Troškovy Babovřesky 3 mají premiéru - Film - Český Metropol

Film

Troškovy Babovřesky 3 mají premiéru

zdroj: plzen.cz

Praha | V pražském multikině Cinestar Anděl má dnes premiéru další díl lidové komedie Zdeňka Trošky Babovřesky 3. První část přilákala podle Unie filmových distributorů 652.458 diváků, kteří v kinech nechali...

 

86 milionů korun. Film se tak stal nejnavštěvovanějším snímkem roku 2013. Pokračování mělo premiéru o rok později, návštěvnost činila čtvrt milionu lidí.
    "Třetí díl pojednávající o dění ve fiktivní vísce jsme do kin nasadili v předpremiérách už na Silvestra. Zatím máme na kontě necelých deset tisíc zájemců," řekla ČTK producentka Dana Voláková.
    "Do třetice všeho dobrého a zlého jsme se tak vydali podívat se na to, co univerzální drbna Horáčková se svou company a dalšími hrdiny vymýšlí. Pro některé bude možná překvapením, že všechno dopadne tak trochu jinak, než by očekávali," naznačil Troška. Film natáčel loni v létě opět v jižních Čechách a nově i v Turecku. Právě na záběry od moře režisér sází, protože "babovřeské BBC" prý diváci uvidí ve velmi netradičním pojetí.
    Ve filmu Babovřesky 3 se kromě jiných znovu objeví v roli cikánky Lucie Bílá. Faráře, který má "zpustlé babky" napravit, ztvárnil Tomáš Trapl. Na plátně se nově objeví Tereza Bebarová a Bronislav Kotiš vedle starých známých v podání Veroniky Žilkové, Lucie Vondráčkové, Pavla Kikinčuka, Jany Synkové, Jiřího Pechy a Miriam Kantorkové.
    Autoři scénáře Zdeněk Troška a Marek Kališ s producentkami Danou Volákovou a Michaelou Flenerovou slibují, že "trojka" je posledním dílem této série. "I kdyby byl sebeúspěšnější, na čtvrté pokračování mě nikdo neukecá. Vždy říkám, že nedělám umělecký film plný psychologických ponorů do hrdinovy rozervané duše. Takových je hodně, já chci pobavit něčím, co je Čechům vlastní. Film žije a padá s divákem; pokud je nemá, tak není. Naším cílem bylo opět sdělit, že díky svému humoru a švejkovskému pohledu na svět nikdy nezahyneme," dodal Troška.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Film