Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Hawai v centru Prahy

Ikona

19. srpna 2008 - Praha / Smíchovská pláž na břehu Vltavy na Hořejším nábřeží přilákala dosud stovky návštěvníků. Ten, kdo ji ještě nestačil navštívit, má šanci učinit to až do poloviny září.

Bohové z Bali nejsou šílení

Doprovodný obrázek

19. srpna 2008 - Bali je často přezdíváno ostrovem bohů. Není divu. Vždyť hinduistické náboženství jich uctívá tisíce. Kromě toho je malý ostrov nejnavštěvovanějším turistickým rájem celé Indonésie.

Nevěsta přijela do zoo až z Kuby

Ikona

14. srpna 2008 - Děčín | Novou nevěstou se může pochlubit sameček hutie kubánské z děčínské zoologické zahrady. Přicestovala mu v minulém týdnu až z daleké Kuby. "Transport z původní domoviny těchto zvířat zajišťovala pražská zoologická zahrada. U nich zůstala dvě zvířata, k nám putovala pouze tato samice. Už několik dní je v expozici se svým novým partnerem, prozatím si padli do oka, proto doufáme, že se brzy budeme moci radovat z přírůstků," uvedl zoolog děčínské zoo Roman Řehák.
Hutie kubánská je středně velký zavalitý hlodavec s malýma ušima a očima, jehož kožešina s dlouhým vlasem je velmi ceněna. Tento druh je největší ze všech třinácti druhů hutií, dosahuje hmotnosti až 7 kilogramů.

Noční oblohu zdobí Jupiter

Ikona

7. srpna 2008 - Praha / Pokud jste si v posledních dnech či týdnech všimli na noční obloze velmi jasně zářícího objektu nad jižním obzorem, pak jste viděli planetu Jupiter. Období její nejlepší viditelnosti připadlo v letošním roce právě na letní měsíce.

S jednou kartou do tramvaje, knihovny i parkovacímu automatu

Ikona

6. srpna 2008 - Praha / Pražané mohou využít revoluční novinku v cestování MHD, kterou je nákup roční jízdenky na multifunkční elektronickou kartu opencard.

Zoo Ústí nad Labem – komfort nejen pro zvířata

Ikona

6. srpna 2008 - Ústí nad Labem / To, že o zvířata v ústecké zoo je postaráno s láskou, není třeba zdůrazňovat. Pro to, aby se spokojeně cítili také návštěvníci, se v poslední době dělá skutečně hodně. Co se týče občerstvení, jsou současné době v areálu zoo v provozu dvě restaurace - Koliba, která je umístěna v horní části a je otevřena pouze v letní sezoně a v dolní části od července roku 2007 Trappola ZOO s celoročním provozem. Její výhodou je, že má samostatný vchod z Drážďanské ulice, proto se její otevírací doba protahuje do večerních hodin, kdy už je zahrada zavřena. Vkusný interiér v africkém stylu a unikátní terasa s výhledem na nový výběh tapírů, odkud lze ovšem pohodlně sledovat i cvičení lachtanů, poskytují dohromady pohodlí minimálně stovce hostů. Komplex stravovacích zařízení doplňují dva stánky rychlého občerstvení, několik nápojových a cukrovinkových automatů, obchůdek u pavilonu exotária zaměřený především na prodej suvenýrů a cukrárna U geparda zprovozněná v roce 2006.

Europe Marketing & Consulting alias EuropeMC v novém

Doprovodný obrázek

6. srpna 2008 - Europe Marketing & Consulting s.r.o. (zkráceně EuropeMC) je součástí internetového trhu v České republice sice pouze od ledna roku 2008, ale jen firemním statutem. Lidé v naší firmě jsou profesionálové, lektoři v oblasti IT SW, obchodu, vyškoleni nejlepšími lidmi jako je Ivan Bureš, Pavel Řehulka a dalšími. Systém PUBLIC08 se stal pojmem v oblasti profesionálních aplikací, jako jsou portály, eshopy, B2B i B2C..

U Petry Janů doma je pohoda

Ikona

3. srpna 2008 - Trojnásobná Zlatá slavice Petra Janů má byt v prvním patře zděného činžovního domu v Dejvicích, který je dnes už urbanistickou raritou. Proto se při jeho rekonstrukci musela dodržovat přísná pravidla, aby se zachoval původní architektonický styl domu, například i nová, zvukotěsná okna se speciálně vyráběla podle originálních, dřevěných. Zpěvačka bydlí v tomto domě přibližně od roku 1975. Nejdřív v menším bytě, když se ale uvolnil byt 3+1 na stejném patře, rozhodli se s manželem Michalem Zelenkou přestěhovat do většího.

O Karlův most se starají stavbaři za dohledu památkářů

1. srpna 2008 - Praha / Od srpna 2007 probíhá rozsáhlá oprava Karlova mostu. Je rozdělena na dvě etapy, z nichž první zahrnuje rekonstrukci mostovky včetně izolací a inženýrských sítí a také opravu kamenného zábradlí. Po jejím skončení bude následovat rekonstrukce kamenného pláště mostu. Náklady na první etapu, která by měla skončit v červnu 2010, ve výši 222 milionů korun Magistrát hl. m. Prahy.

Dnes probíhá zatmění slunce

Ikona

1. srpna 2008 - Praha / Dnes lze pozorovat první ze dvou srpnových zatmění – první z nich bude úplné zatmění Slunce, které bude z našeho území pozorovatelné jako částečné. Maximální velikost zatmění v Praze bude 0,236 slunečního průměru.

Zoopark má několik mláďat vodních ptáků

Ikona

28. července 2008 - Chomutov | Podkrušnohorský zoopark má nové přírůstky u několika druhů vodních ptáků. „V loňském roce jsme udělali chovatelské změny a výsledkem a výsledkem je, že po několika letech zahnízdil polák chocholačka. Je to malá kachnička, kterou poznáme také podle toho, že jí na hlavě trčí dozadu chocholka. Je o něco menší než kachna divoká, samec je svým charakteristickým zbarvením připomínajícím svatební šat nezaměnitelný, hnědě zbarvenou samici můžeme od ostatních poláků jen těžko rozeznat,“ řekla mluvčí parku Martina Pelcová.

Strana výpisu

... 584 ...