Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Bratři Ebenové si hrají, nabízí Chlebíčky na flash-disku

Ikona

11. prosince 2008 - Praha | Bratři Ebenové nejsou originální, inovační jenom ve své muzice, ale i co se týče marketingu. Koho by napadlo prodávat Chlebíčky naplněné hudbou a videoklipem?

Kraj bude mít novou přírodní památku Sklenářovické údolí

Ikona

10. prosince 2008 - Krkonoše | Sklenářovické údolí na Trutnovsku se stane v roce 2009 novou přírodní památkou Královéhradeckého kraje. V lokalitě se nacházejí podhorské a horské louky se vzácnými chráněnými druhy rostlin a živočichy. Návrh Správy Krkonošského národního parku na vyhlášení přírodní památky dnes projednali krajští radní.

Odborníci hovořili o šumavských rysech

Ikona

10. prosince 2008 - Šumava | Problematika velkých savců a jejich rozšíření nejen v šumavském měřítku zazněla na dalším workshopu Správy NP a CHKO Šumava pořádaném v minulých dnech na Modravě. Jedním z hlavních témat byl rys ostrovid (lynx lynx), který je na Šumavě „vlajkovým druhem“ ochrany velkých savců. Původní populace rysa se dochovala pouze v oblasti Karpat a jihu Balkánu. Jeho výskyt byl na zbývající části v minulosti zdecimován hlavně lovem. V současnosti je jeho izolovaná populace na Šumavě stabilizována díky reintrodukčnímu programu, který zde hlavně v 80tých letech proběhl.

Do Plzně z Prahy jezdí zoologická lokomotiva

Ikona

9. prosince 2008 - Praha, Plzeň | První reklamní lokomotiva, která má za úkol propagovat zoologické zahrady v České republice a na Slovensku, vyjela v minulých dnech na rychlíku z Prahy do Plzně. České dráhy spolupracují od roku 2005 s Unií českých a slovenských zoologických zahrad v rámci programu Vlakem do ZOO a teď jim poskytly speciální lokomotivu.

V Plzni vyroste nový Dům pohádek

Ikona

9. prosince 2008 - Plzeň | Obyvateli Domu pohádek by měly být hlavně postavičky z oblíbených večerníčků. Projekt už má hotové územní rozhodnutí, řeší se stavební povolení a stavět se začne v příštím roce, investor na něj získal třicetimilionovou dotaci. Dům pohádek vyroste v blízkosti plzeňské zoologické zahrady a vedle něj bude i pohádková zahrada.

Národní park Šumava opravuje zámek ve Vimperku

Ikona

8. prosince 2008 - Vimperk | Projekt opravy vimperského zámku – dominanty města je jedním ze stěžejních úkolů Správy Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Vimperský zámek získala Správa NP a CHKOŠ do svého majetku koupí od města Vimperk v roce 1991. Do roku 1995 měla v jeho dolní části své sídlo. Ve zbytku nemovitosti chtěla již tehdy Správa vybudovat mezinárodní vzdělávací zařízení ve spolupráci s Mezinárodním fondem pro ochranu přírody WWF.

Nejen vojáci přivítali knihu o armádě

Ikona

7. prosince 2008 - Liberec | Za účasti velitele 31. brigády radiační, chemické a biologické ochrany plukovníka gšt. Ing. Miroslav Knoppa, statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lidie Vajnerové, pověřené vedením resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu, a krajského zastupitele Milana Šíra byla v Kasárnách v Liberci pokřtěna kniha plk. Ing Vladimíra Nováka Armáda v Liberci a Libereckém kraji. Knihu vydalo za přispění Libereckého kraje liberecké nakladatelství Květa Vinklátová – Knihy 555.

Rokycanští ochránci přírody nabízejí krmítka

Ikona

7. prosince 2008 - Rokycany | O přikrmování volně žijících živočichů se v poslední době vede celá řada polemik a rozsáhlých diskusí. Nejrůznější odborníci zpracovávají na toto téma vědecké práce sloužící k prosazování toho svého názoru. Nicméně každý milovník přírody se snaží volně žijícím živočichům přilepšit v době nepříznivých klimatickým podmínek, které pozvolna přicházejí. Zimní období má svá specifika a zejména při vyšší sněhové pokrývce a dlouhotrvajících mrazech mají živočichové v přírodě výrazně zhoršené podmínky pro přežití. Proto jim podle ochránců zvířat můžeme v tomto pro ně krušném období pomoci.

Podřipská a litoměřická nemocnice dostaly stotisíc

Ikona

4. prosince 2008 - Litoměřice, Roudnice nad Labem | Společnost Sodexo a Národní dobrovolnické centrum Hestia, o.s. společně představily pilotní projekt firemní společenské odpovědnosti „Pomoc stáří v LDN“, který je součástí celosvětového programu firemní filantropie společnosti Sodexo - „STOP Hunger“.

Liberecký kraj má licenci na napodobeninu horského vysílače Ještěd

Ikona

27. listopadu 2008 - Liberecký kraj | Rada kraje schválila smlouvu mezi hejtmanem a společností Antolin o poskytnutí licence na zhotovení a užití napodobeniny Horského hotelu a televizního vysílače Ještěd.

Český kalendář příjmení je první svého druhu na světě

Ikona

25. listopadu 2008 - Praha | V těchto dnech spatřil světlo světa unikátní kalendář, oslavující každý den jedno české příjmení. Kalendář, který dostal jméno Příjmenář, tak vedle jmenin přináší do světa oslav nový pojem, kterým jsou příjmeniny. Navíc nemá ve světě obdoby.

Strana výpisu

... 581 ...