V Ústeckém kraji se potvrdily první dva případy nákazy variantou omikron - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

V Ústeckém kraji se potvrdily první dva případy nákazy variantou omikron

30. prosince 2021, 10.21 | V Ústeckém kraji se potvrdily první dva případy nákazy variantou koronaviru omikron. Ta je čtyřikrát nakažlivější než varianta delta. Hygienici omikron zaznamenali u cestovatele z Teplicka, který byl na Zanzibaru, a uživatelky drog z ústecké čtvrti Neštěmice. Informovala o tom dnes v severočeské příloze Mladá fronta Dnes.

 

Žena nikde necestovala. "Jde tak o komunitní šíření viru v populaci, takže očekáváme, že se zde tato varianta začne šířit velmi rychle," řekla deníku ředitelka krajské hygienické stanice Lenka Šimůnková. Vzorky vozila ústecká hygienická stanice do laboratoře v Drážďanech. Podle ředitelky není jasné, zda i v příštím roce tam bude možné vozit 50 vzorků týdně jako tento rok.

 

V Ústeckém kraji hlášené denní počty nově zachycených pozitivních osob stále klesají. Hygienici upozorňují, že výrazný pokles během vánočních svátků je způsoben především tím, že se méně testovalo. Aktuálně jsou počty nově zjištěných případů v Ústeckém kraji zhruba 370 pozitivních na 100.000 obyvatel za uplynulých sedm dní.

 

Zdroj: ČTK

Tématické zařazení:

 » Zdraví  » Zdraví  

 » Kraje  » Ústecký