Úsměvy smutných mužů čeká předpremiéra - Film - Český Metropol

Film

Úsměvy smutných mužů čeká předpremiéra

foto archiv

Ústí nad Labem | Tragikomedie Úsměvy smutných mužů, která byla natáčena v Ústí a Ústeckém kraji, čeká zítra, v úterý 10. července, předpremiéra.

 

 

Právě severočeská metropole a Ústecký kraj vytvořily filmu atraktivní kulisu. Dva týdny strávili filmaři v psychiatrické léčebně v Petrohradě, štáb se objevil v restauraci Na Rychtě, točilo se při ústeckém půlmaratonu.

Projekce syrového snímku podle románové předlohy spisovatele Josefa Formánka o cestě ze závislosti na alkoholu proběhne od 19:00 v ústeckém kině Hraničář. Diváky před zahájením projekce potěší účast hlavních postav snímku Davida Švehlíka, Jaroslava Duška, Ivana Fraňka, ale i Karla Ondrky, Lenky Graf aj., a také režiséra Dana Svátka a dalších tvůrců filmu.

Na předpremiéru dorazí i ústecký rodák Josef Formánek, který od 18 hod. v Hraničáři bude mít svou autogramiádu. Přítomna bude primátorka města Ústí nad Labem Věra Nechybová, zástupci generálního partnera filmu Centropolu a další významní hosté. Na plátnech českých kin se film objeví 12. července 2018.

Tvůrci a herci se sešli na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. 

Společné foto: řada nahoře (zleva doprava) František Černý, Lenka Graf, uprostřed s čepicí režisér Dan Svátek, řada uprostřed (zleva doprava) Karel Ondrka, spisovatel Josef Formánek, Jaroslav Dušek, David Švehlík

Foto: Lenka Graf, František Černý, Josef Formánek, Jaroslav Dušek

Ochutnávku filmu najdete na www.usmevysmutnychmuzu.cz

 

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Film  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření