Zdraví - Český Metropol

Zdraví

Prevence má smysl

Metropol

- Gastroenterolog MUDr. Ondřej Štěrba se netají tím, že je celý život spjatý s Litoměřicemi a okolím. Jako zkušený lékař v rámci osvěty nestále připomíná nutnost nepodceňovat prevenci, třeba Český národní program screeningu kolorektální rakoviny zachránil spoustu lidských životů. Jako oblíbený lékař a známá osobnost regionu bude také v letošních volbách kandidovat na Litoměřicku do Senátu Parlamentu ČR.

Masarykova nemocnici hledá dárce s universální skupinou 0 negativní

foto archiv

- Ústí nad Labem | Transfuzní oddělení Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, které zásobuje krví několik nemocnic Ústeckého kraje (Rumburk, Děčín, Ústí nad Labem, Teplice, Litoměřice, Roudnice nad Labem), se v současné době potýká s kritickým nedostatkem krve univerzální krevní skupiny 0 negativní. S žádostí o pomoc se proto obrací na současné, ale i nové dárce.

Město vybavilo školy defibrilátory

foto archiv

- Česká Lípa | Všechny základní školy v České Lípě s příchodem nového školního roku obdržely od města defibrilátory, které v případě nutnosti pomohou dětem, zaměstnancům, ale třeba i ostatním návštěvníkům škol při nečekaném ohrožení života.

O den otevřených dveří na ortopedii chomutovské nemocnice byl zájem

foto archiv

- Chomutov | Ortopedické oddělení Krajské zdravotní, a. s. - Nemocnice Chomutov přivítalo v sobotu zájemce o prohlídku. Den otevřených dveří od 10 do 14 hodin využily k návštěvě oddělení a získání informací o jeho činnosti bezmála tři desítky lidí nejen z Chomutovska.

Ústecký kraj nabízí stipendijní programy pro lékaře i nelékařský personál

foto archiv

- Ústí nad Labem | Ústecký kraj vyhlásil stipendijní program „Stabilizace lékařů, zubních lékařů a farmaceutů v Ústeckém kraji" a stipendijní program „Stabilizace nelékařských zdravotnických pracovníků Ústeckém kraji“ pro akademický rok 2018/2019.

KZ a.s. vstoupí po volbách do jednání s Rumburkem

foto archiv

- Rumburk | Krajská zdravotní, a. s., (KZ) vstoupí po komunálních volbách, které se konají ve dnech 5. a 6. října 2018, do jednání se zástupci města Rumburk.

V mostecké nemocnici je k dispozici nové schodiště a výtah

foto archiv

- Most | Návštěvníci a pacienti mají v areálu Krajské zdravotní, a. s. - Nemocnici Most, před budovou "A", kde sídlí poliklinika, od začátku září k dispozici nové schodiště a výtah, kterým je zajištěn bezbariérový přístup.

Výtěžek z benefičního blešího trhu podpoří Mobilní hospic

foto archiv

- Ústí nad Labem | Dvanáct tisíc dvě stě padesát pět korun činí výtěžek z benefičního blešího trhu, který se v neděli 26. srpna 2016 konal v ústeckých Městských sadech. Získané finanční prostředky poputují do Mobilního hospice Masarykovy nemocnici v Ústí nad Labem, spadající pod Krajskou zdravotní, a. s.

V teplické nemocnici se uvolní místo pro záchytnou stanici

foto archiv

- Teplice | Krajská zdravotní, a. s., pokračuje v plánované revitalizaci Nemocnice Teplice, o. z. S postupem prací na rekonstrukci chirurgického a gynekologicko-porodnického oddělení se seznámili členové vedení Krajské zdravotní, a. s. - Ing. Jiří Novák, předseda představenstva, a Ing. Petr Fiala, generální ředitel společnosti, které doprovodil MUDr. Tomáš Hrubý, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. - Nemocnice Teplice, o. z.

KZ a.s. má nejmoderněji vybavené pracoviště nukleární medicíny

foto archiv KZ a.s.

- Ústí nad Labem | Krajská zdravotní, a. s., (KZ) dokončila rekonstrukci terapeutické části a příjmu a skladování radiofarmak Oddělení nukleární medicíny Krajské zdravotní, a. s., - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., se sídlem V Podhájí.

Rehabilitační stacionář si rodiče dětí chválí

foto archiv

- Teplice | S provozem denního rehabilitačního stacionáře se seznámili členové vedení Krajské zdravotní, a. s. (KZ) - Ing. Jiří Novák, předseda představenstva, a Ing. Petr Fiala, generální ředitel společnosti. Přítomni byli i MUDr. Tomáš Hrubý, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. - Nemocnice Teplice, o. z., a hlavní sestra Mgr. Kateřina Vágnerová. Hosty stacionářem, který se nachází ve vile mimo areál nemocnice, v lázeňské části Teplic, provedla vedoucí tohoto oddělení teplické nemocnice Drahuše Feďjuková.

Strana výpisu

4 ...