Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Aligátoři Libor a Eliška přečkají zimu v teple

Doprovodný obrázek

30. září 2008 - Ústí nad Labem | Libor a Eliška, aligátoři z ústecké zoologické zahrady, se přestěhovali do teplého zimoviště. Důvodem jsou nízké teploty v noci.

Záchranáři Royal Rangers cvičili ve Francii

Ikona

28. září 2008 - Tachov | V minulých dnech členové Záchranné služby Royal Rangers se sídlem v Lestkově a v Černošíně v okrese Tachov strávili spolu se svými rodinami a přáteli na soustředění ve Francouzské Bretani na pobřeží Atlantiku v okolí městečka Crozon a Camaret s/m. Na programu byla jak příprava jednotlivců tak i trénink souhry celého týmu, který se specializuje na technickou záchranu ve zvlášť obtížných a nebezpečných situacích, které útesy místy vyšší než 70 metrů výborně přestavují.

Husy z Chomutova přelétly až do Švédska

Ikona

25. září 2008 - Chomutov | Podkrušnohorský zoopark již několik let spolupracuje na projektu sledování volně žijící populace husy divoké a jejich reintrodukci.

Lidé mohou poznat nový vlak Desiro

Ikona

25. září 2008 - Plzeň | Ministerstvo dopravy České republiky a Bavorské státní ministerstvo hospodářství, infrastruktury, dopravy a technologie ve spolupráci s Vogtlandbahn a EgroNet – dopravní svaz uskuteční prezentační jízdu EGRONET vozidlem DESIRO 642.6 fy Vogtlandbahn ve dnech 1.-2.10.2008.

Ameriky si podmanily Luštěnice

Ikona

23. září 2008 - Praha | Do obce Luštěnice se sjely vozy Made in USA. K vidění byly takové bonbonky jako Cadillac Sixty Speciál 1954, Chevrolet Corvette C3 či Ford Mustang.

V zooparku mohou vyrábět povříslo

Ikona

21. září 2008 - Chomutov | V minulých dnech se sbírka starých zemědělských strojů v Podkrušnohorském zooparku rozšířila o stroj na výrobu povřísla, který zooparku věnovali manželé Horovi z Háje u Ostrova.

Leoš Šimánek procestoval Havaj

Ikona

18. září 2008 - Leoš Šimánek na svých cestách již několikrát navštívil Havaj. Tentokráte si však pro toto souostroví udělal hodně času. S manželkou, synem a dcerou důkladně procestovali všech šest hlavních ostrovů, a to nejen v létě, ale také v zimě.
S ruksaky na zádech se vydali i do málo známých končin, do míst, kam se běžný turista, trávící na Havaji jen pár týdnů dovolené, těžko dostane.

Země sv. Patrika má co nabídnout

Ikona

16. září 2008 - Praha | Irsko není jenom země druidů, zelených kopců a černého piva Guiness, jak je zhusta prezentováno v průvodcích. Přesvědčil jsem se o tom během týdenního pobytu, který zároveň odhalil dvě podstatné věci: Dublin není Řím. Na jeho pamětihodnosti vám stačí dva dny. A pokud chcete vidět Irsko v celé své kráse, musíte se vydat za hranice Baile Átha Cliath (irský název pro Dublin).

V Podkrušnohorském zooparku v Chomutově křtili vodního buvola

Ikona

15. září 2008 - Chomutov | Pokřtít mládě přišly děti z chomutovského Dětského domova, které také vybraly malému buvolovi jméno.

Vodní elektrárny si prohlédlo více než pět set návštěvníků

Ikona

15. září 2008 - Severní Čechy | V rámci Dnů evropského dědictví byly o víkendu na severu Čech zpřístupněna veřejnosti i dvě vodní díla Skupiny ČEZ. Zájemci si tak mohli prohlédnout vodní elektrárnu Střekov v Ústí nad Labem a malou vodní elektrárnu Želina u Kadaně. Obě si během soboty a neděle prohlédlo více než 500 návštěvníků. Více jich přišlo do střekovské vodní elektrárny.

Pelikáni se budou stěhovat, obnoví se jim rybníček

Ikona

8. září 2008 - Chomutov | Podkrušnohorský zoopark v Chomutově připravuje revitalizaci Kamenného rybníka. Rybník s dvěma ostrůvky je již po dvě generace velmi oblíbeným místem, kde mohou děti s rodiči krmit jak ryby tak vodní ptactvo. Po čtvrt století se letos na podzim rybník vypustí a dočká úprav. Revitalizace spočívá v odbahnění rybníku, opravě břehů a ve výsadbě nových vhodných porostů ke zpevnění břehů. Projekt bude financován z Operačního programu Životního prostředí. Během září proběhne v zooparku výběrové řízení na firmu, která bude revitalizaci realizovat. Samotné práce by potom měly začít po vypuštění rybníku a to v měsíci říjnu. Revitalizace bude dokončena v březnu roku 2009.

Strana výpisu

... 581 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.6%

 

Ne

41.8%

 

Zlepšuje se to

23.6%