Filmovou událostí léta je podle diváků komedie Pařba ve Vegas - Film - Český Metropol

Film

Filmovou událostí léta je podle diváků komedie Pařba ve Vegas

Ikona

2. září 2009, 10.01 | LOS ANGELES | V anketě amerického serveru Moviefone si nejlépe vedla komedie Pařba ve Vegas. Podle středečních výsledků byl tento snímek pro diváky nejpříjemnějším překvapením letní nabídky kin. Více než třetina dotázaných diváků v případě Pařby ve Vegas rozhodla, že rozhodně nelituje investice do vstupenek.

 

Komedie režiséra Todda Phillipse celosvětově utržila 420 milionů dolarů, což představuje dvanáctinásobek jejího rozpočtu. Pařba ve Vegas si v anketě vedla dokonce lépe než nejnovější Star Trek, druzí Transformers nebo Harry Potter a Princ dvojí krve.

Naopak největší nespokojenost diváci vyjádřili nad komedií Year One s Jackem Blackem a Michaelem Cerou. Film se stal vítězem kategorie, v níž se rozhodlo, který film diváky nejvíce znechutil. Jen o něco lépe si zde vedl dobrodružný sci-fi snímek Land of the Lost.

Pařba ve Vegas bodovala v kategorii komedií, kde s přehledem porazila Návrh se Sandrou Bullockovou i Bruna se Sachou Baronem Cohenem. Mezi akčními filmy zvítězil sci-fi snímek Star Trek a mezi thrillery Veřejní nepřátelé, za něž Johnny Depp získal také titul nejpřitažlivějšího muže filmového plátna. Mužské části publika se nejvíce líbila Megan Foxová ve filmu Transformers: Pomsta poražených. Ta zároveň se Shiou LaBeoufem v tomto snímku ztvárnila nejlepší filmový pár. Foxová však paradoxně figuruje také na třetí pozici v kategorii nejhorší herecký výkon, kterou ovládl Will Ferrell za roli v Land of the Lost.

Ve Star Treku podle účastníků ankety vystupují dva největší herecké talenty letošního roku, jimiž jsou Chris Pine a Zoe Saldanová.

Hlasování na serveru Moviefone se zúčastnilo 622 tisíc filmových fanoušků, kteří se mohli také vyjádřit k filmové nabídce příštího roku. K nejočekávanějším titulům podle nich patří druhé pokračování komiksové adaptace Iron Man, třetí díl animovaného snímku Toy Story - Příběh hraček a nová epizoda hororové romance Stmívání.

Tématické zařazení:

 » Film