Zdraví - Český Metropol

Zdraví

Mostecká nemocnice má novou lékárnu

foto archiv

- Most | Krajská zdravotní, a. s., (KZ) v pondělí otevřela v Nemocnici Most, v nově rekonstruovaných prostorách, nemocniční lékárnu. Jde o další krok v plánované dlouhodobé revitalizaci mostecké nemocnice, která začala - stejně jako v dalších čtyřech krajských nemocnicích - s příchodem nového představenstva společnosti v roce 2014.

Kraj řeší pohotovostní služby v Děčíně

foto archiv

- Děčín | Provoz ordinace lékařské pohotovostní služby v Děčíně je podle Ústeckého kraje vážně ohrožen. Řada tamních praktických lékařů, přestože je to jejich zákonná povinnost, se dlouhodobě odmítá podílet na provozu ordinace pohotovosti a nyní i poslední z těch, kteří pohotovost sloužili, dávají postupně výpověď.

Výstaviště nabídne Hrozen v hradu i Gastro food fest

foto archiv

- Litoměřice | Litoměřice mají před sebou super červnový víkend: Hrozen v hradu a Gastro food fest na výstavišti. Vstupenka zakoupené za pouhou stokorunu platí v sobotu 2. června jak pro akci v hradu, tak na výstavišti. Hrozen i Gastro food fest budou v době od 13 do 18 hodin kyvadlově propojeny výletním vláčkem jezdícím z výstaviště do hradu i ve směru opačném.

Jablonec: Stavba pavilonu intenzivní medicíny začala

foto archiv

- Jablonec n/N | V Jablonci nad Nisou byla zahájena stavba pavilonu intenzivní medicíny v areálu nemocnice. Stavba za 150,5 milionu korun je největší investiční akcí města v letošním roce. Po dvou letech příprav a čekání na dotační peníze městští zastupitelé rozhodli, že nemocniční pavilon město vybuduje i bez využití dotace ze státního rozpočtu. Výběrové řízení na dodavatele stavby, která bude trvat 17 měsíců, vyhrála firma Metrostav a.s.

Ústecká neurochirurgie se na americkém kongresu pochlubila svou prací

foto archiv

- Ústí nad Labem | Neurochirurgická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem dává pravidelně o sobě vědět na mezinárodních prestižních kongresech a konferencích moderní špičkové medicíny.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch navštívil teplickou nemocnici

foto archiv

- Teplice | Ministr zdravotnictví ČR Adam Vojtěch navštívil v rámci výjezdu vlády ČR do Ústeckého kraje nemocnici v Teplicích, jednu z pěti nemocnic, které sdružuje společnost Krajská zdravotní, a. s. (KZ).

Dar města zlepší kvalitu služeb pohotovosti

foto archiv

- Praha | Hlavní město Praha podpořilo provoz lékařské pohotovostní služby v Thomayerově nemocnici finančním darem ve výši 450 tisíc korun. Bylo za ně pořízeno přístrojové vybavení jako např. EKG nebo pulsní oxymetr.

foto archiv

Lékaři přednášeli na dermatovenerologické konferenci

foto archiv

- Ústí nad Labem | Lékaři Kožního oddělení Krajské zdravotní (KZ), a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí n. L. přednášeli kolegům na Krajské dermatovenerologické konferenci. Akce se uskutečnila v přednáškových prostorách Vzdělávacího institutu KZ a zúčastnilo se jí 50 lékařských specialistů, sester a zástupců farmaceutických firem z Ústeckého kraje.

Krajská zdravotní předpokládá vyrovnané hospodaření

foto archiv

- Ústí nad Labem | Krajská zdravotní, a. s., zná výsledek hospodaření za první čtvrtletí letošního roku. V posledních letech společnost držela pozitivní trend vývoje, který umožňoval každoroční mzdové nárůsty pro všechny zaměstnance společnosti, ale i postupnou obnovu nemocnic včetně zdravotnické techniky.

Ústecký hematologický den proběhl na Větruši

foto archiv

- Ústí nad Labem | Odborná konference s názvem Ústecký hematologický den se uskutečnila v polovině dubna v prostorách výletního zámečku Větruše. Akce upořádaná Oddělením klinické hematologie Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., se konala pod záštitou ředitele zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., MUDr. Josefa Liehneho, který setkání lékařských specialistů také zahájil.

Strana výpisu

7 ...

 

Nejčtenější články v rubrice
Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

31.1%

 

Ne

44.3%

 

Zlepšuje se to

24.6%