Bohemia - Český Metropol

Bohemia

Český METROPOL č. 5/2011

27. července 2011 - Martin Písařík: Člověk musí umět hrát pro radost. Téměř tři roky dělal divákům TV Nova společnost jako milý, ale nešikovný doktor Všetečka. Po roční seriálové pauze vstoupil coby povahově nečitelný kpt. Hlaváček do děje primáckých Cest domů. Stejně jako seriálových rolí si užívá i hraní s vlastní kapelou a rolí divadelních, kterých má na svém kontě nespočet. Jediná role, o kterou by nestál a odmítl by ji, je role Martina Písaříka.

Metropol 2008 č. 16

Ikona

22. srpna 2008 - Lucku Vondráčkovou si přáli skalní příznivci tradičního Labského léta, které se už pětkrát konalo v Letním kině v Ústí nad Labem, pokaždé poslední srpnovou sobotu. Šestý ročník vychází na 30. srpna, kdy se v poledne rozjede přehlídka popu, rocku a folku a skončí až před půlnocí. Písničkami i ze svého nového dvojcédéčka Fénix potěší Lucka Vondráčková.

Metropol 2008 č. 15

Ikona

4. srpna 2008 - Charismatická Lucie Králová z Teplic se poněkud vymyká obecně rozšířeným představám o tom, jak žije dívka ověnčená prestižní korunkou krásy. Už před svým vítězstvím v soutěži Miss ČR 2005 se netajila tím, že životní prioritou pro ni nebude modeling, nýbrž spokojené partnerství, rodina a práce, která by ji naplňovala.

Metropol 2008 č. 14

Ikona

10. července 2008 - Je Blíženec, letos oslavila čtyřiadvacáté narozeniny. Loňský titul druhá česká vicemiss pootevřel studentce z Plzně dveře do světa modelingu. Lilian Sarah Fischerová.

Metropol 2008 č. 13

Ikona

20. června 2008 - Žádná z českých hereček nemá tak krásné hrdelní „r“ jako Chantal Poullain. Jak by také ne, když je rodilá Francouzka z Marseillle. Doma vystudovala základní katolickou klášterní školu, divadelní akademii v Ženevě a rok žila ve Velké Británii. Osud tomu chtěl, aby potkala Bolka Polívku a místo na plánovaná studia do New Yorku odjela s ním roku 1978 do Československa.

Metropol 2008 č. 12

Ikona

5. června 2008 - Zpěváka Kamila Střihavku, který pochází z Oseka u Duchcova, proslavil především muzikál Jesus Christ Superstar, v němž ztvárnil postavu Ježíše, čímž se stal přímo symbolem této české inscenace. Podle britských zástupců majitelů práv byl vůbec jedním z nejlepších světových Ježíšů za třicetiletou historii muzikálu.

Maxipes Fík slaví narozeniny v Kadani

Ikona

3. června 2008 - Kadaň / Známá večerníčková postavička Maxipes Fík slaví narozeniny. Málokdo ví, že Maxipes Fík se narodil Ahníkově, nedaleké obci u Kadaně. Vesnice již neexistuje, proto Fík oslaví své 33 narozeniny v Kadani, kde se oslavy konají po čtvrté. Jeho duchovní otec, spisovatel Rudolf Čechura, který Maxipsa právě před třiatřiceti lety napsal (večerníčková verze se objevila pozdeji) měl ke Kadani blízký vztah.

Metropol 2008 č. 11

Ikona

23. května 2008 - Manželka prezidenta republiky Livia Klausová navštívila první dostihový den na mosteckém hipodromu, kde má záštitu nad jedním z dostihů Cenou první dámy ČR – Jarní cenou města Mostu. V areálu závodiště strávila odpoledne. Za doprovodu primátora města Mostu Vlastimila Vozky a ministra zemědělství Petra Gandaloviče se projela v kočáře po závodní dráze, ze které sledovala jeden z dostihů.

Metropol 2008 č. 10

Ikona

9. května 2008 - Tereza Kerndlová zazpívá Evropanům | Tvrdí o sobě, že je smíšek a že má štěstí na veselé lidi. Tereza Kerndlová. Dobrou náladu zpěvačka, vítězka Eurosongu, potřebuje nyní při přípravách na reprezentaci republiky před evropskými posluchači.

Metropol 2008 č. 9

Ikona

30. dubna 2008 - Tomáš Kraus má 2 zvířecí rodiny. Zadními vrátky do ústecké zoo za zvířátky chodil (za svojí nynější tchyní) coby vysokoškolský student Tomáš Kraus. Tehdy netušil, i když to sehrálo v jeho životě důležitou roli, že zahradě bude jednou šéfovat.

Metropol 2008 č. 8

Ikona

13. dubna 2008 - Andrea Fišerová má šťastnou čtyřku - Otec Josef Fišer z Litoměřic, bývalý fotbalista, který hájil mimo jiné i barvy ligových Teplic, sice toužil po klukovi, ale povedly se mu tři holky. S míčem sice neválí, ale jak Míša, tak Andrea či Alena dokážou jemu i manželce udělat spoustu jiných radostí. Prostřední Andrea se v roce 2001 dopracovala až do fi nále Miss ČR.

Strana výpisu

... 14

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

29.7%

 

Ne

25.9%

 

Je mi to jedno

21.5%

 

Nemám k tomu dost informací

22.8%