Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Liberecký kraj má licenci na napodobeninu horského vysílače Ještěd

Ikona

27. listopadu 2008 - Liberecký kraj | Rada kraje schválila smlouvu mezi hejtmanem a společností Antolin o poskytnutí licence na zhotovení a užití napodobeniny Horského hotelu a televizního vysílače Ještěd.

Český kalendář příjmení je první svého druhu na světě

Ikona

25. listopadu 2008 - Praha | V těchto dnech spatřil světlo světa unikátní kalendář, oslavující každý den jedno české příjmení. Kalendář, který dostal jméno Příjmenář, tak vedle jmenin přináší do světa oslav nový pojem, kterým jsou příjmeniny. Navíc nemá ve světě obdoby.

U kostela svatého Jiří v Plzni mají žáby další tůňku

Ikona

23. listopadu 2008 - Plzeň | Další dvě nové tůňky pro obojživelníky u kostela sv. Jiří vznikly zásluhou plzeňských zvířecích záchranářů. Hlavním iniciátorem a realizátorem tohoto projektu je Ondřej Hess, který zařídil jak všechna potřebná povolení (a že jich nebylo málo), tak těžkou techniku k realizaci.

Nad Těškovem létal orel

Ikona

23. listopadu 2008 - Rokycansko | Vidět orla, sokola, raroha či jejich křížence zblízka se nepoštěstí jen tak někomu. Díky úzké spolupráci myslivců, sokolníků a ochránců přírody tak mohli pozorovat tyto vzácné dravce účastníci sokolnického výcvikového dne, který se uskutečnil v Těškově na Rokycansku v honitbě Mysliveckého sdružení Jestřáb Těškov. Díky pochopení nejen členské základny, ale především ing. Víta Kleinhampla, Zdeňka Hrácha a Karla Veverky, tak mohli sokolníci i jejich svěřenci předvést tento zvláštní způsob lovu před zraky široké veřejnosti, která doprovázela sokolníky honitbou. A i když nebylo počasí ideální, zcela jistě nelitovali.

Zážitková agentura FAN MOTION mění zážitkové standardy…

Doprovodný obrázek

21. listopadu 2008 - Nové možnosti na českém trhu v oblasti zážitkových dárků se zdají být stále neobjeveny. Důkazem toho je zážitková agentura FAN MOTION, která opět rozšiřuje portfolio služeb. Co je nového a na co se můžeme v dohledné době těšit jsme se ptali Tomáše Sojáka, manažera pro klíčové zákazníky a ředitele v jedné osobě…

Plzeňské barevné lavičky dál pomáhají

Ikona

20. listopadu 2008 - Plzeň | Zima je za dveřmi, a proto se 24 pestrobarevných laviček přesunulo z centra města Plzně nejen „do tepla“ ke svým sponzorům, ale i do areálu Fakultní nemocnice v Plzni na Borech, kde budou pomáhat dál. Tři lavičky se vrátily „domů“ na Ústav umění a designu, kde jim studenti před několika měsíci vdechli jejich podobu.

V Melbourne uvedou do provozu největší „ruské kolo“ – Hvězdu jihu

Ikona

12. listopadu 2008 - Melbourne | Na konci listopadu bude v australském městě Melbourne uvedeno do provozu největší "ruské kolo" na jižní polokouli . Obří atrakce dostala jméno "Southern Star - Hvězda jihu" a je dokonce třetí největší na celém světě, větší jsou jen London Eye v Londýně a Singapore Flyer v Singapuru.

Nemocnice se chystají na rekonstrukci pokojů

Ikona

10. listopadu 2008 - Ústecký kraj | Nové vzorové pokoje pro pacienty představila Krajská zdravotní, a.s., konkrétně v Komplexním onkologickém centru v chomutovské nemocnici. V tomto případě se jedná o dvě standardní jednotky, které se staly vzorem pro rekonstrukce ve všech pěti nemocnicích akciové společnosti.

Nová kniha představuje přírodu, život a historii Plzeňska

Ikona

9. listopadu 2008 - Plzeňsko | Kniha „Plzeňsko – příroda, historie, život“, která právě vyšla, představuje již pátý svazek ediční řady Krajina a lidé, vydávané nakladatelstvím Baset, avšak první, který se zaměřil na hustě osídlený region.

Mostečtí lékaři operují v šesti sálech

Ikona

2. listopadu 2008 - Most | Centrální operační sály a centrální sterilizace v mostecké nemocnici prošly v letech 2001 – 2004 kompletní rekonstrukcí. V současné době se operuje na šesti sálech, které jsou uspořádány do dvou provozně odloučených traktů v rámci jednoho oddělení.

Ryby vycítily zemětřesení

Ikona

30. října 2008 - Cheb | Při posledním zemětřesení na Chebsku vyskočily z vodní nádrže Skalka ryby nad hladinu a rybáři zůstali chvíli v šoku. Podle seizmologů to ale zas až tak velký zázrak není.

Strana výpisu

... 579 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.7%

 

Ne

41.7%

 

Zlepšuje se to

23.7%