Zdraví - Český Metropol

Zdraví

Lékaři chtějí stovku za neschopenku

Ikona

8. prosince 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Pacienty možná už od ledna čekají další přímé platby u lékaře. Zástupci lékařů jednají o tom, že budou od ledna od pacientů vybírat zhruba sto korun za vypsání neschopenky, píší v úterním vydání Lidové noviny. Lékaři vysvětlují, že jim administrativu spojenou s vypisováním neschopenky někdo zaplatit musí.

Lékaři si pro peníze přetahují pacienty

Ikona

7. prosince 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Praktičtí lékaři si kvůli měsíčním příspěvkům od zdravotních pojišťoven za každou osobu v kartotéce, tzv. kapitačním platbám, nevybíravými metodami dále přetahují pacienty, informuje pondělní Právo. Řadu lidí podle informací Práva v posledních měsících zaskočil jejich praktický lékař sdělením, že je neošetří, protože se zaregistrovali u jiného doktora.

Vláda řekne, kolik drog je ještě O.K.

Ikona

5. prosince 2009 - PRAHA | Vláda bude na svém pondělním zasedání schvalovat nenápadnou přílohu nového trestního zákoníku, která by měla jasně definovat množství drogy, za které už bude hrozit trestní stíhání. V sobotním vydání o tom informuje Mladá fronta Dnes. "U nejčastějšího druhu extáze činí povolená hranice dvě tablety, " řekl vládní protidrogový koordinátor Kamil Kalina.

Třetina Čechů uplácí lékaře

Ikona

2. prosince 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Třetina Čechů stále uplácí u lékaře, čtvrtina těchto úplatků je vynucována ze strany lékařů a zdravotnických zařízení, tvrdí česká Transparency International korupci ve zdravotnictví. Opírá se o výsledky průzkumu, který probíhal od poloviny srpna do 23. listopadu letošního roku.

Lékaři: Očkování proti prasečí chřipce začalo pozdě

Ikona

1. prosince 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | S očkováním proti prasečí chřipce se začalo pozdě, tvrdí 83 % praktických lékařů, další tvrdí, že vakcíny jsou nedostatečně otestované (60 %). Ukázaly to výsledky průzkumu společnosti Aspectio. Dále 70 % lékařů tvrdí, že prasečí chřipka je z hlediska závažnosti srovnatelná s chřipkou sezonní a jde tedy o mediální bublinu.

Světový den AIDS připomene 60 milionů obětí smrtelné nemoci

Ikona

1. prosince 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | OSN u příležitosti Světového dne AIDS, který připadá na 1. prosince, připomíná, že na zákeřnou chorobu již zemřelo 60 milionů lidí, jen v loňském roce na ní zemřely dva miliony lidí. Generální tajemník OSN Pan Ki-Mun upozornil, že nemoc nesmí znamenat porušování lidských práv nakažených pacientů.

Obézní studenti americké Lincolnovy univerzity nemohou zakončit studium

Ikona

29. listopadu 2009 - HARRISBURG | Americká Lincolnova univerzita v Pensylvánii zavedla v roce 2006 program pro boj s nadváhou u svých studentů. Jak v sobotu informuje stanice BBC, ti, kdo jím neprošli a mají příliš vysoký body mass index (BMI), nemohou uzavřít studium. Program Fitness pro život si klade za cíl pomoci studentům snižovat tělesnou hmotnost.

Záchranka převezla do nemocnice ženu, která ve Zlíně zkolabovala po očkování proti prasečí chřipce

Ikona

26. listopadu 2009 - ZLÍN | Zlínská záchranka převezla do nemocnice ženu (ročník 1952), která zkolabovala po očkování proti viru H1N1. Ve čtvrtek odpoledne to oznámila mluvčí Krajské nemocnice ve Zlíně Karla Havlíková. "V interní klinice jsme v poledne ošetřili ženu s mírnou, nežádoucí, nikoliv však alergickou reakcí po očkování proti prasečí chřipce.

V Bedřichově vybudovali novou pětikilometrovou lyžařskou trať

Ikona

25. listopadu 2009 - BEDŘICHOV | Jizerská magistrála se v nadcházející zimní sezoně pochlubí nově opravenou 5 km dlouhou tratí a také novým strojem na úpravu běžeckých stop. Obě investice podpořila Evropská unie. „Na lyžaře čekají další velké změny na výjezdu ze stadionu, kde dokončujeme nové mosty, rozvody pro zasněžování a upravuje celé prostranství.

Kanada kvůli alergickým reakcím stahuje vakcíny proti A(H1N1), Česko se jim ale vyhne

Ikona

24. listopadu 2009 - WINNIPEG | V Kanadě stáhli jednu šarži vakcíny proti prasečí chřipce od výrobce GlaxoSmithKline, která způsobuje silné alergické reakce, uvedla v úterý agentura Reuters. Firma dodává očkovací látky i do ČR, podle televize ČT 24 se ale vakcíny, které alergické reakce způsobily, do Evropy nedodávají.

Pomoc HIV pozitivním a AIDS nemocným slaví v Česku 20. výročí

Ikona

24. listopadu 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Česká společnost AIDS pomoc, zaměřující se na pomoc lidem nakažených HIV a AIDS nemocných, bude slavit 20. výročí svého založení. Sdružení se před deseti lety podařilo zahájit provoz Domu světla a také poradnu s bezplatným testováním HIV.

Strana výpisu

... 85