V Krajské zdravotní přednášela o medicíně proti stárnutí primářka Monika Golková - Ústecký - Český Metropol

Ústecký

V Krajské zdravotní přednášela o medicíně proti stárnutí primářka Monika Golková

zdroj: KZ

Ústí nad Labem | Téma Anti - Aging medicína aneb jak nestárnout zaujalo posluchače další z řady přednášek cyklu Osobnosti české medicíny. Prezidentka Asociace medicíny proti stárnutí ČR, zakladatelka a primářka...

 

A2C Anti-Aging Clinic prim. MUDr. Monika Golková přednášela ve Vzdělávacím institutu Krajské zdravotní, a. s., v Ústí nad Labem. 
Přednášející přivítal a posluchačům představil MUDr. Jiří Mrázek, MHA, náměstek pro řízení informačních systémů Krajské zdravotní, a. s.: "Primářka Monika Golková vystudovala lékařskou fakultu v Hradci Králové, působila na neurologické klinice v Krči, kde atestovala. Následně studovala Anti-Aging medicínu na univerzitě v belgickém Charleroi. V současné době je primářkou na první certifikované A2C Anti-Aging klinice v Praze. Je zakladatelkou a prezidentkou neziskové organizace Asociace medicíny proti stárnutí České republiky a Slovenské republiky. Patří mezi elitní zakladatele Anti-Aging medicíny nejen v České republice, ale také ve světě, je mezinárodní delegátkou a členkou vědecké rady Světové asociace medicíny proti stárnutí, mezinárodní delegátkou evropské organizace sdružující vědce se stejným zaměřením a členkou American Academy of Anti-Aging Medicine a International Hormonal Society. Publikuje v odborných i lifestylových časopisech, svůj obor představovala i v televizních pořadech."
"Téma Anti-Aging medicíny je velice zajímavé, jde o rychle rostoucí specializaci, která se rozvíjí od roku 1992. Za tu dobu urazila obrovský kus cesty. Snaží se o dosažení co nejlepšího zdravotního stavu při dlouhověkosti. Tento komplexní obor spojuje obory jako je endokrinologie, genetiky či výživová medicína, a řeší, co tělu dodat preventivně, abychom pak nemuseli zasahovat léčebně. Nikdo nechce stárnout a proto  by si všichni měli vyslechnout Anti-Aging desatero, abychom nestárli, respektive zpomalili stárnutí," přiblížila hlavní myšlenku své přednášky prim. MUDr. Monika Golková. 

Zdroj: KZ

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zdraví  » Zdraví  

 » Kraje  » Ústecký