Zdraví - Český Metropol

Zdraví

Krajská zdravotní v Chomutově představila deset nových sanitek

foto archiv

- Ústí nad Labem | Krajská zdravotní, a. s., (KZ) představila v areálu Nemocnice Chomutov dalších deset nově pořízených sanitních vozidel v rámci postupné obnovy autoparku své vlastní zdravotnické dopravní služby.

V Krajské zdravotní přednášel Martin Oberreiter o misích v Afghánistánu

foto archiv

- Ústí nad Labem | Účastník tří vojenských misí v Afghánistánu pplk. MUDr. Martin Oberreiter, zástupce primáře Chirurgického oddělení Vojenské nemocnice Brno, byl dalším zajímavým hostem cyklu přednášek "Osobnosti české medicíny".

Krajská zdravotní vybudovala v teplické nemocnici urgentní příjem

foto archiv

- Teplice | Krajská zdravotní, a. s., pokračuje v plánované revitalizaci Nemocnice Teplice. V loňském roce zahájila budování objektu nízkoprahového urgentního příjmu s obratištěm sanitek jako přístavby ke stávajícímu pavilonu "F".

Na krajském úřadu proběhl nábor dárců kostní dřeně

foto archiv

- Ústí nad Labem | V konferenčním sále, kde obvykle zasedá a rozhoduje Zastupitelstvo Ústeckého kraje, rozhodlo celkem 18 mladých lidí, že dá někomu naději na život. Vstoupili do registru dárců kostní dřeně. Podobný nábor dárců proběhl na úřadu již potřetí, letos poprvé byl otevřen i pro veřejnost.

Hračky od Nedoklubka zpříjemní pobyt novorozencům

foto archiv

- Ústí nad Labem | Neonatologická klinika Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem získala v uplynulých dnech pletené, ušité a uháčkované hračky pro nedonošená miminka. Zástupkyně Nedoklubka je předala Lence Novákové, vrchní sestře ústecké neonatologické kliniky.

Ke sto letům republiky byla v chomutovské nemocnici vysazena lípa

foto archiv

- Chomutov | Studenti Střední odborné školy energetické a stavební, Obchodní akademie a Střední zdravotnické školy, Chomutov u příležitosti 100. výročí vzniku samostatného Československa v parku Krajské zdravotní (KZ), a. s. – Nemocnice Chomutov vysadili lípu. Národní strom s listy připomínajícími tvarem srdce je považován za symbol svobody.

Představitelé Krajské zdravotní převzali prestižní certifikát oceňující stabilitu firmy

foto archiv

- Ústí nad Labem | Představitelé Krajské zdravotní, a. s., převzali v Praze certifikát od významné společnosti Bisnode. Společnost Bisnode zveřejnila v červnu v rámci samostatné kategorie žebříčku CZECH TOP 100 přehled TOP 100 nejstabilnějších firem v ČR za rok 2018 dle CZECH Stability Rating, v němž Krajská zdravotní, a. s., figuruje jako jeden ze tří takto oceněných poskytovatelů zdravotní péče.

Zdravotníci cerebrovaskulárního centra podpořili charitativní běh

foto KZ a.s.

- Ústí nad Labem | U příležitosti Světového dne mrtvice, který připadá na 29. října, a k desetiletému výročí léčby ischemické cévní mozkové příhody mechanickou embolektomií v Komplexním cerebrovaskulárním centru Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, proběhl 23. října v Centrálním parku na Severní Terase „Charitativní běh proti mozkové mrtvici“.

Nové přístroje zlepší péči v motolské nemocnici

foto archiv

- Praha | Přenosný ultrazvuk se dvěma sondami, pět infuzních pump a EKG přístroj v hodnotě 775 tisíc korun zakoupila Fakultní nemocnice v Motole z prostředků dotace pražského magistrátu.

Vybudování pavilonu umožní rozvoj kardiochirurgie v KZ

foto KZ a.s.

- Ústí nad Labem | Krajská zdravotní, a. s., (KZ) počítá po rozšíření na dva operační programy pro kardiochirurgii týdně v září 2018 s dalším jejich postupným navyšováním. K uskutečnění těchto cílů je potřeba vybudovat v areálu ústecké Masarykovy nemocnice nový pavilon, kam se přemístí nejen kardiochirurgické oddělení, ale celé kardiocentrum - tedy včetně Kardiologické kliniky Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z. (MNUL).

Krajská zdravotní otevírá stipendijní program

foto KZ

- Ústí nad Labem | Studujete, nebo víte o někom kdo studuje zdravotnickou školu nebo lékařskou fakultu? Dejte mu vědět, jak si může studium ulehčit. Nadační fond Krajské zdravotní, a. s., otevírá Stipendijní program pro akademický rok 2018/2019.

Strana výpisu

2 ...

 

Nejčtenější články v rubrice
Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

31%

 

Ne

44.5%

 

Zlepšuje se to

24.5%