Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Ústecká zoo o měsíc dříve prodlužuje otevírací dobu

Ikona

6. března 2008 - Ústí nad Labem – O měsíc dříve se v ústecké zoologické zahradě prodlouží otevírací doba. Zatím jen o víkendech. Už od prvního března si mohou návštěvníci zvířátka užívat až do 18 hodin. „Díky vysoké návštěvnosti, která souvisí jednak s počasím a jednak se zvyšující se atraktivností naší zoologické zahrady, dochází k prodloužení otevírací doby,“ řekla mluvčí zahrady Ing. Věra Vrabcová.

DUCATI znamená adrenalin a dobrá káva potěší vždy

Doprovodný obrázek

4. března 2008 - Kdo by si řekl, že DUCATI je obyčejná motorka, zřejmě tuto značku nezná. Na včerejší prezentaci v Praze jsme mohli shlédnout nově představenou motorku a k tomu pít již námi známou kávu CAFFE08.

Snědl pětapadesát knedlíků a vyhrál

Ikona

4. března 2008 - Varnsdorf/Děčínsko – Soutěž Varnsdorfský otesánek již po šesté vyhrál její organizátor Miloš Janček a výkonem 55 knedlíků s gulášovou omáčkou pokořil ostatní účastníky. Sice se snažil o rekord, ale ten mu nevyšel. Rekordmanem je se 65 knedlíky Kamil Hamerský, který je spořádal v roce 2004.

V chomutovském zooparku čekají čápy

Ikona

3. března 2008 - Chomutov - Nejen o zvířata, které v chomutovském Podkrušnohorském lesoparku chovají v zajetí, starají se jeho pracovníci také o volně žijící zvířata, kterým pomáhají spoluvytvářet vhodné podmínky pro život na území zooparku.

Za deset let horníci pomohli regionu 300 miliony

Ikona

3. března 2008 - Most, Chomutov - V loňském roce podpořila Mostecká uhelná a.s. region Mostecka a Chomutovska téměř 30 miliony korun. Od roku 1998 pomoc regionu představuje už více než 330 milionů korun.

Pohybem ke kráse

Ikona

2. března 2008 - Stále ještě novotou vonící Sportovní hala v Teplicích – Na Stínadlech přivítala v závěru uplynulého měsíce již třetí zastavení postupové soutěže o titul Miss Aerobic Tour 2008. Proběhla ve třech věkových kategoriích, z nichž největší zájem byl pochopitelně o tu poslední, kde se soutěžilo o postup do květnového semifi nále v Praze. Porota měla nelehký úkol – vybrat z více než 80 přihlášených pouhých pět nejlepších.

Chomutov hostil finále Missis ČR

Ikona

1. března 2008 - Chomutov | V Městském divadle v Chomutově se uskutečnilo fi nále soutěže Missis ČR 2008 o nejsympatičtější maminku a nejsympatičtější dítě.

Na vlastní kůži zažijete pocity horníků v podzemí

Ikona

27. února 2008 - Most – Kopisty - S prvním březnem se otevře Podkrušnohorské technické muzeum v Kopistech u Mostu, v areálu bývalého dolu Julius III. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet na vlastní kůži pocity, které denně zažívali horníci v hlubinné šachtě, s jakými stroji a v jakém prostředí pracovali. To vše zažijí bez toho, aby museli sfárat pod zem, v ukázkové štole.

Po článku v Severočeském Metropolu CAFFE08 boduje

Doprovodný obrázek

22. února 2008 - Článek, resp. rozhovor, který byl v předminulém čísle s panem Frühaufem, měl takový ohlas, že si firmu CAFFE08 pozvali do casina v hotelu President a akce měla velký úspěch.

Staročeská zabijačka

Ikona

19. února 2008 - Ústí nad Labem/ Pravá staročeská zabijačka již pomalu opouští český venkov. Jde však o tradici, které není radno se zbavovat. Přesvědčit se o tom budou moci všichni, kteří tuto sobotu 23. února od 12:00 do 16:00 navštíví pivovar Zlatopramen v Ústí nad Labem. „Chceme návštěvníkům ukázat, že tradice staročeských zabijaček má své kouzlo. Tradiční zabijačka, dobrá zábava a pivo, které se vaří tradičním způsobem, navíc k sobě neodmyslitelně patří,“ řekl Josef Vejlupek, manažer pro komunikaci skupiny Drinks Union, která pivo Zlatopramen vaří.

V českých kuriozitách nechybí Chomutov

Ikona

18. února 2008 - Chomutov – Město Chomutov se prezentuje v knize Kuriozity po Česku aneb jednou nohou v nebi. Městu patří v knize dvě strany s podtituly Pod nebeskou klenbou chrámu a Na ochozu městské věže.

Strana výpisu

... 583

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

33.7%

 

Ne

39.8%

 

Zlepšuje se to

26.5%