Archiv novin - Český Metropol

Archiv novin

Západočeský METROPOL č. 19

Ikona

9. listopadu 2009 - Z titulní strany:
Vladimíru Páralovi učarovaly Mariánky. Když byl poprvé vydán Mladý muž a bílá velryba (1973), bylo inženýru Vladimíru Páralovi 41 let. Stejně starý byl i inženýr Viktor Panc (iniciály V. P. nejsou náhodné), hlavní hrdina „malého chemického eposu“, vyprahlý, smířený se životem, od něhož už nic nečeká. Ani dnes, po 36 letech, by si nezadal s Vladimírem Páralem, jemuž na rozdíl od románového hrdiny přibyly roky, ovšem opravdu jen kalendářně. Narozen ve znamení lva oslavil 10. srpna sedmasedmdesát. Popřáli jsme mu v Mariánských Lázních.

Jihomoravský METROPOL č. 15

Ikona

5. listopadu 2009 - Z titulní strany:
Anna Putnová: Nejlepší investice je do vzdělání. Absolventka Přírodovědecké fakulty pracuje již 15 let na VUT v Brně. Celou svoji profesní dráhu spojila s Fakultou podnikatelskou. Byla u jejího zakládání, prožila zde nejhezčí dobu pracovního života, poznala ji v období velkého rozmachu i v období nejistoty.

Ústecký METROPOL č. 18

Ikona

29. října 2009 - Z titulní strany:
Jana Vaňhová: krize nás nezlomí. V listopadu tomu bude rok, co po přesvědčivém vítězství ČSSD v krajských volbách zvolili zastupitelé Ústeckého kraje hejtmankou Janu Vaňhovou. Jak jí měsíce plné nových povinností, radostí i starostí utekly?

Liberecký METROPOL č. 18

Ikona

29. října 2009 - Z titulní strany:
Robert Gamba se upsal kantořině. V Libereckém kraji ho zná snad každý učitel. Robert Gamba se upsal kantořině s opravdovým
zájmem, nejkrásnější pedagogická léta prožil na základní škole, matematiku a fyziku posléze krátce vyučoval i na střední škole, ale zde ho v roce 1989 zastihla sametová revoluce a ta ho katapultovala na post ředitele školského úřadu.

Západočeský METROPOL č. 18

Ikona

26. října 2009 - Z titulní strany:
Milada Emmerová: Nejdůležitější je zdraví. V čele Plzeňského kraje je téměř rok první hejtmanka v historii krajů, bývalá ministryně zdravotnictví Milada Emmerová (64). Funkce hejtmanky pro ni znamenala po několika letech návrat do vysoké politiky. Jak se žije ženě, která jako první v České republice dosedla na post první ženy v kraji. Co ji těší, co ji trápí, na co nemá čas a co by přála sobě a občanům. Na to všechno jsme se jí zeptali.

Severomoravský METROPOL č. 13

Ikona

23. října 2009 - Z titulní strany:
Martin Trnavský: Punc romantického hrdiny na základě seriálů. Divadelní a filmový herec, brněnský rodák Martin Trnavský nezahálí. Jde z role do role. Dnes vám přinášíme rozhovor, kterým uděláme radost nejen početnému zástupu jeho obdivovatelek.

Ústecký METROPOL č. 17

Ikona

15. října 2009 - Z titulní strany:
Dana Morávková začínala v Ústí nad Labem. Oblíbená herečka Dana Morávková, která jako MUDr. Zdeňka Tichá „řediteluje“ nemocnici v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2, moc ráda vzpomíná na své divadelní začátky v Ústí nad Labem.

Liberecký METROPOL č. 17

Ikona

15. října 2009 - Z titulní strany:
Češka nejlepší břišní tanečnicí. Startovní čára umělecké dráhy Katky Krejčové se jmenuje Národní divadlo. Tady, díky divadelní baletní přípravce, odtančila své první role už jako předškolačka. V devíti letech, v roli Cossety a po boku nejslavnějších českých muzikálových
hvězd, poznala, jakou atmosférou dýchá Divadlo na Vinohradech, když se v něm odehrává první český „velkomuzikál“ Bídnici.

Pražský METROPOL č. 13

Ikona

12. října 2009 - Z titulní strany:
Kuchařský elegán Roman Hadrbolec. Arnold Schwarzenegger, Jack Nicholson, Paul Newman, Cher a Roman Hadrbolec. Že by tato jména nic nespojovalo? Ale kdeže. Posledně jmenovaný, rodák z Ostravy, totiž pro všechny uvedené celebrity vařil. Což je vyznamenání, na které dosáhnou jen skuteční mistři ve svém oboru. Navíc kuchařský elegán Roman Hadrbolec má ještě jedno velké plus. Kontakt se slavnými osobnostmi ho nijak negativně nepoznamenal. Jako mnohé jiné…

Západočeský METROPOL č. 17

Ikona

12. října 2009 - Z titulní strany:
JUDr. Jiří Pospíšil: Chci fakultě pomoci. Zhruba před půl rokem řídil Jiří Pospíšil ministerstvo spravedlnosti. Před několika dny usedl do křesla děkana Právnické fakulty Západočeské univerzity Plzeň. Stalo se tak po skandálu s plagiátorstvím na plzeňské právnické fakultě, kdy své funkce museli opustit její děkan a oba proděkani. Rektor Západočeské univerzity Josef Průša pak Jiřího Pospíšila pověřil řízením fakulty.

Jihomoravský METROPOL č. 13

Ikona

12. října 2009 - Z titulní strany:
Šárka Vojtková: Role Irénky Fojtíkové mě trošku potrápila. Když se vysloví název fi lmu Dědictví aneb Kurvahošigutentag, není určitě nikdo, kdo by si nevybavil slečnu, která zde okouzlila hlavního hrdinu Bohuša, alias Bolka Polívku a doháněla k zuřivosti jeho partnerku Vlastu, v podání tehdy ještě Dagmar Veškrnové. Kypré krasavici říkali Irénka a role jí výrazně zasáhla do života. A my jsme ji proto vyzpovídali.

Strana výpisu

... 49 ...

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

32.5%

 

Ne

26.7%

 

Je mi to jedno

20.9%

 

Nemám k tomu dost informací

19.9%