Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Miss Léta 2018: Další trojice finalistek postupuje

foto archiv

- Praha | Po úspěšném prvním semifinálovém kole Miss Léta se v sobotu 30. června představily další semifinalistky. Z tohoto kola postoupila další trojice vítězek – Nela Babirádová, Daniela Bauer, Anna Škodová.

Lávka pod hradem Veveří je zúžená

foto archiv

- Brno | Dřevěná lávka pod hradem Veveří u Brněnské přehrady je od května zúžená kvůli chystané podzimní druhé etapě rekonstrukce i kvůli bezpečnosti. Lávku v roce 2007 postavily a nyní ji spravují Lesy ČR. Za obě etapy oprav podnik zaplatí 3,3 miliony korun bez DPH. I letos začne rekonstrukce po skončení turistické sezóny.

Ovečky z České televize se zatoulaly do Jablonce

foto archiv ČT

- Jablonec n/N | Vytáhněme děti o prázdninách ven! Česká televize spustila letní poznávací soutěž pro celou rodinu Sežeňte ovečky. Děti budou díky ní mohou poznávat Česko. Do hry je zapojeno 160 míst, a jedním z nich je i Jablonec nad Nisou. Informovala o tom Radana Schaeferová z jabloneckého infocentra.

Silvretta Classic 2018: Dva veterány ŠKODA na startu

foto archiv

- Mladá Boleslav | Silně obsazenou soutěž historických vozidel Silvretta Classic (5. až 7. července) obesílá ŠKODA AUTO dvěma nepřehlédnutelnými vozy. ŠKODA 100 L Rallye a ŠKODA 130 RS se ve čtvrtek vydají na přibližně 650kilometrovou náročnou trať po území Rakouska, Lichtenštejnska a Švýcarska.

Jablonecko láká sklářskými expedicemi

foto archiv

- Jablonec nad Nisou | Na stále se zvyšující zájem návštěvníků jabloneckého regionu o exkurze do provozu sklářských a bižuterních firem reaguje čerstvě vydaná brožura „Expedice sklo“. Tato letní novinka v nabídce jabloneckého turistického infocentra může inspirovat k výletu o prázdninách i vás.

Odkoupení Kounicova domu

foto archiv

- Česká Lípa | Po několika jednáních o ceně, které vedla českolipská starostka Romana Žatecká se současným majitelem Kounicova domu, došlo ke shodě a město tuto lokalitu odkoupí za 1 900 000 korun. Vlastník s touto částkou vyslovil souhlas a zastupitelé koupi schválili.

Dubeč získá novou hasičskou zbrojnici

foto archiv

- Praha | Nová hasičská zbrojnice vyroste na základech původního a již nevyhovujícího objektu v pražské Dubči. Praha poskytne městské části na její výstavbu investiční dotaci ve výši přesahující 33 milionů korun.

Strážníci dostanou příspěvek na bydlení a dopravu

foto archiv

- Praha | Vedení hlavního města Prahy schválilo zavedení příspěvku na bydlení a dopravu ve výši 6 tisíc korun. Zaměstnanci pražské městské policie se tak od září tohoto roku dočkají navýšení svých mezd o 2 až 4 tisíce měsíčně.

První eObčanky se začnou vydávat v červenci

foto archiv

- Praha | Od 1. července 2018 se v důsledku novely zákona začnou plošně vydávat nové občanské průkazy s kontaktním elektronickým čipem - eObčanky. Ty občanům umožní bezpečně se identifikovat a komunikovat s úřady kdykoliv a odkudkoliv online.

Ústí má nový stacionární defibrilátor

foto archiv

- Ústí nad Labem | Plno dětského radostného výskání zažilo Ústí nad Labem 21. června. V Domě kultury se sešly stovky malých školáků, aby si zde zazávodily, užily si show ve skákání přes švihadla a setkaly se s ústeckými sportovci.

Oslavy 1. výročí otevření Stezky korunami stromů Krkonoše

foto archiv

- Janské Lázně | První výročí otevření Stezky korunami stromů Krkonoše si veřejnost připomene celodenním kulturním programem pro dospělé i děti v pondělí 2. července od 10.00 do 17.00 hodin.

Strana výpisu

... 14 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

35.7%

 

Ne

38.7%

 

Zlepšuje se to

25.6%