Královéhradecký - Český Metropol

Královéhradecký

Odešel doyen Českého rozhlasu Hradec Králové Václav Souček

Zdroj: lokalka.webnode.cz

26. dubna 2022 - V pondělí 25. dubna 2022 zemřel ve věku jedenaosmdesáti let Václav Souček, rodilý Hradečák, novinář nerozlučně spjatý s redakcí Českého rozhlasu Hradec Králové, kde pracoval jako moderátor a pravidelný glosátor. Souček byl rovněž znám svým působením v parodicko-satirickém uskupení muzikantů Lokálka, v němž hrál na bicí a vystupoval jako speaker i zpěvák.

Národní sportovní agentura zastavila dotaci na stadion v Hradci Králové

Zdroj: Wikimedia

15. dubna 2022 - Národní sportovní agentura (NSA) zastavila řízení o dotaci na fotbalový stadion v Hradci Králové. Usnesení o zastavení řízení o dotaci město obdrželo ve středu do datové schránky. Agentura v dopise zmiňuje, že poskytnutí dotace by představovalo veřejnou podporu podle práva Evropské unie, která není slučitelná s jejím vnitřním trhem. S výtkami a závěrem NSA město nesouhlasí a zvažuje právní kroky. Uvedla to mluvčí radnice Kateřina Šmídová. Město už stavbu za 568 milionů korun bez DPH zahájilo.

Muž z Náchodska si údajně objednal zapálení a postřílení několika lidí

24. března 2022 - Zapálení a postřílení několika lidí si údajně objednal 58letý muž z Náchodska. Na vraždu si najal recidivistu, který to pak oznámil policistům při výslechu k jinému zločinu. Na policejním webu to dnes oznámila mluvčí krajské policie Lucie Konečná. Objednavatel vraždy skončil ve vazbě. Při domovních prohlídkách u něj policisté našli řadu nelegálně držených zbraní, včetně kulometů. Hrozí mu až 20 let vězení, nebo i výjimečný trest. Recidivista najatý na vraždu je v kauze veden jako svědek a trest mu v této věci nehrozí.

Horní úsek lanovky na Sněžku opět zastavil silný vítr, dolní úsek je v provozu

20. března 2022 - Horní úsek kabinové lanovky na Sněžku opět zastavil silný vítr. Dolní úsek z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu dnes ráno fungoval bez omezení. Lanovka může jezdit do rychlosti větru 60 km/h. Horní úsek nebyl v provozu kvůli silnému větru také po většinu soboty. Situace se může během dne změnit. Aktuální informace jsou na webu lanovky.

Vždyť dnes každý pomáhá Ukrajině jak může…

11. března 2022 - Válka na Ukrajině způsobila v Evropě bezprecedentní humanitární krizi. Ukrajinským utečencům pomáhají v nebývalé míře jak čeští jednotlivci, tak i obce, spolky a soukromé společnosti.

Sněžku opět zasáhl vítr o síle orkánu, horní úsek lanovky je mimo provoz

23. února 2022 - Horní úsek lanovky na Sněžku zastavil dnes ráno silný vítr, může být v provozu do rychlosti větru 60 km/h. Na Sněžce dnes ráno podle meteorologů dosáhl vítr v nárazu rychlosti 137 km/h, tedy síly orkánu. Hranice orkánu je 118 km/h. Dolní úsek kabinové lanové dráhy z Pece pod Sněžkou na Růžovou horu byl v provozu, informovali na webu vlekaři. V Krkonoších nadále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné mezinárodní stupnice, značí mírné nebezpečí.

Vzedmuté hladiny jsou po čtvrtečním dešti na Labi, Metuji a Jizeře

18. února 2022 - Po čtvrtečním dešti zůstávalo dnes nad ránem na třetím, tedy nejvyšším povodňovém stupni pouze Labe ve Stanovicích na Trutnovsku. Nejnižší stupeň hlásí několik dalších měřicích stanic na horním Labi, Metuji a Jizeře. Vyplývá to z údajů na webu hydrologické služby Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) kolem dnešních 05:30. Výstraha před vzedmutím hladin řek trvá do dnešního poledne.

Policie obvinila dva muže z H. Králové z prodeje kokainu téměř za půl milionu Kč

3. února 2022 - Policie obvinila dva třiatřicetileté muže z Hradce Králové z prodeje 340 gramů kokainu téměř za půl milionu korun. Dalších 30 gramů kokainu, předměty pro distribuci drog, látky s anabolickým a hormonálním účinkem a téměř 200 nábojů policisté ve spolupráci s celníky našli při domovních prohlídkách.

O víkendu bylo ve Špindlerově Mlýně 12.000 lyžařů, méně než před pandemií

23. ledna 2022 - Do skicentra Špindlerův Mlýn v Krkonoších o víkendu zavítalo kolem 12.000 lyžařů. Návštěvnost je podle provozovatele slušná, ale počty lidí nejsou tak vysoké jako před pandemií, řekl ČTK René Hroneš ze skiareálu.

Na fotbalovém stadionu v Hradci by po jeho dokončení mohla hrát i reprezentace

Zdroj: Wikipedia

19. ledna 2022 - Na novém fotbalovém stadionu v Hradci Králové by po jeho dokončení mohla přátelské zápasy hrát i mužská reprezentace. Kvalifikační či přátelské duely by v Hradci Králové mohly hrát i nižší reprezentační výběry mužů a výběry žen. Vyplývá to z memoranda o spolupráci mezi Hradcem Králové a Fotbalovou asociací České republiky, které dnes schválili hradečtí zastupitelé.

Sněžku zasáhl orkán o síle až 126 km/h, oba úseky lanovky stojí

17. ledna 2022 - Sněžku dnes zasáhl vítr o rychlosti orkánu. Dosáhl rychlosti až 126 kilometrů v hodině, uvedla na webu polská horská služba. Hranice orkánu je 118 kilometrů v hodině. Vichřice zastavila oba úseky lanovky z Pece pod Sněžkou na Sněžku a také šestisedačkovou lanovku ze Špindlerova Mlýna na Pláně.

Strana výpisu

1 ...