Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Děčínká zoo přivítala šedesátitisícího návštěvníka

Ikona

21. srpna 2008 - Zoo Děčín přivítala 60 000. návštěvníka. Stali se jimi manželé Jana a Petr Čerňákovi z Frýdku-Místku. V okolí Děčína byli na týdenní dovolené, která jim již o víkendu končila. Děčínskou zoo navštívili poprvé. Po přivítání a předání drobného dárku se jich ujal chovatel Jiří Chadima, který je provedl zákulisím zoo - pro návštěvníky jinak nedostupným. V.I.P. prohlídka zoo byla pro manžele Čerňákovi nečekanou, zato velmi příjemnou tečkou pobytu v našem kraji.

Osecká pouť se odehrála na jedničku

Ikona

20. srpna 2008 - Osek / Tento víkend patřilo město Osek houpačkářům, stánkařům a milovníkům starých řemesel. Osecké slavnosti v okolí cisterciackého kláštera zahájil starosta města Jiří Hlínka společně z hejtmanem Jiřím Šulcem symbolickým přestřižením pásky. Areal kláštera se proměnil v historickou tržnici s kejklíři a divadelníky.V dolní části pod klášterem se prostranství zaplnilo stánkaři a spoustou atrakcí. Na oseckém nádraží Spolek Krušnohorského Expresu výtopny Most předváděl návštěvníkům starou drážní techniku. Před půlnocí rozsvítil Osek veliký ohňostroj. (js)

Hawai v centru Prahy

Ikona

19. srpna 2008 - Praha / Smíchovská pláž na břehu Vltavy na Hořejším nábřeží přilákala dosud stovky návštěvníků. Ten, kdo ji ještě nestačil navštívit, má šanci učinit to až do poloviny září.

Bohové z Bali nejsou šílení

Doprovodný obrázek

19. srpna 2008 - Bali je často přezdíváno ostrovem bohů. Není divu. Vždyť hinduistické náboženství jich uctívá tisíce. Kromě toho je malý ostrov nejnavštěvovanějším turistickým rájem celé Indonésie.

Nevěsta přijela do zoo až z Kuby

Ikona

14. srpna 2008 - Děčín | Novou nevěstou se může pochlubit sameček hutie kubánské z děčínské zoologické zahrady. Přicestovala mu v minulém týdnu až z daleké Kuby. "Transport z původní domoviny těchto zvířat zajišťovala pražská zoologická zahrada. U nich zůstala dvě zvířata, k nám putovala pouze tato samice. Už několik dní je v expozici se svým novým partnerem, prozatím si padli do oka, proto doufáme, že se brzy budeme moci radovat z přírůstků," uvedl zoolog děčínské zoo Roman Řehák.
Hutie kubánská je středně velký zavalitý hlodavec s malýma ušima a očima, jehož kožešina s dlouhým vlasem je velmi ceněna. Tento druh je největší ze všech třinácti druhů hutií, dosahuje hmotnosti až 7 kilogramů.

Noční oblohu zdobí Jupiter

Ikona

7. srpna 2008 - Praha / Pokud jste si v posledních dnech či týdnech všimli na noční obloze velmi jasně zářícího objektu nad jižním obzorem, pak jste viděli planetu Jupiter. Období její nejlepší viditelnosti připadlo v letošním roce právě na letní měsíce.

S jednou kartou do tramvaje, knihovny i parkovacímu automatu

Ikona

6. srpna 2008 - Praha / Pražané mohou využít revoluční novinku v cestování MHD, kterou je nákup roční jízdenky na multifunkční elektronickou kartu opencard.

Zoo Ústí nad Labem – komfort nejen pro zvířata

Ikona

6. srpna 2008 - Ústí nad Labem / To, že o zvířata v ústecké zoo je postaráno s láskou, není třeba zdůrazňovat. Pro to, aby se spokojeně cítili také návštěvníci, se v poslední době dělá skutečně hodně. Co se týče občerstvení, jsou současné době v areálu zoo v provozu dvě restaurace - Koliba, která je umístěna v horní části a je otevřena pouze v letní sezoně a v dolní části od července roku 2007 Trappola ZOO s celoročním provozem. Její výhodou je, že má samostatný vchod z Drážďanské ulice, proto se její otevírací doba protahuje do večerních hodin, kdy už je zahrada zavřena. Vkusný interiér v africkém stylu a unikátní terasa s výhledem na nový výběh tapírů, odkud lze ovšem pohodlně sledovat i cvičení lachtanů, poskytují dohromady pohodlí minimálně stovce hostů. Komplex stravovacích zařízení doplňují dva stánky rychlého občerstvení, několik nápojových a cukrovinkových automatů, obchůdek u pavilonu exotária zaměřený především na prodej suvenýrů a cukrárna U geparda zprovozněná v roce 2006.

Europe Marketing & Consulting alias EuropeMC v novém

Doprovodný obrázek

6. srpna 2008 - Europe Marketing & Consulting s.r.o. (zkráceně EuropeMC) je součástí internetového trhu v České republice sice pouze od ledna roku 2008, ale jen firemním statutem. Lidé v naší firmě jsou profesionálové, lektoři v oblasti IT SW, obchodu, vyškoleni nejlepšími lidmi jako je Ivan Bureš, Pavel Řehulka a dalšími. Systém PUBLIC08 se stal pojmem v oblasti profesionálních aplikací, jako jsou portály, eshopy, B2B i B2C..

U Petry Janů doma je pohoda

Ikona

3. srpna 2008 - Trojnásobná Zlatá slavice Petra Janů má byt v prvním patře zděného činžovního domu v Dejvicích, který je dnes už urbanistickou raritou. Proto se při jeho rekonstrukci musela dodržovat přísná pravidla, aby se zachoval původní architektonický styl domu, například i nová, zvukotěsná okna se speciálně vyráběla podle originálních, dřevěných. Zpěvačka bydlí v tomto domě přibližně od roku 1975. Nejdřív v menším bytě, když se ale uvolnil byt 3+1 na stejném patře, rozhodli se s manželem Michalem Zelenkou přestěhovat do většího.

O Karlův most se starají stavbaři za dohledu památkářů

1. srpna 2008 - Praha / Od srpna 2007 probíhá rozsáhlá oprava Karlova mostu. Je rozdělena na dvě etapy, z nichž první zahrnuje rekonstrukci mostovky včetně izolací a inženýrských sítí a také opravu kamenného zábradlí. Po jejím skončení bude následovat rekonstrukce kamenného pláště mostu. Náklady na první etapu, která by měla skončit v červnu 2010, ve výši 222 milionů korun Magistrát hl. m. Prahy.

Strana výpisu

... 585 ...