Západočeský - Český Metropol

Západočeský

Západočeský METROPOL č. 19

Ikona

9. listopadu 2009 - Z titulní strany:
Vladimíru Páralovi učarovaly Mariánky. Když byl poprvé vydán Mladý muž a bílá velryba (1973), bylo inženýru Vladimíru Páralovi 41 let. Stejně starý byl i inženýr Viktor Panc (iniciály V. P. nejsou náhodné), hlavní hrdina „malého chemického eposu“, vyprahlý, smířený se životem, od něhož už nic nečeká. Ani dnes, po 36 letech, by si nezadal s Vladimírem Páralem, jemuž na rozdíl od románového hrdiny přibyly roky, ovšem opravdu jen kalendářně. Narozen ve znamení lva oslavil 10. srpna sedmasedmdesát. Popřáli jsme mu v Mariánských Lázních.

Západočeský METROPOL č. 18

Ikona

26. října 2009 - Z titulní strany:
Milada Emmerová: Nejdůležitější je zdraví. V čele Plzeňského kraje je téměř rok první hejtmanka v historii krajů, bývalá ministryně zdravotnictví Milada Emmerová (64). Funkce hejtmanky pro ni znamenala po několika letech návrat do vysoké politiky. Jak se žije ženě, která jako první v České republice dosedla na post první ženy v kraji. Co ji těší, co ji trápí, na co nemá čas a co by přála sobě a občanům. Na to všechno jsme se jí zeptali.

Západočeský METROPOL č. 17

Ikona

12. října 2009 - Z titulní strany:
JUDr. Jiří Pospíšil: Chci fakultě pomoci. Zhruba před půl rokem řídil Jiří Pospíšil ministerstvo spravedlnosti. Před několika dny usedl do křesla děkana Právnické fakulty Západočeské univerzity Plzeň. Stalo se tak po skandálu s plagiátorstvím na plzeňské právnické fakultě, kdy své funkce museli opustit její děkan a oba proděkani. Rektor Západočeské univerzity Josef Průša pak Jiřího Pospíšila pověřil řízením fakulty.

Západočeský METROPOL č. 16

Ikona

29. září 2009 - Z titulní strany:
Housličky holkám zatím nechystám. Těsně před náročným koncertem v plzeňské synagoze si houslista Pavel Šporcl dopřál neobvyklé soustředění v ledové kryokomoře, kde ho zmrazili na minus 120 stupňů Celsia. I když v kryokomoře byl prý už několikrát, před koncertem to bylo v Plzni úplně poprvé.

Západočeský METROPOL č. 15

Ikona

14. září 2009 - Z titulní strany:
Nashledanou v divadle, říká Zdena Lorencová. Pro nemoc se odmlčela. A dnes? Sedím zase vedle ní v kavárně proti Plzeňskému rozhlasu po koncertě, kde rozdala na čtyřicet fotografi í a kvůli následné autogramiádě jsme museli dokonce posunout naši schůzku. Na nezájem publika si nestěžuje…

Západočeský METROPOL č. 14

Ikona

2. září 2009 - Z titulní strany:
Jiří Paroubek: Svou práci dělám rád. Jiří Paroubek. Tvář politické osobnosti známá z médií, kde se vyjadřuje především k aktuálním otázkám života v naší zemi a obhajuje program sociální demokracie. Jen málokdy se ale z rozhovorů dozvíme, jaký je člověk,
jaké má radosti a starosti. Zkusme to alespoň trochu napravit…

Západočeský METROPOL č. 13

Ikona

20. července 2009 - Z titulní strany:
Zuzaně Jandové slunce dobíjí baterky. Miss ČR Zuzana Jandová (21) stojí již od sedmnácti let, kdy pracovala v zahraničí jako modelka, nohama pevně na zemi. Fyzickou krásu považuje za pomíjivou a nejvíce si váží té duševní. Sama pomáhá prostřednictvím Nadačního fondu Bohemia dětem a studuje VŠ J. A. Komenského, obor andragogika.

Západočeský METROPOL č. 12

Ikona

22. června 2009 - Z titulní strany:
Karel Gott, nejvýznamnější český zpěvák, král české pop music, jehož jméno desítky let zdobí přívlastek Zlatý hlas z Prahy. Jedna z největších legend české hudební scény celé historie. jediným naším zpěvákem, který se výrazně prosadil i v zahraničí. Jeho popularita zasáhla všechny generace a trvá dodnes.

Západočeský METROPOL č. 11

Ikona

8. června 2009 - Z titulní strany:
Mateřství si užívám, říká Sára Saudková. Fotografka Sára Saudková (42) stejně jako většina žen v rodě slavného fotografa neotálí s plozením potomků. Na nedávné výstavě svých fotografi í v Plzni dokonce přiznala, že další děti pro ni nejsou problém.

Západočeský METROPOL č. 10

Ikona

26. května 2009 - Z titulní strany:
Na plzeňských divadelních prknech se odehrává příběh milovníka žen Dona Juana, který střídá manželky jak na běžícím pásu. V roli svůdníka exceluje Miroslav Donutil. Jeho Juan sice není mladý, ale o to přesvědčivější. Bezbožník a lamač ženských srdcí Don Juan je šlechtic, který nemá žádné svědomí. „Miluje“ každou, na kterou se podívá. Je to pokrytec, který jen co opustí svou ženu Elvíru, už si hledá další oběť. Věrný sluha Sganarel se ho snaží přimět k lepšímu chování, ne často se mu to ale podaří...Umí se tvářit ctnostně, šklebit za
zády, dokáže soustředěnou pozorností držet protihráče v šachu, takže ten se nezmůže na slovo.

Západočeský METROPOL č. 9

Ikona

11. května 2009 - Z titulní strany:
Teprve osmnáctiletá Plzeňačka Taťána Krchovová se stala hvězdou pohádky Zdeňka Trošky Nejkrásnější
hádanka. Herečkou prý chtěla být odmalička, a nevynechala žádnou příležitost se předvádět. První
krůčky na prknech, která znamenají svět, si odbyla v plzeňském divadélku Pluto pod dohledem herečky
Jindřišky Kikinčukové, kde hraje dodnes.

Strana výpisu

4

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

29.7%

 

Ne

25%

 

Je mi to jedno

22.3%

 

Nemám k tomu dost informací

23%