Christina Aguilera se stala vyslankyní Světového programu pro výživu OSN - Charita - Český Metropol

Charita

Christina Aguilera se stala vyslankyní Světového programu pro výživu OSN

Ikona

8. května 2010, 09.59 | LOS ANGELES | Zpěvačka Christina Aguilera se v pátek stala vyslankyní Světového potravinového programu (WFP) OSN. Informuje o tom v sobotu agentura Reuters. "Každých šest hodin umře hlady jedno dítě. To je strašné," řekla Christina Aguilera v talkshow Oprah Winfreyové. "Protože i já mám dítě, musela jsem s tím něco udělat a pomoct to změnit," dodala devětadvacetiletá zpěvačka. Aguilera má dvouletého syna se svým manželem, hudebním producentem Jordanem Bratmanem.

 

Loňský rok Aguilera byla v rámci potravinového programu WFP pro matky a děti v Guatemale. V lednu letošního roku se účastnila akce "Hope for Haiti", v níž světové celeberity získaly více než 60 milionů dolarů finanční pomoci pro zemětřesením zdevastované Haiti.

Americká zpěvačka popsala svou práci pro WFP jako zásadní změnu ve svém životě a co nejdříve se chce vypravit na Haiti. "Chci se podívat, jaká je tam situace a pomoct s dodávkami potravin. Chci navštívit sirotčince a školy a udělat mou část práce," uvedla Aguilera.

Christina Aguilera se narodila 8. prosince 1980 v USA. Debutovou desku s názvem Christina Aguilera vydala v roce 1999. Deska jí přinesla cenu Grammy za nejlepšího nováčka roku. Záhy vydala latino-popové album Mi Reflejo, s nímž vyhrála v roce 2001 latinskou Grammy za nejlepší popové album.

V roce 2002 jí vyšlo druhé studiové album Stripped, na kterém se kreativně podílela a dostala za něj další cenu Grammy. Následovalo album Back to Basics z roku 2006 a zatím poslední best of album Keeps Gettin' Better

Tématické zařazení:

 » Charita  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření