Ekologie - Český Metropol

Ekologie

Střední odborná škola v České Lípě bude topit biomasou.

Ikona

1. května 2009 - ČESKÁ LÍPA | Symbolický šek s nejvyšším obnosem ze všech osmnácti obdarovaných si dnes z Prahy odvezl ředitel Střední odborné školy v České Lípě Jiří Kučera. Příspěvek z Fondu Zelené energie ve výši 850 tisíc korun škole umožní přebudovat stávající kotelnu na spalování biomasy. Finanční dar z Fondu Zelené energie na realizaci vybraných projektů letos dosáhl hodnoty 8,6 milionů korun.

Těžařské společnosti na Mostecku mají pro letošek přichystáno několik rekultivačních akcí

Ikona

30. dubna 2009 - MOST | Několik rekultivačních akcí pro obnovu krajiny na Mostecku mají pro letošní rok přichystány těžební společnosti Skupiny Czech Coal. Ve čtvrtek o tom informovala Liběna Novotná, mluvčí akciové společnosti Czech Coal. Podle Novotné budou těžaři na Mostecku letos zajišťovat potřebné rekultivační práce na celkem 1366 hektarech půdy.

Nesehnutí ubránili v soudním sporu borovicový háj v Brně Líšni před pokácením

29. dubna 2009 - BRNO | Krajský soud v Brně vyhověl žalobě ekologické organizace Nesehnutí a zrušil rozhodnutí Magistrátu města Brna umožňující výstavbu ubytoven v Brně Líšni, které měl padnout za oběť borovicový háj. Ve středu to oznámili Nesehnutí. "Žaloba byla podána zejména z důvodu nezákonných omezení procesních práv sdružení Nesehnutí.

Češi si zvykají třídit odpad, tvrdí Svaz měst a obcí

Ikona

28. dubna 2009 - PRAHA | Množství tříděného odpadu v České republice stoupá, v loňském roce Češi vytřídili zhruba o 54 tun odpadu víc než v roce 2007. Vyplývá to z informací, které v úterý poskytl Svaz měst a obcí České republiky. Podle společnost EKO-KOM, která třídění recyklovatelného odpadu zajišťuje, Češi v loňském roce vytřídili o 15 procent více skla a o 14 procent plastů.

Praha slaví Den Země

Ikona

18. dubna 2009 - Praha | Odbor ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy připravil u příležitosti Dne Země informační akci pro veřejnost nejen k problematice odpadů. Mezinárodní Den Země připadá každoročně na 22. dubna. „Na území pražských městských částí probíhá od 17. dubna do 16. května 2009 informační kampaň pro veřejnost k tématům ochrany životního prostředí, například k třídění odpadů a jejich následného využívání, informace o zeleni v hlavním městě, informace o cyklistice v Praze a další,“ informoval Petr Štěpánek, radní hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí.

Akce „Bílé šrotovné“ Skupiny ČEZ šetří peněženky i přírodu

Ikona

16. dubna 2009 - Skupina ČEZ odmění všechny své zákazníky, kteří se chtějí chovat ekologicky a přitom ušetřit na účtech za elektřinu. Pokud si zákazníci ČEZ Prodej, s.r.o., přijdou od 15. dubna vybrat do prodejen Euronics nebo Datart nový spotřebič z řad bílé techniky v kategorii A+ a vyšší, dostanou na jeho nákup příspěvek ve výši 1000 korun.

SVS zrekonstruuje čističku odpadních vod v Hoře Svatého Šebestiána

Ikona

15. dubna 2009 - Severočeská vodárenská společnost zahajuje v obci Hora Svatého Šebestiána na Chomutovsku rekonstrukci čistírny odpadních vod a odlehčovací komory. Jde o plánovanou investiční akci roku 2009, která je ve finančním objemu téměř 11 milionů korun (bez DPH).

Strana výpisu

... 51