Nemocnice Havlíčkův Brod má nové oddělení následné péče a rehabilitace - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

Nemocnice Havlíčkův Brod má nové oddělení následné péče a rehabilitace

zdroj: Kraj Vysočina

Havlíčkův Brod | Necelý rok trvala Kraji Vysočina generální rekonstrukce Pavilonu 13 Nemocnice Havlíčkův Brod. V původním objektu s respektováním originálního půdorysu z roku 1933 se podařilo citlivě připravit...

 

pracoviště a zázemí pro 50 lůžek plicního oddělení a oddělení následné péče a rehabilitace (LDH), a to včetně odborných ambulancí oddělení kožního, endokrinologie nebo ambulance bolesti. Podle informací hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka přišla rekonstrukce Kraj Vysočina na téměř 90 miliónů korun.
První podlaží rekonstruované budovy bude sloužit lůžkové části plicního oddělení. Dvanáct pokojů, z toho dva pokoje určené pro izolaci, bude moci přijmout až 24 pacientů. Pokoje mají moderní sociální zařízení a např. také posuvné dveře, čímž se opticky zvětšil prostor společných chodeb. Na oddělení nechybí místnost pro tzv. dechovou terapii.
Druhé podlaží, které je už na rozdíl od zbytku budovy téměř kompletně zařízené, začne téměř okamžitě sloužit pro následnou péči a rehabilitaci. Oddělení disponuje 26 lůžky, z toho tři lůžka budou sloužit výhradně pro paliativní péči. Jsou v odlehlejší části oddělení a prostor byl vybrán s maximální ohleduplností k soukromí pacientů a jejich rodinných příslušníků.
Třetí podlaží je kompletně určeno specializovaným ambulancím. Na přelomu roku zde budou zřízeny dvě ambulance bolesti, tři endokrinologické ambulance a tři kožní ambulance. Své pracoviště zde do budoucna bude mít také klinický psycholog, zdravotně sociální pracovník a o dalších speciálních pracovištích vede ředitelství nemocnice diskuzi.

Zdroj: Kraj Vysočina

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Vysočina  

 » Zdraví  » Zdraví