Polsko má spor o kontroly potravin za uzavřený, na EU se neobrátí - Jídlo a pití - Český Metropol

Jídlo a pití

Polsko má spor o kontroly potravin za uzavřený, na EU se neobrátí

zdroj: archiv Metropolu

Brusel | Polská strana považuje za uzavřený nedávný spor s Českou republikou okolo údajně příliš přísných českých kontrol potravin dovážených z Polska. Na Evropskou komisi se Varšava obracet nebude, evropské...

 

právo a pravidla jednotného trhu by měla být základem, jak řešit podobné případné spory v budoucnosti, řekl dnes v Bruselu českým novinářům polský ministr zemědělství Marek Sawicki.
    Věc si dnes dopoledne vysvětlil s českým kolegou Marianem Jurečkou. Oba ministři jsou v Bruselu na jednání ministrů zemědělství unijní osmadvacítky. "Neočekával jsem, že by ten spor měl někam gradovat, opravdu si stojíme za prací našich dozorových orgánů. Nebyli polské potraviny a dovozci zatíženi intenzivnější kontrolou ve vztahu k objemu dovozu," komentoval výsledek schůzky Jurečka.
    U konce je tak spor, který Sawicki před týdnem odstartoval, když v polských médiích o kontrolách hovořil. Pobouřilo jej nařízení, které mělo údajně požadovat bedlivější kontroly potravin z Polska než z dalších zemí. Česká strana možnou diskriminaci polských producentů od počátku popírala.
    Jurečka poté minulou středu Sawickému poslal podklady dokládající to, že inspekční orgány neprověřovaly polské potraviny více než dovoz z jiných zemí. "Naopak byli (Poláci) většinou třetí, čtvrtí, pátí v pořadí kontrolovaných zemí," podotkl dnes český ministr.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Politika  

 » Zdraví  » Jídlo a pití  

 » Zdraví  » Zdraví  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

33.9%

 

Ne

37.8%

 

Zlepšuje se to

28.3%