Archiv článků - Český Metropol

Archiv článků

Jiří Plíšek vede hráče do pohárové Evropy

Ikona

24. srpna 2008 - Teplice | Fotbalová sezona 2008/2009 nabírá na obrátkách. Krátce před jejím začátkem se rozhodlo o novém „kormidelníkovi“ české reprezentace. Vyvoleným se stal Petr Rada, který tím ale musel opustit lavičku severočeského klubu FK Teplice. Jeho nástupcem je druhý nemladší trenér české Gambrinus ligy Jiří Plíšek. Šestatřicetiletý rodák z Aše má před sebou opravdu nesnadný úkol, dovést „žlutomodré“ do pohárové Evropy.

Proč je Lhota Červená…

Ikona

24. srpna 2008 - Horké dny prázdnin trávené na pláži nebo u rybníka jsou pro letošní rok minulostí.
Před námi je, doufejme, příjemné babí léto a milosrdný podzim, vybízející k tomu, abychom dohnali, co jsme v parných dnech nestihli.
Vydat se jednu zářijovou sobotu po D1, směr Tábor, na rodinný výlet a navštívit romantický zámek Červená Lhota, by určitě nebyla trefa vedle.

Žatecká Dočesná: pivo a zpěv

Ikona

24. srpna 2008 - Žatec | Vrcholem letošní sklizně chmele bude dnes již legendární a pravidelná akce Žatecká Dočesná, oslava chmele a produktů z něho vyrobených, 5. a 6 .září.

V kláštereckém zámku zavládl Héfaistos

Doprovodný obrázek

24. srpna 2008 - Traduje se, že oheň a voda se neslučují. Ne tak o tomto víkendu na zámku v Klášterci nad Ohří. VI. ročník Mezinárodního setkání sochařů v kovu a uměleckých kovářů EUROKOV 2008 sem přilákal 35 statných mužů a žen ze 7 evropských zemí, umělců, kteří ke své práci potřebují zmíněné živly oba. Voda se navíc letos stala tématem jejich prací. „Voda, prameny, veškeré kovářské a sochařské dění na zámku se točilo okolo toho. Naším úkolem bylo vyrobit dva zákryty studní, z toho jeden, na tak zvaný Městský pramen, byl mezinárodní záležitost. Každý z účastníků sympozia vykoval jeden prvek a já spolu se svým asistentem Miloslavem Voříškem zákryty zkompletujeme, vytvoříme plastiku a do dvou měsíců ji osadíme,“ upřesnil Karel Meloun, organizátor setkání.

Autorka oblíbených dětských knih Lucie Seifertová besedovala v knihovně K. H. Máchy v Litoměřicích

Ikona

24. srpna 2008 - Litoměřice/ Beseda s autorkou a ilustrátorkou Lucií Seifertovou proběhla v rámci Filmového festivalu Litoměřice poosmé v dětském oddělení knihovny K.H.Máchy v Litoměřicích.

Divácký objev AniFestu zahájí Filmový festival Litoměřice poosmé

Ikona

24. srpna 2008 - Litoměřice / Francouzský animovaný film Strach(y) ze tmy v pátek v kině Máj slavnostně otevřel Filmový festival Litoměřice poosmé. Jeho zahájení se zúčastnil ředitel Rumunského kulturního institutu Dan Mircea Duta a litoměřický starosta Ladislav Chlupáč.

Hanka a Přemysl měli za svědky slony z ústecké zoo

Doprovodný obrázek

23. srpna 2008 - Ústí nad Labem / Přímo v sloním pavilonu v ústecké zoologické zahradě si své „ano“ řekli Hanka Gracová a Přemysl Plaček z Opavy.

Metropol 2008 č. 16

Ikona

22. srpna 2008 - Lucku Vondráčkovou si přáli skalní příznivci tradičního Labského léta, které se už pětkrát konalo v Letním kině v Ústí nad Labem, pokaždé poslední srpnovou sobotu. Šestý ročník vychází na 30. srpna, kdy se v poledne rozjede přehlídka popu, rocku a folku a skončí až před půlnocí. Písničkami i ze svého nového dvojcédéčka Fénix potěší Lucka Vondráčková.

V Mostě budou bojovat jezdci tahačů

Ikona

22. srpna 2008 - Most / Na Autodromu Most se na konci srpna koná nejdůležitější podnik sezóny – Matador Czech Truck Prix 2008. Na poslední dva srpnové dny se sem sjede evropská špička a bude bojovat o body do prestižního evropského šampionátu…

Vicehejtman Radek Vonka na dovolené rybařil

Ikona

22. srpna 2008 - Ústecký kraj, Slovinsko | Na dovolené ve Slovinsku se věnoval svému koníčku – rybaření, vicehejtman Ústeckého kraje Radek Vonka.
Pochlubil se například sedmačtyřiceticentimetrovým pstruhem potočním, kterého ulovil v řece Sáva Bohinka na umělou mušku - nymfu.
“Je to můj letošní největší úlovek pstruha a jsem za něj rád, protože jsem byl na rybách za celý rok jen asi šestkrát. Na víc nezbývá v tomto volebním roce čas,” řekl Radek Vonka.

Strana výpisu

... 4125 ...