Královéhradecký - Český Metropol

Královéhradecký

Kulaté výročí úmrtí Boženy Němcové připomenu různé instituce

13. ledna 2022 - Několik institucí a sdružení připomene různými akcemi letošní 160. výročí úmrtí nejznámější české spisovatelky Boženy Němcové. Autorka Babičky, Divé Báry či sběratelka českých pohádek zemřela v pouhých 41 letech 21. ledna 1862 v Praze. Před dvěma lety se připomínalo 200. výročí jejího narození, kulaté výročí jejího odchodu připomene výstava v Klementinu a mnoho akcí připravuje spolek Kladské pomezí z regionu, který je spjat s dětstvím a mládím spisovatelky.

Bankomat na Rychnovsku chrlil peníze, nálezce 144.000 Kč odevzdal policii

12. ledna 2022 - Bankomat v jednom městě na Rychnovsku v pátek 7. ledna začal nekontrolovaně chrlit peníze. Vydaných 144.000 korun nalezl pětapadesátiletý kolemjdoucí, který následně zavolal policii. Ta od něj peníze převzala a vrátila bance. ČTK to dnes řekla mluvčí policie Eliška Majerová.

Na Hradecku vlak srazil a usmrtil člověka v kolejišti, doprava stála

Ilustrační foto

9. ledna 2022 - Na trati mezi Chlumcem nad Cidlinou a Novým Bydžovem na Hradecku dnes vlak srazil člověka. Byl na místě mrtev, řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Doprava na trati skoro tři hodiny stála, provoz se obnovil v 15:15, uvedly České dráhy.

Inteligentní systém řízení dopravy v Hradci Králové již zčásti funguje

6. ledna 2022 - Inteligentní systém řízení dopravy v Hradci Králové, který město začalo budovat loni v červenci, již zčásti ve zkušebním režimu funguje. Stavbaři zatím novými semafory osadili deset z 34 křižovatek určených k přestavbě. Nové semafory mají tři ze čtyř předělávaných přechodů pro chodce. ČTK to dnes řekla mluvčí magistrátu Kateřina Šmídová. Systém město vyjde na 229 milionů korun bez DPH a s jeho plným spuštěním se počítá v roce 2023.

FN Hradec Králové má tři nové kliniky, vznikly po dohodě s Lékařskou fakultou UK

Zdroj: www.fnhk.cz

4. ledna 2022 - Fakultní nemocnice (FN) Hradec Králové od začátku roku 2022 zřídila tři nové kliniky. Vznikly po dohodě s Lékařskou fakultou UK v Hradci Králové. Jde o společné pracoviště fakulty a nemocnice.

Václav Klaus při procházce v Krkonoších uklouzl a zlomil si kotník

Zdroj: Wikimedia

5. prosince 2021 - Bývalý prezident Václav Klaus o víkendu uklouzl na zledovatělé cestě v Krkonoších a zlomil si kotník. Informaci, kterou dnes přinesl server Blesk.cz, potvrdil ČTK Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Po ošetření ve Fakultní nemocnici Bulovka bude osmdesátiletý exprezident podle něj zřejmě nějakou dobu chodit o berlích.

Muzeum východních Čech v Hradci Králové otevře v pátek novou stálou expozici

1. prosince 2021 - Muzeum východních Čech v Hradci Králové v secesní budově na Eliščině nábřeží má novou stálou expozici. Nabídne interaktivní procházky po osudech Hradce Králové od raného středověku do zrodu jeho moderní podoby. Pro veřejnost bude otevřená od pátku 3. prosince, řekli dnes novinářům zástupci muzea.

Bitcoin míří k novému rekordu. V USA totiž dnes spustí první bitcoinový fond pro širokou veřejnost

Zdroj: Lukáš Kovanda

- Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se dnes dostala na úroveň necelých 63 tisíc dolarů za kus. Vyšších cen dosahoval bitcoin za celou svoji historii od roku 2009 pouze v jediném týdnu letos v polovině dubna.

Stavbou roku jsou Petrof gallery a Stezka korunami stromů

foto archiv

- Hradec Králové | Stezka korunami stromů v Krkonoších a Petrof gallery v Hradci Králové se pyšní titulem Stavba roku 2018 Královéhradeckého kraje. Porota udělila také tři čestná uznání. O titul se v letošním ročníku ucházelo 13 staveb.

Nástavba školy za 45 milionů zlepší praktickou výuku žáků

foto archiv

- Hradec Králové | Rekonstrukce a přístavba odloučeného pracoviště SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové v Hradecké ulici byla zahájena. Díky projektu za 45,5 milionu korun se bude moci škola sestěhovat ze čtyř objektů, které nyní využívá, do dvou a žákům nabídnout kvalitní a moderní praktickou výuku.

Kraj podá oficiální žádost o převzetí Škroupova domu

foto archiv

- Hradec Králové | Rada Královéhradeckého kraje udělala první krok a v nejbližších dnech podá žádost o bezúplatný převod Škroupova domu v Osicích do majetku kraje, konkrétně ho chce kraj svěřit k hospodaření Muzeu východních Čech v Hradci Králové. Kraj chce tak zachránit kulturní dům z roku 1928, který je v žalostném stavu již řadu let.

Strana výpisu

2 ...