Americká kina ovládl film Hanebný pancharti od Quentina Tarantina - Film - Český Metropol

Film

Americká kina ovládl film Hanebný pancharti od Quentina Tarantina

Ikona

23. srpna 2009, 16.26 | LOS ANGELES | Kultovní režisér Quentin Tarantino zabodoval se svým nejnovějším válečným snímkem Hanebný pancharti v amerických kinech a stal se v pátek nejnavštěvovanějším filmem. Informoval o tom server Variety. Tarantinovo dílo utržilo 14,3 milionu dolarů a stalo se režisérovým nejvýdělečnějším filmem v americké distribuci v den premiéry.

 

 V centru snímku je skupina amerických vězňů, která byla vycvičena na vojáky. Děj se odehrává v období druhé světové války, vojáky čeká mise v okupované Francii a jejich cílem je zlikvidovat důležité nacistické důstojníky. Akční snímek Hanebný pancharti měl světovou premiéru na letošním ročníku mezinárodního filmového festivalu v Cannes, odkud si Christoph Waltz odvezl cenu za nejlepší mužský herecký výkon.

Na druhém místě se ocitl akční sci-fi thriller District 9, jehož tržby činily 5,5 milionu dolarů. Režisér Neill Blomkamp natočil snímek, který vypráví o přistání mimozemšťanů na planetě Zemi.

Třetí příčka patří výpravnému akčnímu filmu G.I. Joe s aktuálním ziskem 3,6 milionu dolarů. Diváci sledují organizaci G.I. Joe, kterou tvoří skupina elitních profesionálů, jež bojuje proti zlu ve světě. Je vybavena špičkovými a moderními technologiemi a specialisty na bojová umění, dešifrování kódů či střelbu. Jejím aktuálním nepřítelem je zbrojařská firma Destro a společnost s názvem Kobra, která chce nastolit vládu chaosu. Celosvětové tržby tohoto filmu již překonaly hranici 200 milionů dolarů.

Tématické zařazení:

 » Film