Zdraví - Český Metropol

Zdraví

Liberecká nemocnice otevřela lékárnu ve Frýdlantu, poplatky se tam neplatí

Ikona

29. dubna 2009 - LIBEREC | Krajská nemocnice v Liberci ve středu otevřela svou druhou lékárnu. Nachází se v areálu nemocnice ve Frýdlantu a lidé za koupi léků na recept nemusí platit regulační poplatky. Zřizovatelem liberecké nemocnice je totiž Liberecký kraj a ten poplatky za její pacienty i zákazníky platí formou daru. „Otevření lékárny ale nesouvisí s regulačními poplatky. Rozhodnutí již padlo před půl rokem,“ upozornil generální ředitel liberecké nemocnice a předseda představenstva Luděk Nečesaný.

Prasečí chřipka v otázkách a odpovědích

Ikona

27. dubna 2009 - PRAHA | Nákaza prasečí chřipkou se z Mexika rychle rozšířila do dalších zemí i na další kontinenty a vyvolává obavy po celém světě. Televize CNN v pondělí radí, že proti nákaze se můžete chránit pravidelným mytím rukou, zakrytím nosu a úst rouškou a vyhýbáním se kontaktu s nemocnými lidmi.

Vakcinace lišek proti vzteklině

Ikona

20. dubna 2009 - V době od 18.4.2009 do 28.4.2009 (v návaznosti na klimatické podmínky) proběhne na území okresů Česká Lípa, Semily, Liberec a Jablonec nad Nisou vakcinace lišek proti vzteklině.
Jablonec nad Nisou | Jedná se o preventivní akci k předcházení vzniku a šíření nebezpečné nákazy – vztekliny, vzhledem k tomu, že liška je jejím nejvýznamnějším reservoárem a šiřitelem. Cílem této akce je vytvořit v liščí populaci na širokém území imunitu proti vzteklině a tím zabezpečit ochranu zdraví zvířat a lidí.

Vyhledejte si nejbližší pohotovostní lékařskou službu

Ikona

5. května 2008 - Všeobecná zdravotní pojišťovna nabízí pojištěncům v tištěném vydání mapy s přehledem pohotovostí v Ústeckém kraji.
Krajská pobočka VZP ČR připravila pro své klienty informační materiál, a to turistickou mapu s vyznačenými pracovišti lékařské pohotovosti. Mapky jsou po předložení průkazu pojištěnce VZP ČR k dostání zdarma od 5. května 2008 na všech pracovištích VZP ČR v Ústeckém kraji.

Hmyz zničíme i bez chemie

Ikona

16. dubna 2008 - V teplém období začíná vylézat ze svých skrýší rozličný hmyz. Brzy se objeví mouchy, komáři, vosy, ovádi, mravenci, klíšťata, moli a další drobní živočichové, kteří nám někdy dokáží pořádně znepříjemnit život. Obchody nabízejí spoustu chemických prostředků k hubení obtížného hmyzu, ty jsou ale jedovaté, a tedy škodlivé k životnímu prostředí, navíc mohou obsahovat i látky nebezpečné pro člověka. Ekologické centrum Most radí, jak se nezvaných hostů zbavit bez toho, aniž byste ještě více zatěžovali naši přírodu toxickými látkami.

VZP zajistila pro své pojištěnce další lékaře

Ikona

9. dubna 2008 - Ústí nad Labem/ Všeobecná zdravotní pojišťovna rozšířila síť smluvních zdravotnických zařízení v regionu o další ambulance. Např. pro Ústí nad Labem se tak podařilo mj. zajistit dalšího stomatologa a alergologa, kterých je v celé České republice nedostatek. Současně VZP nabídne pojištěncům mapy s přehledem pohotovostí v Ústeckém kraji.

Krev pro nemocnice

Ikona

28. března 2008 - Přes veškerou snahu se doposud nenašla plnohodnotná náhrada lidské krve. Každý den se v České republice spotřebuje krev z více než 1000 odběrů. Z podobného množství se vyrobí léky nepostradatelné pro řadu nemocných. Každých 10 minut protečou více jak 2 litry této vzácné tekutiny do žil lidí s krvácením, popáleninami, těžkou chudokrevností, zhoubným nádorem nebo při jejich operaci.

Krajský úřad Ústeckého kraje vyzývá obyvatele k využití Radonového programu ČR

Ikona

20. března 2008 - Radonový program České republiky – tak se jmenuje projekt koordinovaný Státním úřadem pro jadernou bezpečnost. Program se zaměřuje na vyhledávání budov se zvýšenou úrovní přírodního ozáření v oblastech značného radonového rizika. V Ústeckém kraji mezi takové lokality patří především oblast Krušných hor a Šluknovského výběžku. V těchto místech často dochází k překračování doporučovaných hodnot – v případě radonu nemá koncentrace překročit směrnou hodnotu 400 Bq/m3 (Becquerel na metr krychlový) ve stávajících budovách. V případě překročení průměrné hodnoty 1000 Bq/m3 odborníci doporučují provést ozdravná opatření, na která se poskytuje státní dotace. Zmíněný Radonový program je určen pro objekty, ke kterým bylo vydáno stavební povolení do 28. 2. 1991. Měření v rámci programu se provádí pomocí stopových detektorů, které se umisťují do objektu na dobu jednoho roku. V rodinných domcích nebo bytech se měří vždy dvěma detektory, které se rozmístí v přízemí nebo obytném suterénu a prvním patře. Prostory ve vyšším než druhém patře – to znamená ani byty ve vyšším než druhém patře – se neměří. Naměřené hodnoty se pak předávají pouze majiteli objektu.

Včely už mají lék

Ikona

16. března 2008 - Teplicko / Z celkového počtu 449 včelstev na území bývalého okresu Teplice, přibližně 20 % podlehlo parazitnímu onemocnění zvanému varoáza. Na vině jsou dvě poslední teplé zimy, které drobnému parazitovi, jenž je nositelem nákazy, přály. „Matky nepřestávaly klást a varoa měla i v zimě dobré podmínky pro rozmnožování,“ vysvětluje Miroslav Hrubý, předseda Okresního výboru Českého svazu včelařů v Teplicích.

Valdemar Grešík - Natura

Ikona

31. ledna 2008 - Firma Valdemar Grešík - Natura vznikla v roce 1990 a dnes patří mezi přední české výrobce bylinných čajů, ovocných čajů, koření, kávy, kapek a mastí z léčivých bylin, rostlinných silic, potravinových doplňků.

Strana výpisu

... 89