Zdraví - Český Metropol

Zdraví

VZP zajistila pro své pojištěnce další lékaře

Ikona

9. dubna 2008 - Ústí nad Labem/ Všeobecná zdravotní pojišťovna rozšířila síť smluvních zdravotnických zařízení v regionu o další ambulance. Např. pro Ústí nad Labem se tak podařilo mj. zajistit dalšího stomatologa a alergologa, kterých je v celé České republice nedostatek. Současně VZP nabídne pojištěncům mapy s přehledem pohotovostí v Ústeckém kraji.

Drinks Union: Výjimečná kvasnicová piva budou jen pár týdnů

Ikona

2. dubna 2008 - Ústí nad Labem/ Jen pár týdnů budou moci štamgasti ochutnat speciální kvasnicové ležáky, které pro ně připravili mladí sládci v pivovarech skupiny Drinks Union. „Ve všech našich pivovarech jsou nyní mladí sládci kolem 30 let, kteří se chtěli ukázat, že také, stejně jako jejich předchůdci, umějí uvařit výjimečná piva. Rozhodli jsme se proto, že pro jarní měsíce připravíme pro naše restaurace speciální kvasnicová piva,“ řekl Milan Schramm, generální ředitel Drinks Union, která vaří značky Zlatopramen, Březňák, Louny a Dačický.

Krev pro nemocnice

Ikona

28. března 2008 - Přes veškerou snahu se doposud nenašla plnohodnotná náhrada lidské krve. Každý den se v České republice spotřebuje krev z více než 1000 odběrů. Z podobného množství se vyrobí léky nepostradatelné pro řadu nemocných. Každých 10 minut protečou více jak 2 litry této vzácné tekutiny do žil lidí s krvácením, popáleninami, těžkou chudokrevností, zhoubným nádorem nebo při jejich operaci.

Krajský úřad Ústeckého kraje vyzývá obyvatele k využití Radonového programu ČR

Ikona

20. března 2008 - Radonový program České republiky – tak se jmenuje projekt koordinovaný Státním úřadem pro jadernou bezpečnost. Program se zaměřuje na vyhledávání budov se zvýšenou úrovní přírodního ozáření v oblastech značného radonového rizika. V Ústeckém kraji mezi takové lokality patří především oblast Krušných hor a Šluknovského výběžku. V těchto místech často dochází k překračování doporučovaných hodnot – v případě radonu nemá koncentrace překročit směrnou hodnotu 400 Bq/m3 (Becquerel na metr krychlový) ve stávajících budovách. V případě překročení průměrné hodnoty 1000 Bq/m3 odborníci doporučují provést ozdravná opatření, na která se poskytuje státní dotace. Zmíněný Radonový program je určen pro objekty, ke kterým bylo vydáno stavební povolení do 28. 2. 1991. Měření v rámci programu se provádí pomocí stopových detektorů, které se umisťují do objektu na dobu jednoho roku. V rodinných domcích nebo bytech se měří vždy dvěma detektory, které se rozmístí v přízemí nebo obytném suterénu a prvním patře. Prostory ve vyšším než druhém patře – to znamená ani byty ve vyšším než druhém patře – se neměří. Naměřené hodnoty se pak předávají pouze majiteli objektu.

Muži porazili ženy v sekané

Ikona

19. března 2008 - Malé Březno/ Mostecko – O nejvoňavější, nejchutnější a nejkrásnější sekanou v Malém Březně na Mostecku soutěžily na tři desítky amatérských kuchařů. V soutěži s názvem „Krušnohorská sekačka“ jednoznačně zvítězili muži na nad ženami. Ti obsadili první tři místa. Vítězem se stal Adam Cína, za ním se umístil Bohumil Šíma a Martin Zadák.

Včely už mají lék

Ikona

16. března 2008 - Teplicko / Z celkového počtu 449 včelstev na území bývalého okresu Teplice, přibližně 20 % podlehlo parazitnímu onemocnění zvanému varoáza. Na vině jsou dvě poslední teplé zimy, které drobnému parazitovi, jenž je nositelem nákazy, přály. „Matky nepřestávaly klást a varoa měla i v zimě dobré podmínky pro rozmnožování,“ vysvětluje Miroslav Hrubý, předseda Okresního výboru Českého svazu včelařů v Teplicích.

Valdemar Grešík - Natura

Ikona

31. ledna 2008 - Firma Valdemar Grešík - Natura vznikla v roce 1990 a dnes patří mezi přední české výrobce bylinných čajů, ovocných čajů, koření, kávy, kapek a mastí z léčivých bylin, rostlinných silic, potravinových doplňků.

Strana výpisu

... 129

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

37.1%

 

Ne

37.1%

 

Zlepšuje se to

25.9%