Cestování - Český Metropol

Cestování

Parní vlak Českých drah vyrazí z Braníka do Posázaví

foto archiv

- Posázaví | Tuto sobotu 7. července vypraví České dráhy první letošní nostalgický vlak z Prahy-Braníka do Posázaví. Soupravu, která bude sestavená z historických vozů 3. třídy a bufetového vozu, poveze 477.043 „Papoušek“.

Liberec a Žitava lákají na dovolenou s motorkou

foto archiv

- Liberec/Žitava | Partnerská města Liberec a Žitava společně připravují průvodce pro motorkáře. Jeho cílem je oslovit cestující motocyklisty a prezentovat jim příhraničí jako ideální destinaci na dovolenou s motorkou.

Kaple na Roštejně se otevře veřejnosti

foto archiv

- Jihlava | Hrad Roštejn, pobočka Muzea Vysočiny Jihlava, prochází v současné době rozsáhlou rekonstrukcí v rámci realizace projektu Hrad Roštejn – zpřístupnění nových expozic.

Moderního interiéru se dočkal salonek v Ostravě-Svinově

foto archiv

- Ostrava | Brno, Pardubice, Praha, Olomouc, Ostrava hlavní nádraží a teď i Ostrava-Svinov, tam všude si cestující národního dopravce užijí většího komfortu. České dráhy tak dokončily projekt obnovy svých VIP čekáren ČD Lounge, který odstartoval koncem roku 2016. V saloncích pro cestující jsou tak nově vylepšené dětské koutky, k dispozici jsou nabíjecí panely nebo Wi-Fi.

Stavba prosklené cyklověže v Litoměřicích začala

foto archiv

- Litoměřice | Již od července bude v Litoměřicích sloužit potřebám cyklistů parkovací věž pro kola. Cyklověž, jejíž stavba byla zahájena před několika dny, vyroste v těsné blízkosti vlakového a autobusového nádraží.

Parní vlak ČD vyrazí na parní víkend v Lužné u Rakovníka

foto archiv

- Praha/Rakovník | Tuto sobotu a neděli 5. a 6. května vypraví České dráhy parní vlak z pražského hlavního nádraží do Lužné u Rakovníka, kde bude připraven parní víkend v železničním muzeu Českých drah.

Sezóna na turistických linkách zahajuje

Foto archiv

- Ústí nad Labem | Osobní lodě Dopravy Ústeckého kraje (DÚK) zahájí sezónu již na Zelený čtvrtek mimořádnou plavbou z Ústí nad Labem do Bad Schandau a zpět.

Vyhlídkový pavilon Labská stráž prošel opravou

Foto archiv

- Děčín | V závěru roku byla ukončena oprava vyhlídkového pavilonu Elbwarte - Labská stráž na Kvádrberku v Děčíně. Vyhlídka na velkolepý Labský kaňon je nyní pro veřejnost bezpečnější. V její těsné blízkosti procházejí také značené běžecké trasy.

Asijské destinace jsou stále žádanější

zdroj: archiv Metropolu

- Praha | Češi si oblíbili asijské země a do Thajska, Číny nebo Indie jich letos odletí významně více. Podle letenkového portálu Letuška.cz nejvýrazněji narostl meziroční prodej letenek* za období květen až červenec...

Nové barmské metropoli chybějí obyvatelé

zdroj: en.wikipedia.org

- Neipyijto | Barmské hlavní město Neipyijto, vybudované barmskou armádou v roce 2005 uprostřed džungle, se chlubí až dvacetiproudými silnicemi, golfovými hřišti, rychlým wi-fi a spolehlivými dodávkami elektřiny. Zdá...

Cyklisté budou podesáté křižovat Vysočinu

zdroj: Kraj Vysočina

- Jihlava | Více než měsíc mají zájemci z celé Vysočiny na zlepšení fyzičky a ujetí desítek tréninkových kilometrů. V pátek 7. července totiž odstartuje osmidenní cyklistické putování s názvem Křížem krážem Vysočinou...

Strana výpisu

2 ...

 

Anketa

Myslíte, že je rozumné, aby si dítě mohlo od šesti let zvolit své pohlaví, jak navrhují různé genderové organizace?

Ano

32.1%

 

Ne

26.8%

 

Je mi to jedno

21.1%

 

Nemám k tomu dost informací

20%