Zdraví - Český Metropol

Zdraví

Češi navštěvují stále častěji psychiatry

Ikona

5. února 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Češi se častěji svěřují do rukou psychiatrů, za posledních deset let vzrostl počet ošetření a vyšetření o čtvrtinu. V roce 2008 prošlo psychiatrickými ordinacemi 2 550 180 lidí, z toho bylo poprvé ošetřeno 466 352 pacientů, uvádí zprávy Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS).
Stejně jako v předešlých letech, tak i v roce 2008 vyhledaly psychiatrickou péči častěji ženy.

Antikoncepční pilulku bere každá třetí Češka, přesto se k ní váže řada mýtů

Ikona

3. února 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Každá třetí Češka mezi 15. a 45. rokem se při ochraně proti neplánovanému těhotenství spoléhá na antikoncepční pilulku. K ní se ale váže celá řada mýtů, mezi něž patří například informace, že po tabletkách se tloustne nebo že způsobují rakovinu. Hormonální antikoncepce byla vyvinuta v USA a je na trhu od šedesátých let.

Naočkujete se povinně. Nebo vám dáme pokutu

Ikona

2. února 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Dvě stě tisíc lidí by se brzy mohlo ocitnout před neobvyklou volbou: buď si nechají píchnout vakcínu proti prasečí chřipce, nebo zaplatí velkou pokutu. Informace přineslo úterní vydání Mladé fronty Dnes. Situace může nastat v případě, že přijde očekávaná druhá vlna prasečí chřipky a hlavní hygienik nařídí povinně očkování pro skupinu lidí, nutnou k zajištění k chodu státu.

Lékaři za peníze tajně testují léky

Ikona

2. února 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Farmaceutické firmy platí lékařům za to, že předepisují jejich preparáty. V úterním vydání o tom informují Lidové noviny (LN). Rakouskem hýbe skandál kolem falešných studií léků. Podobným způsobem se přitom kryje korupce lékařů i v Česku. Princip je u nás i v Rakousku stejný. Farmaceutická firma platí zdravotníky oficiálně za to, že ověřují případné vedlejší účinky léků poté, co byly čerstvě schváleny a uvedeny na trh.

Vepřové zlepšuje sex více než Viagra, říká argentinská prezidentka

Ikona

28. ledna 2010 - BUENOS AIRES | Argentinská prezidentka Cristina Fernándezová doporučuje vepřové jako alternativu k Viagře. Podle svých slov o víkendu rožnila s manželem vepřové a dosáhla překvapivých výsledků, informuje ve čtvrtek agentura Reuters. "Zrovna mi řekli něco, co jsem nevěděla. Konzumace vepřového zlepší váš sexuální život.

České celebrity darovaly krev ve snaze přilákat k odběru krve další dobrovolníky

Ikona

26. ledna 2010 - PRAHA | Hvězdy české hudební scény a držitelky titulu Miss se v úterý dopoledne zúčastnily tradičního bezplatného odběru krve pořádaného Českým červeným křížem. Informovala o tom Eva Čerešňáková, která je tváří bezplatného dárcovství krve. Vzhledem k tomu, že odběr krve Anety Langerové zaznamenal u veřejnosti velký úspěch, rozhodla se 1. Česká Vicemiss z roku 2007 Eva Čerešňáková oslovit i další české celebrity.

Pojišťovny: České sjezdovky nejsou bezpečné

Ikona

25. ledna 2010 - ČESKÁ REPUBLIKA | Sdružení obrany spotřebitelů (SOS) se v rámci kampaně Spotřebitel na horách zeptalo českých pojišťoven na bezpečnost českých sjezdovek. Pojišťovny je ve srovnání se zahraničím hodnotily jako nebezpečné, sdělil Jan Mišurec, tiskový mluvčí SOS. „Každým rokem u nás dochází k zbytečným úrazům lyžařů.

Lékaři plzeňské Ofty provedli u čtyř pacientů revoluční operaci šedého zákalu

Ikona

20. ledna 2010 - PLZEŇ | Čtyři pacienti podstoupili ve středu v plzeňském centru mikrochirurgie Ofta revoluční operaci šedého zákalu pomocí nové technologie. Plzeňská Ofta je prvním místem v České republice, kde se tento léčebný postup testuje, informoval agenturu Mediafax šéf společnosti Gabriel Hadrávek. "Jako první pracoviště v tuzemsku zavádíme implantace unikátních nitroočních čoček.

Letištní skenery hrozí rakovinou, varuje SÚJB

Ikona

19. ledna 2010 - PRAHA | Předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dana Drábová uvedla, že celotělové rentgenové skenery na letištích mohou představovat riziko pro zdraví cestujících. Kvůli ionizujícímu záření zvyšují pravděpodobnost rakoviny, píše ve svém úterním vydání deník Právo. "Využívají ionizující záření, které může měnit genetickou informaci v buňce.

Pití šampaňského prospívá zdraví

Ikona

16. prosince 2009 - READING | Tým vědců z britské univerzity v Readingu zjistil, že dvě sklenky šampaňského denně prospívají lidskému srdci. Šumivé víno zvyšuje prokrvenost organismu, dále snižuje krevní tlak a také pravděpodobnost vytvoření krevních sraženin, Ve středu dopoledne o tom informuje deník The Daily Telegraph.

Čeští vědci přispěli k objevu látky na léčbu AIDS

Ikona

10. prosince 2009 - ČESKÁ REPUBLIKA | Vědci z české Akademie věd se podíleli na objevu, který do boje s virem HIV, působícím nemoc AIDS, může nasadit nové zbraně. Jsou jimi takzvané metalokarborany, tedy neobvyklé sloučeniny bóru, vodíku, uhlíku a kobaltu, informoval ve čtvrtek mluvčí akademie Leoš Kopecký.

Strana výpisu

... 133 ...