Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

U Petry Janů doma je pohoda

Ikona

3. srpna 2008 - Trojnásobná Zlatá slavice Petra Janů má byt v prvním patře zděného činžovního domu v Dejvicích, který je dnes už urbanistickou raritou. Proto se při jeho rekonstrukci musela dodržovat přísná pravidla, aby se zachoval původní architektonický styl domu, například i nová, zvukotěsná okna se speciálně vyráběla podle originálních, dřevěných. Zpěvačka bydlí v tomto domě přibližně od roku 1975. Nejdřív v menším bytě, když se ale uvolnil byt 3+1 na stejném patře, rozhodli se s manželem Michalem Zelenkou přestěhovat do většího.

O Karlův most se starají stavbaři za dohledu památkářů

1. srpna 2008 - Praha / Od srpna 2007 probíhá rozsáhlá oprava Karlova mostu. Je rozdělena na dvě etapy, z nichž první zahrnuje rekonstrukci mostovky včetně izolací a inženýrských sítí a také opravu kamenného zábradlí. Po jejím skončení bude následovat rekonstrukce kamenného pláště mostu. Náklady na první etapu, která by měla skončit v červnu 2010, ve výši 222 milionů korun Magistrát hl. m. Prahy.

Dnes probíhá zatmění slunce

Ikona

1. srpna 2008 - Praha / Dnes lze pozorovat první ze dvou srpnových zatmění – první z nich bude úplné zatmění Slunce, které bude z našeho území pozorovatelné jako částečné. Maximální velikost zatmění v Praze bude 0,236 slunečního průměru.

Zoopark má několik mláďat vodních ptáků

Ikona

28. července 2008 - Chomutov | Podkrušnohorský zoopark má nové přírůstky u několika druhů vodních ptáků. „V loňském roce jsme udělali chovatelské změny a výsledkem a výsledkem je, že po několika letech zahnízdil polák chocholačka. Je to malá kachnička, kterou poznáme také podle toho, že jí na hlavě trčí dozadu chocholka. Je o něco menší než kachna divoká, samec je svým charakteristickým zbarvením připomínajícím svatební šat nezaměnitelný, hnědě zbarvenou samici můžeme od ostatních poláků jen těžko rozeznat,“ řekla mluvčí parku Martina Pelcová.

Letiště Praha přivítalo v prvním poletí bez mála šest milionů cestujících

Ikona

25. července 2008 - Praha | Letištěm Praha v prvním pololetí prošlo rekordních 5,9 milionu cestujících. Znamená to více než šestiprocentní nárůst ve srovnání s rokem 2007. Toto číslo dokládá rostoucí zájem veřejnosti o leteckou dopravu. Hranice 6 milionů pasažérů odbavených během jednoho roku padla v roce 2001. Letos stačilo k překonání tohoto počtu pouhých šest měsíců.

Noční safari v pohádkovém kabátě

Ikona

17. července 2008 - Chomutov | Kromě pravidelných jízd Lokálky Amálky a Safari Expresu chomutovský zoopark pro své návštěvníky právě připravuje „Pohádkové safari“. Jedná se o jízdy Safari expresu ve večerních hodinách s pohádkovou atmosférou. Děti i jejich rodiče uvidí po cestě spoustu pohádkových postaviček, například vodníka s rusalkami na rybníce, peklo a nebe.
Pokud se rodiče rozhodnou během letních prázdnin dětem dopřát nezapomenutelný zážitek, měli by vstupenky zakoupit už v předprodeji.Předprodej začíná od 1.8.08 a uskuteční se na horní bráně Podkrušnohorského zooparku. Samotné jízdy Pohádkového safari potom budou 08.08.,09.08.,15.08. a 16.08. od 19:00.

Američané investují v Mostě okolo půl miliardy korun

Ikona

24. června 2008 - Most | Bezmála dvě stovky nových pracovních míst plánuje vytvořit v Mostě americká společnost Advanced Filtration systems Inc (AFSI). V průmyslové zóně Joseph bude vyrábět filtry pro stroje a motory značky Caterpillar. Celkový objem investice se bude pochybovat okolo půl miliardy.

Ústecké muzeum čeká na dotaci

Ikona

23. června 2008 - Ústí nad Labem | Město podalo žádost o dotaci na rekonstrukci muzea. Jeho oprava by si měla vyžádat 365 milionů Kč. Odbor strategického rozvoje podal na Úřad Regionální rady žádost o dotaci na rekonstrukci Muzea města Ústí nad Labem. Náklady vzešlé z dokumentace jsou 365 milionů korun.

Pražští radní zruší tři školy v přírodě

Ikona

23. června 2008 - Praha | Rada hlavního města navrhla důkladnou reorganizaci škol v přírodě. Tři školy se mají zrušit, dvě další se sloučí s Domem dětí a mládeže. Se změnami ještě musí vyslovit souhlas zastupitelstvo.

Spor o miliony skončil mimosoudním vyrovnáním

Ikona

23. června 2008 - Most | Na hradě Hněvíně byla podepsána smlouva o mimosoudním vyrovnání s Obvodním báňským úřadem v Mostě a obcí Malé Březno . Vyřešen je tak léta se táhnoucí spor o téměř 44 milionů Kč. Spor způsobil svou zásadní chybou Obvodní báňský úřad v Mostě, když odváděl peníze jako úhradu z plochy dobývaného prostoru a z vydobytých nerostů městu Most místo obci Malé Březno.

Radnice neprodá firmu vlastnící městské byty

Ikona

23. června 2008 - Most | Radnice neprodá Mosteckou bytovou společnost, kterou stoprocentně vlastní a která se stará o městské byty. Stoprocentní podíl ve chtěla koupit společnost N-INVEST. Radní ale jednoznačně potvrdili, že prodej bytového fondu nepřipadá v úvahu a nechají si kontrolu na připravovanou další etapu privatizace bytového fondu. "Doporučíme zastupitelům, aby i oni přijali usnesení o rozhodnutí podíl ve společnosti neprodat, a odradit tak případné další zájemce o bytový fond," uvedl Vlastimil Vozka, primátor města.

Strana výpisu

... 583 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.8%

 

Ne

41.6%

 

Zlepšuje se to

23.6%