Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Loni ušetřila malá vodní elektrárna 890 tun uhlí

Ikona

16. ledna 2009 - Želina | Přes neplánovaný sedmitýdenní výpadek se měla v roce 2008 malá vodní elektrárna Želina u Kadaně na řece Ohří čile k světu. Do rozvodné sítě tak za Skupinu ČEZ dodala pomocí dvou Francisových turbín 2 101 MWh vyrobené elektrické energie. Podle průtoku vody je maximální výkon elektrárny 450 kW.

Turisty bude na Regiontouru lákat do kraje Sněžka

Ikona

15. ledna 2009 - Brno, Krkonoše | Nejvyšší česká hora Sněžka bude letos hlavním turistickým lákadlem na veletrhu Regiontour, který ve čtvrtek začne na brněnském výstavišti. Návštěvníci expozice Královéhradeckého kraje si budou moci vyzkoušet také lyžařský trenažér, ochutnat zboží regionálních potravinářských firem či se podívat na ukázku paličkování krajek.

Výzkum hus v Podkrušnohorském zooparku

Ikona

15. ledna 2009 - Chomutov | Podkrušnohorský zoopark (PZOO) podpořil společně se Severočeskými doly a.s. a grantem VaV MŽP ČR „Dlouhodobé změny početnosti a distribuce vodních ptáků v České republice ve vztahu ke změnám klimatu a životního prostředí“ projekt monitorující migraci hus divokých.

Na Berounce přezimují stovky labutí a kachen

Ikona

13. ledna 2009 - Plzeňsko | Současné mrazivé počasí nahrává ornitologům, protože většina vodních ptáků se stahuje na nezamrzající tekoucí vody. Právě teď je nejvhodnější chvíle na návštěvu zimoviště vodního ptactva na řece Berounce nedaleko kostela sv. Jiří.

Mráz nutí rybáře řezat díry do ledu

Ikona

13. ledna 2009 - Plzeňsko | V kraji rybáři pomáhají rybám, aby i v mrazech mohly dýchat. Zatím jsou otvory jen na některých rybnících.

Mostečané mohou bruslit na Benediktu

Ikona

12. ledna 2009 - Most | Se zajímavou novinkou přišly mostecké technické služby.

Kam letos na dovolenou? Poradí na výstavišti

Ikona

11. ledna 2009 - Brno | Aktuální nabídky cestovních kanceláří, všech krajů ČR, regionů tuzemských i zahraničních a incomingových agentur najdou zájemci ve dnech 15.-18. ledna na veletrzích cestovního ruchu GO a Regiontour.

Končí lovecká sezona a začínají bály

Ikona

11. ledna 2009 - Plzeňsko | Konec roku je tradičně spojen i s ukončením lovecké sezóny. Končí doba lovu většiny druhů zvěře, nastává klid v honitbách, intenzivně probíhá péče o zvěř, organizují se myslivecké zábavy a plesy. Pomyslnou tečkou však bývají poslední leče. Nejinak tomu bylo i v Litohlavech na Rokycansku, kde loveckou sezónu zakončili myslivci z Honebního společenstva Litohlavy – Klabava.

Zámek v Červeném Poříčí chystá novinky

Ikona

11. ledna 2009 - Červené Poříčí | Několik novinek chystá v roce 2009 zámek Červené Poříčí. Ačkoliv objekt prochází dlouhodobou obnovou a jeho zpřístupnění je záležitostí budoucnosti, správa objektu se snaží připravit dle možností každým rokem nějakou novinku, určenou návštěvníkům.

Jihozápad je nejúspěšnějším regionálním operačním programem

Ikona

8. ledna 2009 - Plzeňský kraj | Významného ocenění se dostalo Regionálnímu operačnímu programu (ROP) Jihozápad od EU Office České spořitelny, které se specializuje na dění v Evropské unii. EU Office České spořitelny v prosincovém vydání svého měsíčníku připravilo aktuální srovnání činnosti operačních fondů v České republice. ROP Jihozápad v tomto hodnocení podle několika kritérií vykázal nejlepší výsledky ze všech regionálních operačních programů v České republice.

Ochránci zvířat prožívají rušné dny

Ikona

8. ledna 2009 - Rokycansko | Ani konec roku minulého a začátek roku nového neznamenal oddych pro rokycanské ochránce přírody. Stejně jako na Silvestra i na Nový rok řešili řadu případů zvířecích pacientů, kteří se dostali do nesnází. Zatímco poslední den roku 2008 zaznamenali zvířecí záchranáři výjezdy především za sraženými živočichy, začátek roku letošního se zabývali zejména odchytem labutí, které se „ tvářily „ jako přimrzlé. To se však v žádném ze tří případů nepotvrdilo.

Strana výpisu

... 579 ...