Legendární Vetřelec se po 35 letech vrátí do kin - Film - Český Metropol

Film

Legendární Vetřelec se po 35 letech vrátí do kin

zdroj: fdb.cz

Praha | V Česku se bude jako v jedné z prvních zemí v kinech promítat původní americký film Vetřelec, a to v takzvaném režisérském sestřihu. Přesně čtyři týdny počínaje 19. únorem budou mít fanoušci této kultovní...

 

podívané příležitost vidět, jak přesně to režisér Ridley Scott se svým bezesporu nejúspěšnějším sci-fi filmem myslel, sdělil dnes ČTK Adam Švancar ze společnosti APK Cinema Service, která exkluzívní práva získala.
    "Režisérský sestřih je tou verzí filmu, která není ovlivněná marketingovými tahy studia. Je to tedy přesně ten produkt, který chtěl režisér uvést," vysvětlil Švancar. Nově remasterovaná verze podle něj obsahuje nikdy nezveřejněné záběry, které stojí za to vidět.
    "Režisérský sestřih Vetřelce bezesporu uspokojí zvědavé fanoušky. Zvlášť scénou, která ukazuje dva členy posádky v kokonech. Nemůžeme ale tvrdit, že je nová verze lepší, protože není možné vylepšit něco dokonalého," napsal o této verzi kritik deníku The Telegraph Tim Robey.
    Režisér Scott prý zkrátil některé scény o 10 až 15 sekund, díky čemuž je teď Vetřelec o něco svižnější podívanou. "Při pohledu na navrhovanou rozšířenou verzi filmu jsem cítil, že střih byl prostě příliš dlouhý a důvody, které pro to panovaly v roce 1979, se s časem vytratily," vysvětlil sám tvůrce.
    První část kultovní sci-fi ságy měli fanoušci možnost vidět v kinech naposledy na počátku 80. let. Na filmovém serveru csfd.cz získala hodnocení 90 procent. Vetřelec se dá označit jako fantastické sci-fi zjevení, které v době svého vzniku fascinovalo technickou vyspělostí a uvěřitelností. Jeho příběh se odehrává na vesmírné lodi Nomostro, na které je posádka nucena bojovat s hrůznou bytostí, jejíž zárodek se dostal na palubu z líhně na neznámé planetě. Jako jediná přežívá statečná kapitánka Ripleyová, kterou ve své životní roli ztvárnila herečka Sigourney Weaverová.
    Na facebookových stránkách najdou fanoušci interaktivní mapu, na které zjistí, kde nejblíže a v kolik hodin můžou Vetřelce v kině vidět. Zároveň se tam dozví zajímavosti, perličky a detaily o režisérském sestřihu i filmu jako takovém.
    Zřizovatelem APK Cinema Service je Asociace provozovatelů kin. Společnost se nezaměřuje na klasickou kino distribuci. Nabízí filmy, které ostatní společnosti přecházejí bez povšimnutí, ale které přesto stojí za uvedení v kinech. Prvním jejím distribučním počinem byl český film Intimity, který se u diváků setkal s úspěchem.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zajímavosti  

 » Film