Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

RE:START je vzorem pro restrukturalizaci uhelných regionů

foto archiv

- Praha | Zástupci Evropské komise považují český vládní program RE:START za dobrý příklad restrukturalizace uhelných regionů pro celou Evropu. Zaznělo to na druhé konferenci pro Strategii restrukturalizace Moravskoslezského, Ústeckého a Karlovarského kraje, která se uskutečnila v konferenčním sále Ministerstva průmyslu a obchodu.

Bývalá tržnice prochází zásadní proměnou

foto archiv

- Litoměřice | Velkou proměnou prochází v těchto dnech areál bývalé tržnice v centru Litoměřic. Z původního prostoru zaplněného převážně vietnamskými stánky s oblečením vznikne relaxační zóna se třemi stálými prodejními stánky a místem pro příležitostný prodej – například domácích výrobků, uzeniny, regionálních produktů apod.

I člověk s handicapem může být inspirací

foto archiv

- Ústí nad Labem | Často jsou osoby s postižením zraku vnímány jako lidé na okraji společnosti, kteří bez pomoci v běžném životě neobstojí. Z tohoto důvodu obecně prospěšná organizace TyfloCentrum Ústí nad Labem spustila na začátku roku 2018 projekt Osobní medailonky.

Krušnohorská pivní stezka odstartovala na Chmelfestu

foto archiv

- Žatec | V rámci tradiční žatecké slavnosti Chmelfest 2018 představila Destinační agentura Dolní Poohří turistům nový zážitkový program Krušnohorská pivní stezka. Až do konce roku mohou návštěvníci objevovat zastávky na gurmánské stezce v Sasku a Česku a získat speciální půlllitr.

Gastro Food Fest nabídne netradiční chutě

foto archiv

- Litoměřice | Dva dny vysoké gastronomie, delikátních chutí i vůní a důmyslně sladěných pokrmů, takový bude letošní GASTRO FOOD FEST. 6. ročník festivalu proběhne o víkendu
2. – 3. června na výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích.

V Kerharticích byl obnoven další památník k uctění válečných obětí

foto archiv

- Kerhartice | Krajská organizace Českého svazu bojovníků za svobodu ve spolupráci s Ústeckým krajem obnovila další z pomníků válečných obětí. Do Kerhartic u České Kamenice se v sobotu 26. května k pomníku ruských a italských válečných zajatců přijel poklonit hejtman Oldřich Bubeníček, zástupci zahraničních ambasád a představitelé ČSBS a veřejného života.

Šumavskou populaci rysů sledují 3 státy

foto archiv

- Šumava | Počátkem května odstartoval rysí rok. Během něj je možné smysluplně vyhodnocovat výskyt rysů jako celku. Největší českou populaci rysů hostí Šumava a její okolí. Většina těchto rysů migruje mezi Českou republikou, Bavorskem i Rakouskem. Tyto tři státy se proto spojily a podepsaly dohodu o dlouhodobé spolupráci na monitoringu těchto šelem, který je součástí projektu 3Lynx.

Dobrovolní hasiči mají novou cisternu

foto archiv

- Praha | Cisternovou automobilovou stříkačku CAS 30 SCANIA získala jednotka Sboru dobrovolných hasičů Prahy 11. Na půdě hasičské zbrojnice na Chodově nový přírůstek do technického parku předal Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality.

Sdílené ubytování čekají poplatky

foto archiv

- Praha | Na „sdílené“ ubytování dopadne poplatková povinnost bez rozdílu oproti hotelům a penzionům. Ministerstvo financí předložilo do připomínkového řízení návrh novely zákona o místních poplatcích. O přípravu této novely se v souvislosti s řešením problematiky „sdíleného“ ubytování zasadilo hlavní město Praha, jehož zástupci se aktivně účastnili jednání s Ministerstvem financí a Ministerstvem pro místní rozvoj.

Jablonečané mohou žádat o peníze na obnovu bytů a domů

foto archiv

- Jablonec n/N | Statutární město Jablonec nad Nisou opět nabízí občanům možnost půjčky na úpravu jejich nemovitostí a vyhlašuje II. výzvu pro podávání žádostí o zápůjčky z Fondu na zlepšení úrovně bydlení (FZÚB). Žádosti je možné podávat na odboru ekonomiky od 21. května do 31. srpna 2018. Ve fondu je k vyčerpání ještě 1,1 milionu korun. Úroková sazba zůstává ve výši 2 % p. a.

Strážníci pořádali dopravní soutěž

foto archiv

- Ústí nad Labem | Městská policie Ústí nad Labem uspořádala na svém dopravním hřišti krajské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Soutěž pro cyklisty vyhlašuje Rada vlády ministra dopravy pro bezpečnost provozu na pozemních komunikacích a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Strana výpisu

... 14 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

37.3%

 

Ne

34.3%

 

Zlepšuje se to

28.4%