Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Do pivovaru i na vozíku

Ikona

12. prosince 2008 - Plzeň | Na oslavu prvního půlroku bez bariér uspořádal plzeňský pivovar den otevřených dveří pro hendikepované spoluobčany.

Tramvaj do skal Českého Švýcarska slaví úspěch

Ikona

12. prosince 2008 - České Švýcarsko | Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko získala další významné ocenění v oblasti cestovního ruchu. V šestém ročníku soutěže Náš kraj se její turistický balíček Tramvají do skal umístil na 1. místě v kategorii nejlepší turistický produkt roku 2008.

Bratři Ebenové si hrají, nabízí Chlebíčky na flash-disku

Ikona

11. prosince 2008 - Praha | Bratři Ebenové nejsou originální, inovační jenom ve své muzice, ale i co se týče marketingu. Koho by napadlo prodávat Chlebíčky naplněné hudbou a videoklipem?

Kraj bude mít novou přírodní památku Sklenářovické údolí

Ikona

10. prosince 2008 - Krkonoše | Sklenářovické údolí na Trutnovsku se stane v roce 2009 novou přírodní památkou Královéhradeckého kraje. V lokalitě se nacházejí podhorské a horské louky se vzácnými chráněnými druhy rostlin a živočichy. Návrh Správy Krkonošského národního parku na vyhlášení přírodní památky dnes projednali krajští radní.

Odborníci hovořili o šumavských rysech

Ikona

10. prosince 2008 - Šumava | Problematika velkých savců a jejich rozšíření nejen v šumavském měřítku zazněla na dalším workshopu Správy NP a CHKO Šumava pořádaném v minulých dnech na Modravě. Jedním z hlavních témat byl rys ostrovid (lynx lynx), který je na Šumavě „vlajkovým druhem“ ochrany velkých savců. Původní populace rysa se dochovala pouze v oblasti Karpat a jihu Balkánu. Jeho výskyt byl na zbývající části v minulosti zdecimován hlavně lovem. V současnosti je jeho izolovaná populace na Šumavě stabilizována díky reintrodukčnímu programu, který zde hlavně v 80tých letech proběhl.

Do Plzně z Prahy jezdí zoologická lokomotiva

Ikona

9. prosince 2008 - Praha, Plzeň | První reklamní lokomotiva, která má za úkol propagovat zoologické zahrady v České republice a na Slovensku, vyjela v minulých dnech na rychlíku z Prahy do Plzně. České dráhy spolupracují od roku 2005 s Unií českých a slovenských zoologických zahrad v rámci programu Vlakem do ZOO a teď jim poskytly speciální lokomotivu.

V Plzni vyroste nový Dům pohádek

Ikona

9. prosince 2008 - Plzeň | Obyvateli Domu pohádek by měly být hlavně postavičky z oblíbených večerníčků. Projekt už má hotové územní rozhodnutí, řeší se stavební povolení a stavět se začne v příštím roce, investor na něj získal třicetimilionovou dotaci. Dům pohádek vyroste v blízkosti plzeňské zoologické zahrady a vedle něj bude i pohádková zahrada.

Národní park Šumava opravuje zámek ve Vimperku

Ikona

8. prosince 2008 - Vimperk | Projekt opravy vimperského zámku – dominanty města je jedním ze stěžejních úkolů Správy Národního parku a Chráněné krajinné oblasti Šumava. Vimperský zámek získala Správa NP a CHKOŠ do svého majetku koupí od města Vimperk v roce 1991. Do roku 1995 měla v jeho dolní části své sídlo. Ve zbytku nemovitosti chtěla již tehdy Správa vybudovat mezinárodní vzdělávací zařízení ve spolupráci s Mezinárodním fondem pro ochranu přírody WWF.

Nejen vojáci přivítali knihu o armádě

Ikona

7. prosince 2008 - Liberec | Za účasti velitele 31. brigády radiační, chemické a biologické ochrany plukovníka gšt. Ing. Miroslav Knoppa, statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lidie Vajnerové, pověřené vedením resortu kultury, památkové péče a cestovního ruchu, a krajského zastupitele Milana Šíra byla v Kasárnách v Liberci pokřtěna kniha plk. Ing Vladimíra Nováka Armáda v Liberci a Libereckém kraji. Knihu vydalo za přispění Libereckého kraje liberecké nakladatelství Květa Vinklátová – Knihy 555.

Rokycanští ochránci přírody nabízejí krmítka

Ikona

7. prosince 2008 - Rokycany | O přikrmování volně žijících živočichů se v poslední době vede celá řada polemik a rozsáhlých diskusí. Nejrůznější odborníci zpracovávají na toto téma vědecké práce sloužící k prosazování toho svého názoru. Nicméně každý milovník přírody se snaží volně žijícím živočichům přilepšit v době nepříznivých klimatickým podmínek, které pozvolna přicházejí. Zimní období má svá specifika a zejména při vyšší sněhové pokrývce a dlouhotrvajících mrazech mají živočichové v přírodě výrazně zhoršené podmínky pro přežití. Proto jim podle ochránců zvířat můžeme v tomto pro ně krušném období pomoci.

Podřipská a litoměřická nemocnice dostaly stotisíc

Ikona

4. prosince 2008 - Litoměřice, Roudnice nad Labem | Společnost Sodexo a Národní dobrovolnické centrum Hestia, o.s. společně představily pilotní projekt firemní společenské odpovědnosti „Pomoc stáří v LDN“, který je součástí celosvětového programu firemní filantropie společnosti Sodexo - „STOP Hunger“.

Strana výpisu

... 578 ...

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.6%

 

Ne

41.8%

 

Zlepšuje se to

23.6%