

foto archiv

- Praha | Významná česká návrhářka Alice Abraham otevřela nový obchod v centru Prahy.

Kiswire v zóně Trangle otevřel novou halu

foto archiv

- Velemyšleves | Firma Kiswire Cord Czech otevřela v průmyslové zóně Triangle novou halu na výrobu ocelových kordů do pneumatik. Investice za jednu miliardu korun umožní firmě zdvojnásobit kapacitu závodu, který na Žatecku vyrábí dráty a kordy od roku 2017. Firma, která je součástí jihokorejského koncernu, plánuje postupně zaměstnat v nové části závodu až 250 lidí.

Geopark Vysočina posílí turistický ruch

foto archiv

- Jihlava | Kraj Vysočina pošle 200 tisíc korun Mikroregionu Telčsko na zásadnější a komplexní rozvoj Geoparku Vysočina.

V Českém Krumlově podruhé sklidili úrodu vinné révy

foto archiv

- Český Krumlov | V pořadí již druhou sklizeň vinné révy z vinice v klášterní zahradě na Tramínu má za sebou Český Krumlov. O obnovení tradice pěstování vinné révy v Českém Krumlově se před čtyřmi lety postarali zakladatelé Festivalu vína Český Krumlov, kteří právě v klášterní zahradě vysadili prvních 50 hlav hybridní odrůdy Solaris.

V KZ přednášela mikrobioložka Václava Adámková

foto archiv

- Ústí nad Labem | Další z řady přednášek cyklu "Osobnosti české medicíny" se uskutečnila v prostorách Vzdělávacího institutu Krajské zdravotní, a. s. Projekt, který byl zahájen v roce 2016, je určen především mladým lékařům, kteří tak mají jedinečnou možnost načerpat v krátké době mnoho poznatků a informací od českých špičkových odborníků z různých medicínských oborů.

Vítěz soutěže Vesnice roku 2018 má Octavii Combi G-TEC

foto archiv

- Mladá Boleslav | ŠKODA AUTO se premiérově zapojila do partnerství s tradiční soutěží Vesnice roku, kterou vyhlašují ministerstva místního rozvoje a zemědělství spolu se Svazem měst a obcí ČR a Spolkem pro obnovu venkova ČR. Vítězné obci, kterou se letos stalo Dolní Němčí ve Zlínském kraji, věnuje ŠKODA dvouletou bezplatnou zápůjčku osobního automobilu ŠKODA OCTAVIA COMBI G-TEC, který bude sloužit potřebám místního obecního úřadu.

Krajská zdravotní prezentovala robotickou chirurgii

foto archiv KZ a.s.

- Ústí nad Labem | Krajská zdravotní, a. s. u příležitosti 10. výročí založení Centra robotické chirurgie ve středu pozvala veřejnost do atria Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Návštěvníci se zde mohli seznámit s robotickým systémem da Vinci X, který právě zde byl poprvé v České republice veřejnosti představen.

Další protipovodňové stavby chrání dvě obce na Šumpersku a Zlínsku

foto archiv

- Hradec Králové | Dvě protipovodňová opatření na Bušínovském potoce na Šumpersku a na toku Benčice na Zlínsku v létě dokončily Lesy České republiky. Podnik se v zemi stará o drobné vodní toky. Stavby za 5,2 milionů korun spolufinancovalo Ministerstvo zemědělství ČR.

Strana výpisu

6 ...

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

59.1%

 

ne

40.9%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.8%

 

ne

31.2%