Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

V Mostě bude více zodpovědných majitelů psů

Ikona

22. října 2008 - Most | Na dopravním hřišti v Mostě se konal II. ročník soutěže o pohár psí školy Punťa. Projekt Punťa je realizován od roku 2006. I v roce letošním tento projekt mezi mosteckými pejskaři zabodoval, do kurzů se jich přihlásilo 80. V období březen až říjen 2008 se účastníci mimo praktických nácviků se svým psem seznámili i s oblastí poskytování první pomoci při náhlých zdravotních obtížích psa, první pomoci při pokousání člověka psem, první pomocí při pokousání psa psem apod.

Akce po celé republice zviditelní naše lesy

Ikona

21. října 2008 - Praha | Předposlední říjnový týden je Evropským týdnem lesů. V průběhu celého týdne jsou pro odborníky i širokou veřejnost připraveny v celé České republice různé akce, které mají za cíl zviditelnit lesy i celý sektor lesnictví, zvýšit povědomí o jejich důležitém přínosu v oblasti ochrany životní prostředí, rozvoje ekonomiky a společnosti v Evropě. Evropský týden lesů probíhá v celé Evropě od 20. do 24. října.

Šumavští řezbáři pojedou na audienci k papežovi

Ikona

19. října 2008 - Šumava | Pavel Svoboda ze Sušice a Karel Tittl z Horské Kvildy pro svatého otce vyřezali betlém. Betlém z lipového dřeva váží asi 40 kilogramů a má 30 figurek.

Největší zabijáci oceánů

Ikona

19. října 2008 - Ti nejmenší jsou nejhorší, neexistují žádné protijedy. Ostrá bodavá bolest v noze po chvilce přestala, ale k břehu je to ještě kus cesty. Mořské vlny se neustále valí přes ochromené tělo, z posledních sil se muž snaží udržet na hladině. Chce se nadechnout, ale nejde to. Celé tělo odmítá vykonávat jednoduché úkony. Pomalu se potápí, voda mu vniká do plic…

Na Šumavě přibývá vzácných sokolů stěhovavých

Ikona

14. října 2008 - Šumava | V letošním roce provedli členové ČSOP Plzeňsko a zoologové Správy NP a CHKO Šumava každoroční monitoring sokola stěhovavého (Falco peregrinus) a jeho rozšíření na Šumavě s velice pozitivními výsledky.

Kampaň povzbuzuje žáky v zájmu o technické obory

Ikona

10. října 2008 - Liberecký kraj | Roční kampaň Libereckého kraje na podporu technických oborů na školách TECHyes zastavila podle náměstka hejtmana Petra Doležala dlouhodobý nezájem o technické vzdělání. Mezi lidmi však stále přetrvávají předsudky, že technické profese jsou špinavá těžká a špatně placená práce. Kampaň se snaží tyto mýty odbourat, řekl dnes novinářům Doležal.

Úroda vína je slušná

Ikona

7. října 2008 - Chlumčany, Lounsko | O uplynulém víkendu měli střihači a putnaři na vinohradu Miroslava Liederhause v Chlumčanech napilno. Pracovníky oba dva víkendové dny doprovázelo pěkné podzimní počasí a sluníčko se doslova zařezávalo do nádherných hroznů bílého a modrého vína.

Soutěžili o mistrovské tituli ve voltiži

Ikona

6. října 2008 - Chomutov | Poslední zářijový slunečný víkend patřil napjatému boji o Mistrovské tituly ve voltiži, který se konal po velmi dlouhé době v pohodovém a oblíbeném oddílu JK PZOO Chomutov. Pořadatelé také nezapoměli na ty nejmenší a proto byla vyhlášena i přátelská soutěž pro skupiny kat. „D“

Ve středověku i v pekle najednou

Ikona

1. října 2008 - Benešov nad Ploučnicí | Kdo o posledním zářijovém víkendu navštívil Benešov nad Ploučnicí, ocitl se rázem ve středověku. A taky v pekle. Na náměstí, kde se Svatováclavský jarmark konal, jste si mohli pochutnat na staročeských jídlech v dřevěné hospůdce.

Aligátoři Libor a Eliška přečkají zimu v teple

Doprovodný obrázek

30. září 2008 - Ústí nad Labem | Libor a Eliška, aligátoři z ústecké zoologické zahrady, se přestěhovali do teplého zimoviště. Důvodem jsou nízké teploty v noci.

Záchranáři Royal Rangers cvičili ve Francii

Ikona

28. září 2008 - Tachov | V minulých dnech členové Záchranné služby Royal Rangers se sídlem v Lestkově a v Černošíně v okrese Tachov strávili spolu se svými rodinami a přáteli na soustředění ve Francouzské Bretani na pobřeží Atlantiku v okolí městečka Crozon a Camaret s/m. Na programu byla jak příprava jednotlivců tak i trénink souhry celého týmu, který se specializuje na technickou záchranu ve zvlášť obtížných a nebezpečných situacích, které útesy místy vyšší než 70 metrů výborně přestavují.

Strana výpisu

... 583 ...