Nejčtenější články - Český Metropol

Nejčtenější články

Babiše do IKEM převezli kvůli krátké ztrátě vědomí, jeho vyšetření pokračují

14. března 2022 - Bývalého premiéra a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše v pátek sanitka převezla do pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) poté, co nakrátko ztratil vědomí. Má také částečnou neprůchodnost střev, jeho stav se ale zlepšuje. Babiš to včera večer napsal na facebooku. Předseda nejsilnější opoziční strany ze zdravotních důvodů už dříve zrušil svůj program, původně se měl dnes zúčastnit televizní debaty s předsedou vlády Petrem Fialou (ODS).

Divadlo na Vinohradech zkouší hru Je třeba zabít Sekala

Zdroj: divadlonavinohradech.com

17. února 2022 - Divadlo na Vinohradech začalo zkoušet inscenaci Je třeba zabít Sekala. Příběh o muži, který se stane proti své vůli najatým vrahem, je známý především z úspěšného českého filmu Vladimíra Michálka. Ten získal deset Českých lvů, vzniklo už ale také několik divadelních adaptací. Na Vinohradech bude mít inscenace označovaná jako moravský western premiéru v režii Pavla Kheka 8. dubna, uvádí se na webu divadla.

Hnutí ANO si v sobotu zvolí nové vedení, předseda Babiš nemá protikandidáta

Zdroj: Wikimedia

11. února 2022 - Andrej Babiš na sobotním sněmu v Praze opět nebude mít protikandidáta na pozici předsedy hnutí ANO. Bývalý premiér, o kterém se hovoří také jako o jednom z možných favoritů budoucích prezidentských voleb, obdržel nominaci ze všech 14 krajů. Pro ANO půjde o první sněm v roli opoziční parlamentní strany.

Na sjezdovky v Libereckém kraji přijely o víkendu tisíce lyžařů

9. ledna 2022 - Podmínky areálech se zlepšily, provozovatelé pokračují ve výrobě technického sněhu. Na prodloužený víkend díky státnímu svátku přijeli do Harrachova turisté z Polska.

Vláda slibuje v roce 2025 vydávat na obranu dvě procenta HDP

Zdroj: www.acr.army.cz

7. ledna 2022 - V roce 2025 bude Česká republika na obranu dávat dvě procenta svého HDP, slíbila v programovém prohlášení vláda. Výdaje v této výši chce kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) uzákonit. Pro efektivní financování armády a její modernizaci plánuje zřídit obranný fond. Chce také předložit několik novel, včetně změny zákona o zadávání veřejných zakázek a ústavní novely, která by umožnila vládě rychleji vysílat vojáky do zahraničí.

Laboratoř oficiálně potvrdila šest případů varianty omikron na jižní Moravě

12. prosince 2021 - Laboratoř dnes oficiálně potvrdila šest případů varianty koronaviru omikron na jižní Moravě. Jihomoravští hygienici mají nahlášeno sedmé podezření na omikron, na potvrzení se čeká. ČTK to řekla ředitelka protiepidemického odboru jihomoravské hygienické stanice Renata Ciupek. Vzorky zkoumala Národní referenční laboratoř pro chřipku a nechřipkové viry Státního zdravotního ústavu v Praze. V ČR je tak potvrzeno celkem osm případů varianty omikron.

Senátní výbor podpořil možnost uznávání osvojení dětí z ciziny homosexuály

8. prosince 2021 - Senátní sociální výbor dnes podpořil těsnou většinou hlasů předlohu, podle níž by české soudy mohly uznávat rozhodnutí o osvojení dětí v cizině homosexuálními občany. Nyní bude na rozhodnutí pléna horní komory, zda návrh Václava Lásky (SEN 21) vyšle do legislativního procesu. Proti se už dřív postavil garanční ústavně-právní výbor. Změna by podle senátora mohla pomoci i nesezdaným heterosexuálním párům, které si osvojí dítě v cizině.

V Ústeckém kraji možná vzniknou koalice pro komunální volby

Zdroj: Wikipedia

12. března 2022 - V některých městech či obcích v Ústeckém kraji možná vzniknou koalice pro komunální volby. Zřejmě půjde o hnutí STAN s Piráty a o ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, zjistila v anketě ČTK. Nevyloučili to například náměstek ústeckého primátora Pavel Tošovský (ODS) nebo předseda krajského výboru STAN Milan Šťovíček.

Podle dat operátorů přišlo z Ukrajiny do Česka zhruba 200.000 lidí

10. března 2022 - Z údajů mobilních operátorů vyplývá, že počet uprchlíků z Ukrajiny, kteří přišli do Česka, se blíží 200.000. Na jednání sněmovního bezpečnostního výboru to dnes řekl vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Cizinecké policii se dosud ohlásilo téměř 70.000 lidí, ve středu jich bylo skoro 7000, zveřejnilo ministerstvo vnitra na twitteru. Rusko sousední zemi napadlo 24. února.

Vláda jmenovala Koudelku ředitelem BIS s účinností od 15. února

9. února 2022 - Vláda dnes po jednomyslném hlasování jmenovala s účinností od 15. února Michala Koudelku ředitelem Bezpečnostní informační služby (BIS). Novinářům to po jednání kabinetu řekl premiér Petr Fiala (ODS). Koudelka vedl kontrarozvědku od poloviny loňského srpna v roli pověřeného ředitele poté, co mu vypršel pětiletý mandát v čele tajné služby. Fialův návrh ustanovit Koudelku opětovně řádným ředitelem před týdnem projednal sněmovní výbor pro bezpečnost, což je zákonný předpoklad jmenování.

Strana výpisu

... 29 ...