Cestování - Český Metropol

Cestování

Armáda v kurzu připraví novináře a humanitární pracovníky na krizové situace

Zdroj: web AČR

16. prosince 2021 - Armáda a odbor komunikace ministerstva obrany po tříleté pauze opět pořádá kurz přežití pro novináře a humanitární pracovníky. Armádní specialisté je během týdenního intenzivního tréninku připraví na nebezpečné situace, do kterých by se mohli při své práci dostat nejen v rizikových zemích světa.

Hlavní město spustilo aplikaci Prague Histories

foto archiv

- Praha | Hlavní město připravilo v rámci letošních oslav mobilní aplikaci Prague Histories. Tento interaktivní průvodce provede Pražany i turisty po tematických stezkách mapujících známé i neznámé milníky 100 let historie Prahy. Na zastávkách uživatelé objeví historické fotografie a další zajímavosti. Některé snímky jsou doplněny zvukovými záznamy rozhlasových vysílání, dobovými videi a u novějších a výkonnějších zařízení také 3D objekty.

Podzimní famtripy a presstripy v Ústeckém kraji

foto archiv

- Ústí nad Labem | Jednou z forem efektivní propagace nabídky cestovního ruchu jsou famtripy a presstripy, které jsou v Ústeckém kraji pořádány s podporou Czechtourismu. Na podzim jich proběhlo hned několik.

Hejtmanka jednala v Rusku o letecké lince do Jekatěrinburgu

foto archiv

- Karlovy Vary | Hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová absolvovala v uplynulých dnech sérii jednání v ruském Jekatěrinburgu. Cílem její pracovní cesty bylo dosáhnout možnosti opětovného zavedení letecké linky z Karlových Varů do Jekatěrinburgu a dohodnout se na výměnných stážích studentů středních a vysokých škol.

Kladeňáci si sdílená kola oblíbili – denně realizují stovky jízd

foto archiv

- Kladno | Nový systém sdílených kol, který spustilo město Kladno na přelomu května a června, Kladeňáci využívají hned od počátku, a ve stále větší míře. Jen za první měsíc registrovali Sportovní areály města Kladna více než čtyři tisíce výpůjček a 1200 registrovaných uživatelů. Na konci srpna se počet lidí, kteří se do systému zaregistrovali, vyšplhal přes tři tisíce a počet denních výpůjček překročil i hranici 250.

Za babím létem na Sněžku

foto archiv

- Pec pod Sněžkou | Kdo nenavštívil Sněžku (1603), jakoby nebyl. Pokud zvolíte cestu kabinovou lanovkou z Pece pod Sněžkou a vyjedete hned ráno, na vrcholu naší nejvyšší hory se ocitnete téměř sami.

Všechny pražské tramvaje 15T budou klimatizované

foto archiv

- Praha | Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) chce cestujícím zpříjemnit jízdu v nejmodernějších tramvajích 15T během horkých letních měsíců. Představenstvo DPP proto schválilo investiční záměr na nákup 124 klimatizačních jednotek pro první sérii tramvají 15T. Po doplnění klimatizačních jednotek i do 124 tramvají z první série by mělo po Praze jezdit celkem 250 tramvají 15T s klimatizacemi (tzn. celá dodávka vozů 15T pro DPP).

Okruh církevní památky bude letos rozšířen

foto archiv

- Litoměřice | V Litoměřicích až do 16. září otevírají své brány pro turisty i některé kostely v rámci produktu Okruh církevní památky. Letošní rok se dočkal okruh svého rozšíření o další dva objekty – Severočeskou galerii výtvarného uměni a věž u katedrály sv. Štěpána. Po jednotlivých památkách turisty provedou školení průvodci převážně z řad studentů Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Destinační agentura České středohoří upravila okruh i pro školy.

Od července pojede do Adršpachu více vlaků

foto archiv

- Adršpach | Od počátku července došlo k mimořádné změně železničního jízdního řádu na tratích Starkoč – Náchod – Broumov a Teplice nad Metují – Adršpach – Trutnov.

Šámalova chata prochází rekonstrukcí

foto archiv

- Liberec | Celková rekonstrukce Šámalovy chaty na Nové Louce v Jizerských horách, která začala počátkem června, potrvá do září 2019. Lesy ČR coby správci objektu zaplatí 7,9 milionů korun bez DPH. Chata zůstala v provozu.

Roštejn nabídne i les a myslivost

foto archiv

- Roštejn | Hrad Roštejn, který je v majetku Kraje Vysočina a ve správě Muzea Vysočiny Jihlava, otevřel novou expozici v hradním ochozu. Expozice nové trasy je věnována především rodinám a je zaměřená na les a myslivost.

Strana výpisu

1 ...

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

29.7%

 

Ne

25.9%

 

Je mi to jedno

21.5%

 

Nemám k tomu dost informací

22.8%