Zdraví - Český Metropol

Zdraví

Krajská zdravotní bude opět jednat o zdravotní péči ve Šluknovském výběžku

foto archiv

- Ústí nad Labem | Krajská zdravotní a.s., jež sdružuje pět nemocnic v Ústeckém kraji, bude znovu jednat o zajištění zdravotnické péče v oblasti Šluknovského výběžku, a to s vedením měst a nemocnic v Rumburku a Varnsdorfu.

Krajská zdravotní: Začlenění Ryjic byl správný krok

foto archiv

- Ryjice | Oddělení následné péče Krajské zdravotní, a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z., a jeho stanici dlouhodobé intenzivní ošetřovatelské péče (DIOP) si prohlédli ve čtvrtek 16. srpna 2018 představitelé vedení Krajské zdravotní, a. s. Oddělení sídlící v Ryjicích má celkovou kapacitu 105 lůžek následné péče, z nichž je 10 lůžek následné péče DIOP Ryjice – JIP.

KZ má v chomutovské nemocnici magnetickou rezonanci

foto archiv

- Chomutov | Radiodiagnostické oddělení Krajské zdravotní, a. s. - Nemocnice Chomutov má pro své pacienty připraveno zcela nové pracoviště. V přízemí pavilonu C je umístěn vysoce specializovaný přístroj - magnetická rezonance (MR). V rámci Krajské zdravotní, a. s., (KZ) jde o v pořadí již třetí pracoviště pro MR, po Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, kde jsou MR dvě (1,5 T a 3 T) a Nemocnici Teplice. Chomutovská MR bude celkově čtvrtou v Ústeckém kraji.

Chomutovská nemocnice má nový stravovací provoz

foto archiv

- Chomutov | Krajská zdravotní, a. s., (KZ) vybudovala zcela nový stravovací provoz v areálu Nemocnice Chomutov, o. z. Moderní zařízení, které vzniklo v nevyužité části komplexu pavilonu C, zajistí více než 200 obědů denně pro zaměstnance a téměř 300 obědů pro pacienty, v obdobném množství připraví i snídaně a večeře. V současnosti zde zajišťuje stravování 32 pracovníků. Představitelé vedení KZ se s novým provozem za 52,6 milionu Kč včetně DPH podrobně seznámili 3. srpna 2018.

Kardiochirurgie bude operovat dva dny v týdnu

foto archiv

- Ústí nad Labem | Od září dva dny v týdnu bude operovat tým specialistů Kardiochirurgického oddělení Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Do konce července měl vyčleněn jeden operační den týdně.

Běh o život pojedenácté pomohl chomutovské onkologii

foto archiv

- Chomutov | Jedenáctý ročník běhu napříč Českou republikou uspořádal Miroslav Kalina z Loun, aby pomohl Onkologickému oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Chomutov v rámci projektu Běh o život.

Vedení Fakultní nemocnice Ostrava si prohlédlo centrum robotické chirurgie

foto archiv

- Ústí nad Labem | Zástupci vedení Fakultní nemocnice Ostrava v čele s ředitelem MUDr. Evženem Machytkou, Ph.D., zavítali na špičkové pracoviště Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Masarykova nemocnice má oddělení klinické imunologie a alergologie

foto KZ a.s.

- Ústí nad Labem | Oddělení klinické imunologie a alergologie (OKIA) je novým pracovištěm Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Rozšířilo tak jejich počet v největší krajské nemocnici na 49 primariátů včetně 11 klinik ustavených ve spolupráci s Fakultou zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Česká Lípa podpoří vznik nových ordinací

foto archiv

- Česká Lípa | Nedostatek zubařů, revmatologů, očařů, ale i praktických lékařů pro děti, dorost a dospělé chce řešit město Česká Lípa. Pomůže s financováním nových ordinací v těchto odbornostech, a to až do výše 500 000 korun. Město vypsalo dotační program v částce tři miliony korun.

Celostátní cenu Ď 2018 získal Josef Kočí

foto archiv

- Ústí nad Labem | Mgr. Josef Kočí, DiS., sociální pracovník Rehabilitačního oddělení Krajské zdravotní (KZ), a. s. – Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, získal za významnou práci pro KZ celostátní cenu Ď 2018 v kategorii cena Ď primáře MUDr. Vladimíra Kozy za podporu a rozvoj zdravotních programů a zdraví.

Krajská zdravotní najíždí na prázdninový provoz

foto archiv

- Ústí nad Labem | Krajská zdravotní, a. s., každoročně během letních měsíců omezuje provoz na některých odděleních svých nemocnic, které pro Ústecký kraj spravuje. Prázdninový provoz se týká zdravotnických pracovišť v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově.

Strana výpisu

5 ...